Třetí patro (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1985, 6 h 38 min (Minutáž: 6x65 min)

Karel Smyczek

Ivo Pelant

Kristián Hynek

Zdeněk John

Lukáš Vaculík, František Husák, Miroslav Zounar, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Jan Potměšil, František Němec, Markéta Fišerová, Blanka Bohdanová, Josef Somr, Evelyna Steimarová, Michal Dlouhý, Antonín Duchoslav, Jiřina Jelenská, Oldřich Vlach, Alice Chrtková, Daniel Landa, Andrea Sedláčková, Jaromíra Mílová, Viktor Král, Vladimír Hrabánek, Igor Chaun, Kateřina Pindejová, Dana Hlaváčová, Marcela Martínková, Lucie Juřičková, Bohumil Vávra, Vilém Besser, Ljuba Krbová, Rostislav Kuba, David Novotný, Jiří Hálek, Petr Skarke, Jana Vaňková, Gabriela Wilhelmová, Martin Hron, Radan Rusev, Růžena Rudnická, Bronislav Poloczek, Jitka Zelenohorská, Jana Hermachová, Adolf Kohuth, Boris Halmi, Stanislav Hájek, Nelly Gaierová, Daniel Šedivák, Petr Bosák, Dana Batulková, Václav Helšus, Renáta Hudrlíková, Michaela Kuklová, Josef Vokračka, Zbyněk Honzík, Oldřich Navrátil, Jan Fiala, Josef Vondráček, Milada Ježková, Erna Červená, Milan Riehs, Vladimír Kudla, Pavlína Mourková, Pavel Havránek, Karel Šťovíček, Jiří Zavřel, Filip Renč, Lucie Bártová-Zedníčková, Valentina Thielová, Kateřina Lírová, Zuzana Schmidová, Miloslav Štibich, Bohumil Koška, Karel Smyczek, Vlastimil Hašek, Jana Kulendová, Miroslava Vydrová, Zdeněk Dušek, Josef A. Stehlík, Milan Vágner, Iva Hüttnerová, Bořík Procházka, Jana Synková, Marek Tomažič, Petr Šimák, Pavel Skalický, Zdeněk Patočka, Michal David, Tomáš Juřička, Ferdinand Krůta, Jaroslav Šálek, Josef Stehlík, Jiří Matějka, Josef Horáček, M. Fišerová, Milan Aulický

Scénografie:

Boris Halmi

Masky:

Jiří Šimon

Kostýmy:

Šárka Hejnová

Komentáře uživatele rigby k tomuto TV seriálu

Tenhle seriál jsem měl v době jeho premiéry moc rád. Právě jsem se blížil do let, ve kterých jsou jeho hrdinové, takže byl vlastně menší generační výpovědí, i když ve zpětném pohledu hodně zidealizovanou. Sympatický Lukáš Vaculík toho celých šest dílů moc neřeší, vlastně jeden osobní problém a jeden problém výchovný, a to v tehdejší době často medializovanou šikanu. A je krásné, jak se dovede odbojně postavit čelem proti rudé zdi soudruhů a soudružek. I po letech je to stále příjemný a odpočinkový seriál, na který se jde s přimhouřením obou očí dívat.(27.11.2016)