• topi80
  *

  To jsou přesně takové typy. Nezvyšují hlas, s vojáky jsou kámoši, zato při nejbližší příležitosti jednomu z nich zavaří, aby přecejenom jako ukázali, že tu nejsou pro srandu králíkům. Svým uvědomělým aktivismem pak zavaří i svému nadřízenému (který aspoň jednou mohl v seriálu ukázat, že není jenom zažraná guma, ale celkem normální chlap) i celé jednotce... Linii Tomáše a Hanky se moc zpracovat nepodařilo, ať už jde o Tomášovo chování k rodině, která za ním přijela, anebo scénka na párty, která byla spíše komická. Hasman zjistil, že už si může vyskakovat jenom na Kyslíka.(30.11.2018)

 • Horryx
  **

  Tak v jednom z dílů má nadporučík Ráž problém, že Klouček(Rychlý) dělá díry do terče a v tomto dílu už má problém s tím, že tvrdě, ale po zásluze nahlásí politruk ožralého vojáka. Postava Ráže je v seriálu je opravdu nevyzpytatelná.(22.9.2018)

 • - Vladimír Javorský (Ctibor Voříšek zvaný Kyslík) povie svojej známej z knižnice Michaele Dolinovéj (knihovníčka Anna), keď sa rozprávajú o sfilmovaní knihy "Bedári"že román bol prvýkrát sfilmovaný už v roku 1918. Ale prvýkrát bol román sfilmovaný už v rokoch 1909, 1913,1917. V zmieňovanom roku 1918 takýto film neexistuje. (Raccoon.city)

 • - V rodině nadporučíka Ráže (František Kreuzmann) si otec a syn hrají s autodráhou Ites. Jedná se o typ Autodráha 90 s modely vozu Tyrrell F1. K dispozici také mají legendární transformátor Fz1 vyráběný podnikem PIKO Sonneberg (bývalá NDR) - ten však nebyl součástí kompletu. (Robbi)

 • - Ve scéně, kdy si vojáci užívají silvestrovského veselí, tak poručík Bílek (Kamil Halbich) hraje na klavír známou skladbu z repertoáru Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka „Nebe na zemi“. (majky19)