Tomáš se dozvídá od Hanky, že čeká dítě. Tato radostná událost jim ovšem značně zkomplikuje situaci. Svobodník Hasman je postaven před soud, nejen za šikanu, ale také za pokus o znásilnění. Ctibor je korunním svědkem, popisuje, jak byl šikanován od nástupu na vojnu. Hasman se chabě brání tím, že i on byl jako nováček šikanován. Na Michala stále tíživěji dopadá neuvážený slib z civilu. Když se z něj pokusí vykroutit, je svými kumpány surově zbit. Najde ho Ctibor a jeho přítelkyně, knihovnice Anna, ho ošetří a poskytne mu dočasný úkryt. Při první stráži se ale Michalovi podaří zadržet nebezpečné recidivisty a je odměněn za statečnost. Manželská krize v rodině nadporučíka Ráže pokračuje. Manželka jej dokonce přiměje, aby podal žádost o přeložení. Ta sice není u vedení přijata s nadšením, ale nakonec se zdá, že svolení dostane. Dokonce i poručík Bílek se snaží svého nadřízeného přemluvit, aby zůstal. Blíží se spartakiáda. (TV Nova)

javlapippi

"Docela se na to dalo koukat." "Ale moc se tam pracovalo, já mám radši jiný filmy." Spravodlivý súd s šikanistom Hasmanom. Na slovenskom vidieku stále šijú na šľapacej Singerke a doma na stene im visia sväté obrázky a polmetrový krucifix. Kyslík má frajerku. Guláš má frajerku. "No přece nám celej pluk nerozloží jedna jediná ženská?!" Majkl dostane nakladačku za neodcuzenie strelnej zbrane. Krampol najprv drsniak v koženej bunde, potom mafiózo v klobúku a dlhom kabáte. Vejmělková samodruhá. Hoši z bronzu sú zárukou úspešnej spartakiády. Akcia, spravodlivosť, romantika a nečakané zvraty. Štyri agarky pre nočnú návštevu. "Co by člověk neudělal pro naši armádu?" ()