Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Výroba Perpetisu se přesouvá z Hlubočan do Hradce. K dokončení tkalcovského stavu zbývá opravdu málo. Přemlouvají proto Zbyňka, aby přešel do nového působiště také, jemu se ale nechce odejít bez Ivany. Vašek je jmenován ředitelem textilního koncernu. Jmenování přijímá s podmínkou, že mu generální ředitelství pomůže ve všech potížích. Veletrh v Miláně odhalí skutečnost, že Japonci vydávají za svůj patent nepatrně pozměněný Perpetis. Soudní spor o uznání patentu, který se odehrává v Japonsku, čs. strana prohrála... Vašek se to dozví od Jana a přinutí ho, aby jim uvolnil prostředky na odvolací řízení v Paříži. Všichni tři kamarádi přijedou do Paříže náležitě připraveni a ještě před zahájením dosáhnou toho, že japonská strana ustoupí od soudu. Po úspěšném návratu se Zbyněk soustředí na svůj osobní problém... (TV JOJ)

(více)

Recenze (1)

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • Jano (Michal Dočolomanský) říká Vaškovi (Petr Kostka), že na to, aby dostal Zbyňka (Jaroslav Satoranský) do Milána je „teď malý pán“, a že ho Vašek musí podpořit, což hned v následující scéně popírá tím, že začne jeho příjezd organizovat: „Já zavolám podnik.“ Vaškovu podporu najednou nepotřebuje. Jedná se o logickou chybu. (pjotri)
  • Když přijede Jano (Michal Dočolomanský) na schvalování nové „čtyřstovky“, navštíví v konstrukci Ivanu (Eva Jakoubková). Rozhovor začíná její totální pasivitou, kdy na Janovu otázku, jestli ona v Hlubočanech zůstane, Ivana odpovídá: „A kam bych měla jít?“ Jano se zeptá, jestli by taky nechtěla do výzkumného ústavu do Hradce. A najednou se situace, zcela nelogicky, obrací a Ivana odpovídá, že jasně že ano. Jano namítá, že by ale nedělala na Perpetisu a ona na to, že zatím ne, ale později určitě atd. Nakonec to není Ivana, která odpovídá pasivně a pochybovačně, ale Jano. Celá situace je naprosto nelogická, jako by scenárista zapomněl, co bylo na začátku scénky a co na konci. Jako by musel Jano přijet, nakopnout Ivanu, přestože pasivní Ivana je najednou šíleně aktivní. Že by ji sami nenapadlo jít za Zbyňkem do Hradce a jako by čekala, až jí to někdo poradí. Prostě totální nelogičnost v jedno scéně. (pjotri)

Reklama

Reklama