poster

Le regine

 • italský

  Il delitto del diavolo

 • francouzský

  Les sorcières du bord du lac

 • anglický

  Queens of Evil

Horor / Fantasy

Itálie / Francie, 1970, 87 min

Režie:

Tonino Cervi

Scénář:

Tonino Cervi

Kamera:

Sergio D'Offizi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peter12
  ***

  Motorkár zastaví stopárovi, ktorý má defekt na aute a vymení mu pneumatiku, lebo ten muž nevie ani hovno, len má prázdne reči. Tam bolo veľa dialógov, ale žiadne zaujímavé, len také, ktoré sú na úrovni podivna. Tá hudba bola z tých divnejších, ale dotvárala silnejšiu atmosféru, lebo sa sem hodila. Ten motorkár na svojej ceste stretne tri pôvabné ženy, ktoré ho pozvú do domu. A hlavne mali jebavé oči, a to sa mu evidentne páčilo. Tento film je o vášni, príťažlivosti a aj trocha o oddanosti. Bolo tu viacero nezmyselných scén. Pár scén čo sa odohrávalo v lese, bolo s tých temnejších. Tie efekty boli srandovné, hlavne tá búrka a blesky to ma pobavilo, lebo boli riadne nepodarené. Tento film je silný hlavne tajomnom, lebo neviete čo bude nasledovať, ani kam sa film bude uberať. Film pracuje aj s erotikou, ale len tak okrajovo a nežne. A tá hlavná predstaviteľka Liv bola kúzelná. Aspoň ten koniec bol krvavo dramatický, lebo skoro po celú dobu filmu mal kľudné a trocha aj nudné tempo.(18.5.2014)

 • Karlos80
  ****

  Dnes již totálně zapomenutý raritní klenot, opravdu pecka natočená v jakémsi pop-art stylu s překvapivými futuristickými interiéry, vizuálně čistá a křiklavě barevná ! Film je co do žánru standardní eurohoror, který se v zprvu nese ve velmi poklidném tempu, atmosféra je psychedelická, místy surrealistická, stejně tak bizarní, snová, a samozřejmě z dnešního pohledu krásně retro. Když k tomu připočtu nádhernou alegorickou přírodu, všechny ty noční scény z lesa v oparu mlhy, houkání sov, špehování neznámých osob, to vše tu podle mě dost dobře fungovalo. Posledních cca 20. minut je pro tento film zlomových, celý intrikářský příběh, který dává už pomalu smysl (stále jsem si říkal co se stane a místy stále nechápal o co tu vlastně jde) graduje, věci eskalují a vše končí totálním mučivým vrcholem, šok pro diváka, že byste to snad ani nečekali (i když to by pak asi nebyl efektní horor, ale možná dost jen nějaká strašidelná pohádka). Typický Eurotrash, efektivní, napínavý, krvavý, sexy, neznámý, ale hlavně skvělý. Tohle bylo umění, ať mi nikdo netvrdí že ne:-) ! Doporučeno všem fanouškům Euro-Cultu a nejen jim.(31.3.2011)

 • fragre
  ****

  Děj tohoto "idylického" hororu není možná dnes již nijak překvapivý (a závěrečné Satana rozumování je dokonce spíše legrační a až příliš poplatné době vzniku), ale jeho forma, tajemná a takřka pohádková, hédonistická a smyslná, výtvarně krásně pop-artová s psychedelickým zbarvením a navíc podkreslená velice vhodnou hudbou, je dodnes svůdná jak ty tři grácie/čarodějky.(18.8.2013)

 • Mariin
  ****

  Umělecky zajímavý a kvalitní film s mysteriózním nádechem; zvláštní směs prvků nové vlny a hororové pohádky o "Honzovi", který v lese narazí na tři slečny. Po formální stránce bezchybné, vhodní herci, atmosférické obrazy i hudba (opět Lavagnino!). Jen ta pointa příběhu s oslavou mladých hippie naivků a odsouzením "starého řádu" je záměrně jedovatá, v lepším případě snad jen přihlouplá.(14.8.2013)

 • darkrobyk
  *****

  Poetický mysteriozmí snímek mi připomněl československou novou vlnu...jako by tam za stromem stála E.Krumbachová a radila... Výtvarná kamera, skvělá hudba ( Francesco Lavagnino), příroda a krásné ženy. Nejlepší cesty vedou do pekla, což se o rozbité lesní cestě říci nedá - jenže zdání klame! David našel kouzelné místo, baví se a je šťastný. Jenže ve vzduchu visí cosi zlověstného, co nenápadně vytahuje drápky a dychtí po krvi. Nakonec jen čekáte, kdy ona hrůza přijde. S prvním polibkem? S kousnutím do jablka z tajemné jabloně? Při koupání v jezeře? Tušení, že tenhle příběh asi nebude mít šťastný konec, je silnější a silnější... Krásný film.(4.5.2015)