Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobře se žilo na starobylém hradě Bedrníku paní Voršile (I. Janžurová) a její hezké neteři Amálce (D. Patrasová). I strašidlo tu bylo, a docela přívětivé! To strašidlo jménem Peprník (J. Dvořák) vlastnilo mlýnek, který dokázal měnit lidi v lepší a krásnější. A nebýt toho mlýnku, možná by Amálka nedostala za ženicha svého vyvoleného Miloně (P. Trávníček). Jak k tomu došlo a co způsobila jedna úplně obyčejná pusa? Můžeme jen prozradit, že nakonec se zcela určitě na hradě konaly svatby dvě. (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Úchvatně" studiová krátká televizní pohádka rámovaná kramářskou písní o... no přece o Peprníkovi! Osobně neznám nikoho, kdo by si pamatoval skutečný název téhle pohádky, protože excelentní výkon Josefa Dvořáka (a jeho "děsivé" masky) gumuje všechny a všechno kolem. Zábavná jednohubka i po těch letech, ale opravdu stojí jen a pouze na "titulní" postavě. 70% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Teda je tohle možný ?? Tři sta let straším, tři sta let pepřím, ale tohle jsem ještě neviděl !!" ;) Nechápu, proč se teta Janžurka tak hrozně divila, co že se to tý kobře Dádě Patrasový na tý kostelní myši Miloňovi Trávníčkovi tolik líbilo, když jí nakonec stejně ulovil ten poslední krasavec, od kterýho by to jeden (ne)čekal.. A na co, že jí údajně ulovil ?? Že jí doma všecko sežral !! Viď, Felixi ?! ;) Celkově Jak se mele babí hněv vypadá jako poměrně slabá, zaokrouhlovaná tradičně nahoru, záležitost Libušky Koutné plná otravného pitvoření se skřehotajícím Krampolem, zato Pepou Dvořákem ve fantastické masce.. Tentokrát překvapivě ne ve vodnické ovšem.. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Josef Dvořák hrál perfektní strašidlo. Měl hodně zvláštní a zároveň velmi jednoduchou masku a všechno a všechny okolo zasypával velkou dávkou pepře. Myslím, že se v té roli moc pěkně vyřádil. Patraska mi s tím špičatým čepečkem připomínala Holanďanku. Pořád jsem čekala, kdy bude nabízet lahodný čerstvý sýr. V davu dětí, které poslouchají Krampola se objevuje i dcera Ivy Janžurové, v jedné scéně drží v náruči psa. Tahle pohádka mě hodně baví. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jedno z mnoha báječných strašidel ztvárněných Pepou Dvořákem v pohádce, kde figuruje kouzelný mlýn, do kterého se musí vlézt správnými dveřmi, jinak máte zobák připomínající trychtýř, co se používal ve středověku jako ochrana před morem. Jako malá jsem věřila tomu, že ta kramářská píseň je opravdová a je to příběh nějakého z českých hradů, a taky ta kramářská píseň, to strašidlo a mlýn bylo to jediné, co jsem si pamatovala. Skončilo to před deseti minutami, a abych byla upřímná, vlastně si pořád pamatuju jenom to strašidlo, mlýn a kramářskou píseň a nejsem moc schopná říct, o co že tam vlastně šlo. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Hodně lidí drtí v televizi oblíbenou Popelku, já si raději pustil jinou starou pohádku, ve které účinkuje Trávníček. Tady coby Miloň pokukuje po Patrasové, která v té době ještě stála za hřích a u toho jim bravurně straší Pepa Dvořák se svým pepřem a notuje Krampol. Není to sice tak dobré, ale člověk se u toho pořád zasměje. Jde o vtipnou leč průměrnou záležitost, která ale jistě neurazí a stojí za pozornost. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Když jde Iva Janžurová zaplatit Jiřímu Krampolovi za jeho písničku, prochází tam i zpět mezi naslouchajícími dívkami. Ty hrají její skutečné dcery Sabina Remundová a Teodora Remundová. (wictoria)

Reklama

Reklama