Můžete se těšit na rozmarnou princeznu Radunku (K. Burianová) a pracovitého ševce Matěje (J. Tříska), který ji napravil a přivedl k rozumu... Princezna se chce vdát. Přeje si, aby ženich nebyl žádná třasořitka, musí být bez bázně a hany, a tak nařídí všem mužům v okolí vstoupit do armády. Jenom švec Matěj před verbířem uteče. V lese potká vílu a jiné bytosti a ušije jim zdarma botičky. Za odměnu dostane kouzelné fousy… (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

Půvabná neotřelá pohádka s krásnou vílou, princeznou, ševcem a princem (kumulace pohledných představitelů hlavních postav dnes tak ojedinělá, že mám podezření, že fyzický vzhled protagonistů podléhá jakési estetické cenzuře) s přehršlí strašidel, která marně roky toužím v lese potkat a s archetypálními představiteli neřestí několika řemesel a společenských tříd. Jako bonus chytlavé písničky a papírové kulisy, v nichž je zakomponován stroj času, protože pohled na ně člověka vrací do dětství. Převeliká krása, kterou bych v televizi ráda vídala pravidelně. ()

Tommassi3

"Já bych tý princezně už ukázal, vo čem kosi zpívaj !!" ;) Tříska, Menšík, Filipovský a stejně nic.. Hrůzná upitvořená šmudla.. ()

Lukrecie

Hvězdné přímo snové obsazení, krásná pohádka; "Hej hostinský, stát přišel." "Nemůžete mít všechno. Já ano, jsem krásná a princezna! Nikdo nemůže mít všechno." Jsem ani netušila, kolik zlidovělých hlášek je z této pohádky: Ševče, drž se svého kopyta. "Všim si si? Esi si si všim." ()

rt12

Pohádku jsem viděla poprvé, a na kolik mi je, jsem s napětím očekávala jak to dopadne:) Jo a nejsem stará, jenom hodně pamatuju. ()

Pitryx

Zbytečně dlouhá pohádka s hezkou melodií a pěknými písničkami. Mne osobně fascinovaly ty čtyři „struny“ na tom hudebním nástroji hned na začátku snímku. ()

ostravak30

Pohádka natočená sice v kulisách, ale za to v takových, které mi hned připomněly Hrátky s čertem. K tomu si můžeme přičíst sylné herecké obsazení a pěkné písničky a máme tu pohádku o napravení jedné pyšné královské hlavy. Tohle by měli vidět povinně představitelé NATO a pak se pravidelně mlátit do hlavy. Třeba by se jim rozsvítilo. A nejen jim. Kdyby se celosvětově zrušily armády, nebylo by válek. ()

Gig

Příjemná televizní pohádka pro pamětníky s obrovskou plejádou známých herců jako Tříska, Filipovský, Kemr, Nesvadba, Stehlík, vodní Pepa jako hejkal, Menšík, Miluška Voborníková jako víla či rusalka, mladičká Magda Reifová. Krásné kulisy Miloše Nesvadby. ()