Tajemství vynálezce

(festivalový název)
  • Velká Británie The Man Who Changed His Mind

Vynikající neurolog odhalí způsob přenosu lidské duše do těla jiného člověka a rozhodne se využít tento objev pro vlastní nekalé cíle. Napínavý thriller v dynamické režii Roberta Stevensona představuje legendárního Borise Karloffa v jedné z jeho prvních a také nejlepších rolí „šíleného vědce“. (MFF Karlovy Vary)

pepo

Vyborne. Super namet, svizne tempo a dokonca aj humor. Plus tradicne skvely Karloff, ale vzhladom na namet mali co hrat aj dalsi herci. Stale je to dobove becko, takze to nevyuziva obrovsky potencial, no pozera sa to velmi dobre. Maly, strateny poklad 8/10 ()

darkrobyk

Výborný napínavý horor s přiměřenou stopáží a žánrová ikona v hlavní roli. Karloff má démonický pohled i bez maskování a pro šíleného vědce je ideálním představitelem. Pěkně je ukázána strastiplná pouť při výzkumu, kde nevěřící obec sledujících se vědci vysmívá a hází mu klacky pod nohy. Černobílá kamera, temná hudba. Zkraje jsem očekával více hororové atmosféry, napínavá druhá polovina to ale vyvážila. Stínem na příběhu pro mě je - možný spoiler - že jsem fandil Borisovi... Za tip děkuji kolegovi pornogrind. ()

pornogrind

Film The Man Who Changed His Mind jsem měl v hledáčku už hóóódně dlouho. Navíc jsem měl chuť na nějakej snímek s Borisem Karloffem takže jsem(jak se říká) zabil dvě mouchy jednou ranou. A ještě k tomu jsem se náramně bavil. Skvělej nápad, perfektní zpracování, vynikající Boris Karloff(jak jinak). To vše zabaleno do velice sympatický stopáže(něco málo přes hodinu). V době vzniku to musela být pecka. Myslím si, že jde o film, kterej se neztratí ani dnes. Pakliže jste teda z těch kteří dokáží ocenit i takový starý kousky. 4hvězdy ()

Campbell

Výborný Karloff v né tak moc výborném filmu. Scénář je klišé a já si po čase ťukal na čelo proč se v 30 až 60 letech tolik zajímaly o takovýhle nápady. Film sice příjemně uteče ale sem tam jsou scény které vyloženě uspávají. Aspoň že konec je skvěle vygradovaný a patří k tomu lepšímu co film nabízí. Ale Karloff je bez tak v tomhle filmu famózní. ()

Slarque

Tohle nikdy neměl být tradiční horor. Proto i jeden ze scénáristů byl expertem na komedie. Kombinace hororu s komedií způsobila, že výsledek zastaral méně, než se to stává klasickým hororům z téže doby. Boris Karloff je jako šílený vědec (opět) perfektní, režisérova manželka Anna Lee je mu báječnou partnerkou s perfektním citem pro načasování. Navíc její vědkyně byla na svou dobu až překvapivě nezávislá. ()

Pedestrian

Zpočátku zábavné, roztomile naivní a hloupoučké, s přibývajícími minutami čím dál vážnější. Zbytečně. Karloff ovšem válí, a na to, aby si vás získal, mu stačí jediný pohled do kamery. ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.95/234 ()

Oktavianus

Zajímavý, klasicky béčkový sci-fi hororový příběh o skvělém, jen zneuznaném a trošku pošahaném vědci, ovšem s úplně dementním koncem, za který jsem byl v pokušení filmu zabavit ještě jednu hvězdu. Já chápu, že produkce v té době nemohla nechat kladného mladíka umřít, zatímco šílený vědátor by se zmocnil jeho těla, ale tak debilně, jako to tvůrci naroubovali, to bylo přes čáru. Opravdu by někdo uvěřil tomu, že by tohle policie dovolila? A ještě u toho asistovala? Pche. - Škoda je to velká, protože jinak je příběh zajímavý, film rychle utíká, Boris Karloff exceluje a vypadá jako italští pornoherci středních let, co klátí mladý holky, takže jsem část filmu zvědavě čekal, jestli ohne i překrásnou Annu Leeovou. Sice vyšel naprázdno, ale i tak to byl parádní zážitek. ()

Flego

Krátka žánrová oddychovka s poctivou hereckou kreáciou Borisa Karloffa. Tieto vody sú pre neho ako stvorené. ()

liquido26

Velmi dobrá hororová oddychovka z britské produkce. Příběh o transportu mysli z jednoho těla do druhého samozřejmě není nic extra, ale rozhodně jsem se nenudil. K tomu je tady ještě vynikající Karloff ve své typické roli vědce. ()

Lyncha

Jistě, z našeho pohledu dnes už nejde o horor, děj je průhledný, konec předvídatelný a aktéři velmi, ale opravdu velmi naivní. Jenže pořád nelze upřít kvality, zejména vynikající námět a morální podtext, které jsou aktuální i v dnešní době, možná ještě víc než ve 30. letech minulého století. Bát se sice člověk nebude, ale pořád jde o napínavý film, který má hlavu a patu a na tehdejší dobu je zpracovaný, jak nejlépe bylo možné. ()

Martin741

Genialny Boris Karloff /Scarface 1932, Ztracena Patrola, Frankensteinova Nevesta/ v roli sialeneho vedca, ktory sa rozhodol urobit sialene veci - viac sa divak dozvie vo filme. Karloff je pre mna tymto prototypom toho, jak ma vyzerat sialeny vedec z nejakeho filmu : 94 % ()

kusper

MFFKV 2008... Ještě ted mě mrazí... =D Významné pohledy Muže, který vyměnil jeho mysl (Boris Karloff) jsou naprosto bizardní když k tomu přičtu krkolmoný název a Malý sál hotelu Thermal dostanu jednu z neopakovatelných záležitosti. Pakliže se člověk filmy baví pak tenhle film stejně jako všechny britské předválečné "horory" musí vidět. ---To ale nemůžete udělat! Ne, opravdu to nemůžu udělat.--- ()

PetrPan2

Dnes už to nikoho nevyděsí i kdyby podle toho natočily sebelepší remake, ale pokud máte rádi klasické, předválečné horory a stylově vyšinutého Borise Karloffa... je to přesně film pro vás :o) ()

kchaja

Celý děj filmu je vystavěný na vynálezu bláznivého vědce ztvárněného Borisem Karloffem. Ten mi přišel na celém filmu nejzajímavější, protože snad jako jediný mi přišel uvěřitelný - oproti hlavní hrdince, která byla občas až úsměvná (ale to je dáno hlavně dobovou šablonou hrdinek hororů - podle dnešních stereotypů by určitě byla minimálně psychicky labilní). Jinak je celý děj velmi jednoduchý a dosti předvídatelný a milovníci futuristických hejblátek, budíků a blesků si také přijdou na své. ()

soldiersn

Tento snímek jsem viděl na 43. MFF a musím uznat, že to byla bomba! Po pravdě řečeno vidět ho v roce kdy byl vydán, tak ho hodnotím jako perfektní horor, o 25 let později jako hrozné „Bčko“ a nyní ho hodnotím jakožto perfektní komedii. Dialogy byli občas hodně komické (což nebyl jen můj názor, ale podle reakcí lidí v kině to bylo kolektivní). Navíc miluju ty neuvěřitelně trapné scény, kde figuruje herec s naprosto kamennou tváří a dělá, že to nic opravdu něco je. Celkově tak 90%. ()

Pitryx

Víceméně nuda. Pár scén zajímavých je, ale celkově to drží zpět pomalé tempo. Teprve závěr je trochu napínavý, ale na zas tolik, aby člověk nějak moc přidával na hodnocení. Já snímek beru jako podprůměr. ()