poster

Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 46 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Jarmila Turnovská

Hudba:

Otmar Mácha

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková
(další profese)
 • Jozka7
  *****

  Jedna z nejlepších studiových pohádek. Její výprava je sice chudičká, ale o tak kvalitní předloze a špičkových hereckých výkonech si řada dnešních výpravných pohádek může nechat jen zdát. Součástí tohoto hereckého koncertu plného nesmrtelných hlášek je i právě zesnulý Michal Pešek... Mimochodem, pohádka hezky motivuje k výpravě na Hejšovinu. Tato nádherná hora v bývalém hrabství kladském bývala po staletí součástí českých zemí, dnes je při cestě k ní nutno překročit polské hranice.(10.5.2012)

 • duddek
  ***

  Pohádka protkaná slovním humorem, ten si ale užijí spíš dospělí – z pohledu dětí asi nic moc. "Špatný, půl šestý," zakončuje Nárožný rozmrzele měření tepu. :) A koketnice Molavcová je bezchybná, následný pozdrav medvědovi taktéž. Děj je ale přece jenom notně chudý a místy otravný (hlavně když je na plátně Vincek). "Let kolik je vám? Jak jste starej jako?" - "Já nevim, pane doktor." - "No... to je přece požehnanej věk. To zase to revma na ty roky neni tak špatný." :)(26.3.2017)

 • EKLEKTIK
  ****

  "Pane doktor, děkuju. Balim, stěhuju se na Slovensko." Veselá a notoricky známá studiová pohádka, na jejíž oblíbenosti má bezesporu velkou zásluhu i charakteristická hudba od Otmara Máchy, stejně jako práce výtvarníka Ivo Houfa a jeho loutky medvídka, schovávajícího se za stromem nebo hopkajících zajíčků.(25.10.2015)

 • Tuax
  ***

  To obsazení je bezvadné, ale ten humor který úplně přebíjí jakoukolvi pohádkovost mi neseděl. Přitom prostředí je pohádkově pěkné, zápletka prostá. Ale to tri super moudrých dokturků, kteří jsou takoví přehraní a ta jejich moudrost je až do absurdna, neli připitomělosti. Takže v druhé polovině filmu mě to začalo víc a víc štvát. Přišlo mi to pak celé takové nepřirozené, tohle by bylo lepší jako rozhlasová hra, protože ty dialogy přebily úplně vše a obraz nebyl ani třeba.(18.5.2017)

 • misterz
  ****

  Návrat do časov detstva a nádherných hraných rozprávok, v tomto prípade ako šikovní páni doktori liečili kúzelníka Magiáša. Že to bola choroba ťažká, preťažká hádam netreba ani spomínať. Ono taký švestko-pecko zádrhel nie je žiadna sranda. Našťastie tu platí staré známe viac hláv, viac rozumu... 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(31.1.2016)

 • - Hejšovina (Szczeliniec Wielki), kde sídlí kouzelník Magiáš, je pískovcová stolová hora v Polsku stojící kousek od českých hranic. Karel Čapek ji zmiňoval ve svých pohádkách, neboť pochází z blízkých Malých Svatoňovic. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace