Isle of the Dead

Leigh Harline

Val Lewton

Kostýmy:

Edward Stevenson

Narozdíl od jiné Lewton-Robson spolupráce The Seventh Victim má Isle Of The Dead opravdu tísnivou a skličují atmosféru a s perfektně vygradovaným finále, kde na mě dokonce padl strach (ve filmu ze 40. let malý zázrak).(18.5.2008)

Rozhodoval jsem se, jestli tři nebo čtyři a díky děsivým posledním deseti minutám dávám to vyšší. Celý film má jakousi dusnou, zneklidňující atmosféru, kterou ale trošku pohřbívá velmi pomalý příběh, nicméně závěr vše zachraňuje.(26.9.2009)

Krásná kamera a působivá atmosféra, jenže chybí zajímavěji se odvíjející příběh. Takhle bylo i těch 71 minut moc. Na Tourneura Robson nemá...(24.5.2008)

Malá skupina proti zlu, ne zcela identifikovanému – téma trochu Carpenterovské. Oproti The Seventh Victim (jiného jsem od Marka Robsona neviděl) mi trochu chybělo kontinuálnější napětí a pár těch psycho-záběrů. Isle of the Dead přesto určitě stojí za to, už kvůli podařenému závěru. Lepší tři.(19.8.2014)

Karloff tu hraje hajzla který zabije každého koho chce. Nic jsem od filmu nečekal a skoro nic nedostal. Jen dvě scény mě celkem dostaly. A to konec který byl fakt skvěle vygradován, ono se toho moc ve filmu neděje a proto jsem byl překvapen zrovna takovýmhle závěrem. A druhá věc co mě překvapila byla scéna na začátku kde se hned jeden chlap zastřelí a na to se jde bojištěm plným mrtvol. Film má nepříjemnou tísnivou atmosféru, ale bohužel prostředek filmu je takový o ničem. Ale za podívání rozhodně stojí.(27.11.2013)