Budulínek Mandelinka (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 25 min

Předloha:

Josef Lada (kniha)

Vadim Petrov
  • Jezinka.Jezinka

Jako kulisovka pro malé děti, zlobivé jako Budulínek, tedy pohádka za trest, ano. Pro hodné děti, jakým jsem byla třeba já, je asi dobře, pokud je to v dětství mine, případně i v dospělosti, protože hodné děti by některých věcí měly být ušetřeny. Mizerných pohádek, pro začátek.(3.7.2017)

• zdeny99

Hodně divná pohádka o Budulínkovi. Je vlastně postavená celá vzhůru nohama, protože je o tom, že Budulínka doma nechtějí. A ty malované kulisy a plyšové lišky, to je jak z nějakého ochotnického divadla. No prostě hrůza. [195. hodnocení, 8. komentář, 52%](6.10.2020)

Opět za ilustrace Josefa Lady, za plyšovou liščí rodinku a Ladislava Peška dávám čtvrtou hvězdičku. Jinak je to klasická mikro pohádečka. Budulínek od Vojtaana je lepší.(31.3.2019)

• cariada

Aneb jak Budílínka doma nechtějí a tak ho nechají u líšek. Pohádka tak trochu naruby ,ale proč né. Když parchant zlobí ,tak co sním doma.(21.8.2008)

Krásná Ladova pohádka "naruby" v převyprávění Štěpánky Haničincové. Pohádka je mírně upravená - jednak má Budulínek běžnou lidskou "velikost", jednak tu větší roli než v pohádce pana Lady hraje babička. Zrovna její herecký výkon mě příliš neoslovil, zato Ladislav Pešek byl jako tradičně výborný. Pěkná pohádka o napravení jednoho zlobivého kloučka...(22.10.2012)

• Jan Marvan