poster

O Držgrešlovi a Drždukátovi (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 58 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Lenoch překoná lenost, aby se dostal někam, kde nebude muset nikdy pracovat, za což je vytrestán tím, že je donucen tvrdě makat. Úskalí jeho nápravy je v tom, že on má tvrdě makat, aby ho divák litoval a zároveň to má být vtipné. Vidíme tak, že jde asi čtyřikrát někam pro mísy a talíře s jídlem, z nichž jedí dva padouši této pohádky, kteří jsou stejně tak zlí a škodolibí jako práskaní, a to je celé. To by ten špajz od kuchyně musel být ve vzdálenosti jak z Berouna do Prahy a místo koláčů by na těch talířích musel být trpasličí chléb, aby se té únavě dalo věřit. Ten námět se dal zpracovat i líp, kdyby ti padouši působili rafinovaně chytře a ne úlisně jak úchyl s pytlíkem bonbónů před školou, bylo by to o dvě třídy lepší.(5.1.2016)

 • blackrain
  ***

  Moc dobrý nápad. Ale potenciál byl daleko vyšší, škoda, že nebyl využit maximálně. Někteří herci šíleně přehrávali, možná, že to tak měli napsáno ve scénaři. Ovšem, poučení plynoucí z pohádkového příběhu si po shlédnutí odnese každý(26.2.2012)

 • Šimpy
  ***

  Jedna z těch lepších televizních pohádek, která je vtipná a koukatelná.(14.7.2008)

 • Pitryx
  *

  Nic moc. Taková polomrtvá studiovka, s blbým začátkem. Já totiž strašně miluji zdlouhavé monology. A děti je jistě také zbožňují. Naštěstí je tu jen jeden. Občas se dá pousmát, ale celkově je to pod psa.(21.8.2017)

 • lubospoti
  ***

  Porevoluční pohádky už pro mě nemají takové kouzlo jako ty, které vznikaly v 80. letech. Možná nejsou řemeslně horší, ale chybí mi u nich to nostalgické vzpomínání, které mám s těmi "starými" spojené. Konkrétně ale tahle pohádka určitě patří mezi to lepší, co se v 90. letech natočilo. A to jak příběhem, humorem, tak i hereckými výkony.(28.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace