Kdyby si to celé uchovalo poetiku a atmosféru ze začátku a kterou to mělo na konci. Takhle ta hodina mezi začátkem a koncem jako by tam vůbec nepatřila. Když tedy odhlédnu od toho, že pohádka samotná je z úplně jiného šálku, než jak sliboval začátek, a to až hystericky rozverná, musím říct, že obsazení bylo vskutku skvostné, muzikanti potrhle sympatičtí, byť tedy si nemůžu pomoct, ale toho hospodského ta cháska opravdu okradla, král nerudně prolhaný, Lesů pán impozantně charismatický, princezna půvabně křehká a to byl další zádrhel. Princezna byla z našich nejkrásnějších, nechápu, proč jí ve stylizaci do střední Evropy zhruba ve druhé polovině 18. století (soudě podle muzikantů) navlíkli do orientálního kostýmu. Pravda, zrovna Zora Jandová je jednou z mála českých hereček, která v takové věci nevypadá nepatřičně (hezká taková příšernost není na nikom), ale takhle její oděv vedle jejího otce, muzikantů a snoubence vypadal jak květák v růžovém záhonu. Je jasné, proč tahle pohádka v současnosti není reprízována často. Armáda by se jistě bránila, kdyby veřejnost jejího ministra viděla s pouty na rukou.(27.3.2016)

• Tommassi3

"Vidíš to ?? Tak tohleto by se v Turecku stát nemohlo !!" ;) Poněkud amorální a rádoby vtipná zrůdnost, která královně lyriky Svatavě Simonové nesluší ani za mák.. Pohádka jak turecký med.. Nebo spíš turecký záchod ??(26.10.2016)

Herecké obsazení je nejsilnější stránkou této pohádky. Jinak se jedná o chudou studiovku s podivnými kostýmy a obrovskými špičatými korunami.(10.11.2018)

• otík

Další pohádka dua Simonová (režie) & Simon (hudba) sice nepatří do skupiny depko pohádek, jak většinou u této dvojice bývá, ale i tak to není nijak extra zábavná pohádka. Sice silné obsazení slibuje kvalitu, ale nemají co hrát. Navíc Jiří Sovák, na kterého se divák vždycky těší, si vystřihl roli hodně nerudného, protivného a slovo nedodržujícího krále. Spíše podprůměr. Hudba: Ladislav Simon(26.3.2016)

• honajz

Pohádka tak temná a s temnou muzikou, že jsem ji nikdy neměl sílu vzít za svou. Lesů pán a určitá snovost jsou sice klady, ale humor je zde spíše depresivní, a v podstatě samotná pohádka působí až tragicky posmutněle, a to tak, že jsem se nakonec divil, že to dopadlo dobře.(30.9.2010)