• gudaulin

Doktor Plzák je bezpochyby ve své profesi zdatný odborník a navíc kvalitní publicista, jako televizní scénárista mě nicméně nepřesvědčil, i kdyby natočené příběhy byly doslova okopírované z reálného života. Už proto, že si neumí vybrat žánr, nebo se ho aspoň důsledně držet, a tak kolísá mezi vážnou dramatickou polohou a pokusy o rozpačitý humor. Televizní povídky na úrovni slabších bakalářských příběhů. Celkový dojem: 40 %.(13.1.2007)

Čtyři příběhy s výbornými herci: Cibulková skvěle jako hysterka, Kostka jako lovec věrných žen, Adamovská jako líná žena a Preiss jako podezíravý muž. Dobře odpozorované a ztvárněné lidské typy (psychiatrická praxe jistě poskytuje dost studijního materiálu). Ovšem, bohužel za vším je cítit "plzákovina" (ve smyslu Plzák - nomen omen) s pokřiveným mravním zrcadlem. Snad nejvíce to vystupuje v příběhu "Smečka cti", kdy je nevěra podávána jako něco normálního a naopak vyžadování věrnosti jako něco nenormálního. Tohle ostatně Plzák šířil už za komunistů a proto si ho hluboce nevážím.(12.9.2012)

Do manželství mám zatím daleko (abych to nezakřikl:-)), takže to nebylo až tak moc poutavé.(17.5.2005)

Doktor Plzák se jednou podílel na seriálu, týkajícího se partnerských vztahů a takhle se to povedlo a vzhledem k tomu, že jde o televizní dílo...ovšem za zlé mu mám to, že si nejspíš nedokáže vybrat, jestli bude komedií nebo dramatem. Zvlášť díl se skvělým Tomášem Töpferem Nejsem líná, jsem chudokrevná často (ne) tlačí na pilu a na výsledku je to znát, jinak bych samozřejmě neváhal s hodnocením nejvyšším. VY NEJSTE SMČKA CTI, VY JSTE SMEČKA BLBCŮ!(11.9.2003)

Skvěle zahrané..(6.8.2012)

• - Zvuk kvílejících pneumatik, který zazní ve 4. epizodě, když zastavuje žárlivý manžel u domu, neodpovídá pomalému zastavení vozidla. (Amper01)