topi80

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dozvěděli jsme se, co si nadporučík Ráž myslí o politrucích. Je otázkou, zda to oku cenzury uniklo, anebo bylo účelem seriálu, aby ukázal, jak může být takový politruk užitečný. Zřejmě to druhé, jenže to se scénáristům jaksi rozplynulo v dalším ději, neboť poručík v dalších dění promlouval vojákům do duše, kámošil s nimi, zakládal s nimi kapelu a zvládl i závěrečný výcvik, leč na Marxe a Lenina už se mu moc času nedostalo. Začínají machrovat mazáci v čele s Hasmanem, kterému poté, co mu dal málem přes hubu Rutkaj i Guláš, nezbude, než se v dalších dílech vytahovat jenom na Kyslíka... To vysoké hodnocení je za to, jak mě pobavili Kreuzmann s Halbichem, díky nimž jsem se půl dílu řezal smíchy, zatímco druhé půlce dominovala na poměry režiséra Sokolovského velmi působivě (pro mě jako čerstvého otce ještě více) zpracovaná tragédie Vlada Rutkaje. ()

Svata

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Viděl jsem to na vojně, už jsem to měl za pár do civilu, přišlo to všem strašně směšný jak se tento amatérsky natočený seriál rozcházel s realitou. Raketová základna Rožmitál pod Třemšínem 1986 - 88 ()

• Než Guláš (Jiří Kopta) předá odjíždějícímu Vladovi (Boris Slivka) konzervy, je vidět, jak předtím čeká za rohem na pokyn a vykukuje mu břicho. (offlineman)