Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na scéně fiktivního města Starého Kunštátu se objevují důležité postavy příběhu. František Bavor (Zdenek Buchvaldek), poslanec místního národního výboru, profesí vedoucí cechu v místní továrně a čestný člověk a soudruh. Jeho rázná manželka Ludmila (Svatava Hubeňáková), pracovnice odboru sociální péče, plachá dcera Bohunka, účetní (Milena Steinmasslová) a syn Přemysl (Jan Hartl), hejsek, dívkař a student gymnázia. Je tu též otec Bavora (Ota Sklenčka), důchodce a zedník, který se se synem nestýká a na jeho politickou práci se dívá z vrchu. Nejen z obrazu, ale i ze slov je vidět a slyšet, že město je ve velmi zanedbaném stavu. Stará výstavba padá lidem na hlavu, nová se v podstatě neděje. Projekty ku zlepšení bydlení a vybavenosti zůstavují jen sny. Příběh končí rodinnou tragédii. (sator)

(více)

Recenze (2)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyzbrojen očekáváním skutečně toho nejhoršího, pustil jsem se do další legendy z díla Evžena Sokolovského. A nebylo to nijak hrozné, silnou zbraní seriálu jsou docela svěží dialogy, vtipné situace i samotná svérázně pojatá postava soudruha Bavora, který jakožto vyvolený zvolený zástupce je uháněn požadavky všeho druhu od občanů majících na srdci své blaho, pro které Strana dělá příliš málo. K obveselení slouží i vždy vděčná figurkovitost některých vedlejších postav. Seriál dokonce nastavuje zrcadlo tozpadajícím se stavbám ve městě i bující byrokracii, jež chudákovi údržbářovi ani neumožní opravit okap. Nechybí obvyklá rodinná idylka, kdy se dospělá dcera hrozně těší, až se táta vrátí domů a ona s ním bude moci všechno probrat, toť běžná rekvizita seriálů tohoto typu. Myslím, že ztráta času to nebude, ani nějaké veledílo, ale nad seriálovou produkcí o několik desetiletí pozdější se to stále bude vyjímat. . ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na scéně fiktivního města Starého Kunštátu, se objevují důležité postavy příběhu. František Bavor (Zdenek Buchvaldek), poslanec místního národního výboru, profesí vedoucí cechu v místní továrně a čestný člověk a soudruh. Jeho rázná manželka Ludmila (Svatava Hubeňáková ) pracovnice odboru sociální péče, plachá dcera Bohunka, účetní  (Milena Steinmasslová)  a syn Přemysl,(Jan Hartl) hejsek, dívkař a student gymnázia. Je tu též otec Bavora (Ota Sklenčka) důchodce a zedník, který se synem nestýká a na jeho politickou práci se dívá z vrchu. Nejen z obrazu ale i ze slov je vidět a slyšet, že město je ve velmi zanedbaném stavu. Stará výstavba padá lidem na hlavu, nová se v podstatě neděje. Projekty ku zlepšení bydlení a vybavenosti zůstavují jen sny. Příběh končí rodinnou tragédii. ()

Reklama

Reklama