• Salvator
  *

  Díl odehrávající se převážně na aktu vojenské přísahy je sice naprosto realistický, současně ale hodně mrazivý. Kdo nezažil, nepochopí.(1.8.2020)

 • topi80
  *

  Uff, tak tohle byla pro pamětníky vojny asi hodně silná káva. Nadšení a hrdí vojáci přísahají věrnost při obraně socialismu po boku Sovětského svazu, Tomáš Soukup u oběda rodičům vypráví, jak ho něco na vojně baví a něco ne… Perličkou, která unikla cenzorům, byla hláška Bronislava Poloczka při objednávce dršťkové polévky, ze které si člověk dobře vyvodil, jak to v pohostinstvích chodilo (což on jako uzenář věděl nejlépe) :-)(26.11.2018)

 • - V epizodě je na střelnici zjevné, že Tomáš Soukup (Martin Zounar) má samopal zapřený do levého ramene. Při následném útoku ho však drží obráceně. Ještě složitější to je s Vlado Rutkajem (Boris Slivka). Při prvních střelbách drží samopal v pravém gardu, při útoku v levém a stejně tak při prověrkových střelbách. (Robbi)

 • - V epizodě najde Michal Hlaváček (Mário Kubec) u Ctibora Voříška (Vladimír Javorský) tehdy velmi známou učebnici němčiny pro jazykové školy „Der Die Das 1“. (Robbi)