Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková

Pohádka protkaná slovním humorem, ten si ale užijí spíš dospělí – z pohledu dětí asi nic moc. "Špatný, půl šestý," zakončuje Nárožný rozmrzele měření tepu. :) A koketnice Molavcová je bezchybná, následný pozdrav medvědovi taktéž. Děj je ale přece jenom notně chudý a místy otravný (hlavně když je na plátně Vincek). "Let kolik je vám? Jak jste starej jako?" - "Já nevim, pane doktor." - "No... to je přece požehnanej věk. To zase to revma na ty roky neni tak špatný." :)(26.3.2017)

"Pane doktor, děkuju. Balim, stěhuju se na Slovensko." Veselá a notoricky známá studiová pohádka, na jejíž oblíbenosti má bezesporu velkou zásluhu i charakteristická hudba od Otmara Máchy, stejně jako práce výtvarníka Ivo Houfa a jeho loutky medvídka, schovávajícího se za stromem nebo hopkajících zajíčků.(25.10.2015)

Skvělá Čapkova předloha byla neméně dobře převedena na televizní obrazovku. Málokdy se stane aby televizní film vystihl poetiku literární předlohy. Ve vší úctě k režisérce Libuši Koutné musím podotknout, že s takovým hereckým obsazením se člověk ani moc snažit nemusel a dobrá pohádka byla na světě raz dva.(24.5.2013)

Pohádka o nesmrtelném kouzelníkovi a ne doktorská, vždyť chudák Magiáš by se stokrát udusil, než jeden z jeho doktorů vyžvejkne, že nemá švestkopeckoortohydrocentroskopoelektrotelemagnicifikátor, což tedy skutečně nemá. Já žít v lese v těch polních podmínkách, asi taky budu člověk nerudný, nervózní, neklidný, hlavně proto, že by mi pršelo do postele. A pro dámy, co mají tendenci polonahé předvádět své půvaby při luzných pohybech bych měla doporučení, ať se dívají, kam šlapou, protože u filmu je nevezmou ani tak, natož se zlámanou hnátou.(19.4.2013)

Vynikající Čapkova pohádka, která nebyla ani tak o léčení zlého čaroděje Magiáše jako spíš o nadčasovém humoru nejenom z lékařského prostředí. I přes dnes už téměř směšně chudičkou studiovou formu má dětem i dospělým mnoho co nabídnout, i když je to především zásluha hvězdné herecké sestavy, zejména pánů doktorů. Na Císlerova Hejkala vyléčeného v operního pěvce se nedá zapomenout:)(9.4.2012)

• - Hejšovina (Szczeliniec Wielki), kde sídlí kouzelník Magiáš, je pískovcová stolová hora v Polsku stojící kousek od českých hranic. Karel Čapek ji zmiňoval ve svých pohádkách, neboť pochází z blízkých Malých Svatoňovic. (rakovnik)