poster

Doktorská pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 46 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Jarmila Turnovská

Hudba:

Otmar Mácha

Scénografie:

Ivo Houf

Kostýmy:

Božena Lesáková
(další profese)
 • D.Moore
  ****

  Hejkal, jenž se stal operním sólistou a sklízí úspěchy v roli Lohengrina, revmatický vodník mířící do lázní, rusalka, která má (i navzdory zlomené noze) našlápnuto ke kariéře v televizi, děsící vyděšený kouzelník a především trojice pánů doktorů, jimž není žádná nemoc neznámá... Na Doktorskou se vždycky rád podívám.(8.4.2012)

 • misterz
  ****

  Návrat do časov detstva a nádherných hraných rozprávok, v tomto prípade ako šikovní páni doktori liečili kúzelníka Magiáša. Že to bola choroba ťažká, preťažká hádam netreba ani spomínať. Ono taký švestko-pecko zádrhel nie je žiadna sranda. Našťastie tu platí staré známe viac hláv, viac rozumu... 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(31.1.2016)

 • Jozka7
  *****

  Jedna z nejlepších studiových pohádek. Její výprava je sice chudičká, ale o tak kvalitní předloze a špičkových hereckých výkonech si řada dnešních výpravných pohádek může nechat jen zdát. Součástí tohoto hereckého koncertu plného nesmrtelných hlášek je i právě zesnulý Michal Pešek... Mimochodem, pohádka hezky motivuje k výpravě na Hejšovinu. Tato nádherná hora v bývalém hrabství kladském bývala po staletí součástí českých zemí, dnes je při cestě k ní nutno překročit polské hranice.(10.5.2012)

 • lubospoti
  *****

  Skvělá Čapkova předloha byla neméně dobře převedena na televizní obrazovku. Málokdy se stane aby televizní film vystihl poetiku literární předlohy. Ve vší úctě k režisérce Libuši Koutné musím podotknout, že s takovým hereckým obsazením se člověk ani moc snažit nemusel a dobrá pohádka byla na světě raz dva.(24.5.2013)

 • Gemini
  ****

  Vynikající Čapkova pohádka, která nebyla ani tak o léčení zlého čaroděje Magiáše jako spíš o nadčasovém humoru nejenom z lékařského prostředí. I přes dnes už téměř směšně chudičkou studiovou formu má dětem i dospělým mnoho co nabídnout, i když je to především zásluha hvězdné herecké sestavy, zejména pánů doktorů. Na Císlerova Hejkala vyléčeného v operního pěvce se nedá zapomenout:)(9.4.2012)

 • - Hejšovina (Szczeliniec Wielki), kde sídlí kouzelník Magiáš, je pískovcová stolová hora v Polsku stojící kousek od českých hranic. Karel Čapek ji zmiňoval ve svých pohádkách, neboť pochází z blízkých Malých Svatoňovic. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace