poster

Chytrá princezna (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 67 min

Předloha:

Božena Němcová (kniha)

Scénář:

Eva Košlerová
(další profese)
 • topi
  ***

  Aneb jak si chytrá princezna vzala totálního hňupa, kterej nedokázal alespoň trochu samostatně uvažovat a musel mu radit jeho kamarádíček i v těch nejjednodušších věcech. Vladislav Beneš byl v té roli trefný, jeho kámoš Bořek (Ivan Richter) taky, zejména, když citoval různá přísloví. Princezna Andrlové sedla, stejně tak i ďábel Františkovi Němci. Král Radovan Lukavský jako sběratel brnění si žil tak trochu ve svém světě a rád hrál šachy s komořím Josefem Vinklářem a komplet sestavu doplňovala Blanka Bohdanová jako dvorní dáma. Studiové kulisy patří k těmto pohádkám jako prdel na hrnec.(16.2.2019)

 • otík
  ***

  Tradiční studiová pohádka na motivy pohádky Boženy Němcové "O chytré princezně", která je takovým tím typickým produktem bez výraznějšího zájmu herců či štábu. Nebýt Andrlové a charakterního Němce tak to je bída s nouzí. Nakonec však přeci jen po zvážení všech pro a proti lze říct, že 50 % si to zaslouží. Hudba: Zdeněk Šikola. Hláška: "Co koukáš jako slepice do kornoutu?"(19.2.2009)

 • macetoma
  ***

  Pohádka dle předlohy Boženy Němcové. Neurazí, ale nějaký sólokapr to taky není. Hercům jakoby se chvílemi nechtělo hrát. Princ je takový nanicovatý. Princezna se tam hodí, ďáběl je spíš takový advokát, král je zas moc profesorský. Škoda, že princův rádoby kamarád nějak záhadně ušel trestu za ty jeho hloupé rady a porušení devátého bodu desatera - nepožádáš manželky (princezny) bližního svého. Dávám tři hvězdy.(28.6.2010)

 • flanker.27
  ***

  Docela slušná televizní pohádka, nijak výjimečná, ale s příjemně napsanými dialogy a hezkou češtinou. František Němec si trhání vlasů zopakoval ještě jednou v Troškově Čertově nevěstě.(1.6.2013)

 • honajz
  **

  Že by to bylo nějaké veledílo, to není. Na plácku metr krát metr je zahrada, kde mi nevadí, že jde o kulisu, ale že se v ní herci nutně musejí pohybovat toporně, po centimetrech, aby dekoraci neshodili, a tak se na to soustředí, že to hraní jim již moc nejde a poněkud je vypouštějí. Celkově je to navíc takové emancipované a chlapi jsou zde všichni jen ta boží hovádka, která nic neumí a z průšvihu je musí dostat ženská. Němcův čert je však excelentní.(25.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace