poster

Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 68 min

 • Danulinda
  ***

  Jana Březinová se skvěle hodí do záporných rolí (Stellinka Zázvorková naopak do kladných), protože dokáže "nahodit" krásně zlověstný obličej, i když tady si zahrála roli nejprve zlé a nakonec hodné královny. V "záporáctví" ji zde trumfla výborně zlá princezna Julie Jurištová; Tonda Navrátil je tradičně trošku bláznivý, ale příjemný princ a Magda Bičíková i přes mírnou vadu řeči působí taktéž sympaticky. Líbí se mi nápad i jednoduché provedení létacích sudiček pomocí deštníku, ovšem způsob řešení některých problémů je z jejich strany zbytečně naivní a pokud by byl scénář v tomto směru o něco kvalitněji propracovaný, bylo by to i na čtyři bodíky. Takto tři a půl bodu.(9.4.2010)

 • honajz
  **

  Tuhle pohádku mám rád jen kvůli Majdě Bičíkové, tehdejší dětské a teenagerovské herecké hvězdě. A vlastně ještě díky Zahajskému, který hraje svou roli lesního moc dobře. Ale jinak mi to přijde krapet zmatené, pomotané z různých jiných pohádek (zlá čarodějnice ze Sněhurky například), a zbytečně natahované a dlouhé.(22.10.2016)

 • Bart
  ****

  Kvalitní pohádka. Ukázka toho, že některé herečky uměly hrát i pro děti, tak aby se nenudily.(1.2.2004)

 • PavelZava
  ***

  Mě se tu líbí hlášky myslivce Zahajského, který má, ať to řekne sám : Postaví mě k bráně jako nějakou palmu. Dcera Johanka se ptá, zda si vezme kobylku Fuksu, ale on odmítá : Ještě by tam pochytila nějaké panské manýry a šrot s Votrubama by jí nechutnal. anebo se vyjadřuje k princovi To je ta panská láska. Magdalenu Bičíkovou ošmikají a ona brečí: Všelicos bylo a už není. Z Tondoslava Navrátila udělají udělají plyšovýho psa …(17.6.2012)

 • flanker.27
  ***

  Ať si voda teče vzhůru, ať se motýl změní v můru, ať mi sýček žalost věstí, tohle přání dá mi - ne, dá ti - štěstí. Taktak, nesobecká láska zvítězila, zlá komtesa potrestána, všechno jak má být. Alespoň v pohádce. Akorát ten princ byl takové nesamostatné ťululum, nějak nechápu, co na něm Johanka viděla.(18.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace