Z deníku žáka III. B aneb Edudant a Francimor (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Petr Hapka

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Když jsem byl ještě malý kluk, tohle byl ten večerníček, na který jsem se těši, dneska již ani nevím co na něm bylo to, čím mě tak přitahoval, ale myslím že je to přesně jeden z těch, co je i v dnešní době valice slušný, český večerníček... Což dokazuje, že i my máme spoustu pěkných pořadů, seriálů pro děti a nemusíme se za každou cenu snižovat a vysílat ty zahraniční, mnohdy daleko horší....(20.12.2008)

Konečně nový večerníček, či teda kreslený seriál, který jde s dobou a přitom je vynikající, ještě k tomu z české produkce. Po všech pokračováních starších českých klasických večerníčků, které se příliš nepovedly, nebo pokud ano, genius jejich předešlých dílů nebyly schopni kopírovat do pokračování. Tady se člověk skvěle pobaví, je to pro celou rodinu, když je teda stařší část trochu šáhlá. A hlavně i když jsou tam odkazy na moderní události, jako gangsteři a tak, není to klišovitý ani nablblý ale překvapujíc a neodhadnutelný. Nehledě na to, že Edudant a Francimor jsou úlet, ale navazující na českou mytologicou tradici (Dlouhý, široký a bystrozraký). Žádný chytrák Bugs, s tim jeho Co je šéfe, bych ho zabil. Tohle dílko se mi líbí, pač je jednak našláplý, někdy mi příjde volné puštění mysli, a pak Steindler mu svým perfektním dabingem dává další rozměr.(9.1.2004)

Tenhle Večerníček jsem jako malá nesnášela ale když se na to podívám teď, musím uznat, že je to vážně zajímavý a originální počin. Jenže tehdy jako dítě jsem to tak nebrala, například jsem nechápala jak může být někdo tak hubený, jako byl jeden z těch kluků. :-) Nechtěla jsem na to koukat, přišlo mi celý takový divný, měla jsem z něj až hrůzu, vlastně nevím proč. Všechno to umocňovala ještě ta hudba a dabing Milana Šteindlera, což ale dnes považuju jako vážně vynikající součást. Ale divnej mi tenhle seriál připadá pořád. Mám z něj smýšené pocity.(17.4.2012)

Když začala tato nová éra českých večerníčku, dost jsem znejistěl, zda takové provedení bude mít velký ohlas. po shlédnutí jednoho dílu, Vás natolik pohltí vypravěčské úmění Milana Šteindlera,ale i skvělý příběh, postavy a snad nejlepší je "krátký předfilm" v podobě malé etudy roztomilé mluvící a ještě k tomu růžove myšky.(12.7.2005)

Jeden z nemnoha Večerníčků, které si nenechám ujít, přestože mám dětský věk dávno za sebou. Ujetý a přehnaný, ale funguje skvěle. Živě vidím Edudanta, jak do sebe vysává jednu třešeň v aleji za druhou Výtečně nakreslené (zde by uhlazené kresbičky působily trapně a sterilně) a k tomu Šteindlerův monotónně pubertální hlas. Nevím, jak ostatní, ale mě to BAVÍ (24.4.2004)