poster

Tajemství vynálezce (festivalový název)

 • anglický

  The Man Who Changed His Mind

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1936, 66 min

Producenti:

Michael Balcon

Střih:

Alfred Roome
(další profese)
 • kchaja
  ****

  Celý děj filmu je vystavěný na vynálezu bláznivého vědce ztvárněného Borisem Karloffem. Ten mi přišel na celém filmu nejzajímavější, protože snad jako jediný mi přišel uvěřitelný - oproti hlavní hrdince, která byla občas až úsměvná (ale to je dáno hlavně dobovou šablonou hrdinek hororů - podle dnešních stereotypů by určitě byla minimálně psychicky labilní). Jinak je celý děj velmi jednoduchý a dosti předvídatelný a milovníci futuristických hejblátek, budíků a blesků si také přijdou na své.(7.7.2008)

 • Lyncha
  ****

  Jistě, z našeho pohledu dnes už nejde o horor, děj je průhledný, konec předvídatelný a aktéři velmi, ale opravdu velmi naivní. Jenže pořád nelze upřít kvality, zejména vynikající námět a morální podtext, které jsou aktuální i v dnešní době, možná ještě víc než ve 30. letech minulého století. Bát se sice člověk nebude, ale pořád jde o napínavý film, který má hlavu a patu a na tehdejší dobu je zpracovaný, jak nejlépe bylo možné.(14.7.2008)

 • Slarque
  ****

  Tohle nikdy neměl být tradiční horor. Proto i jeden ze scénáristů byl expertem na komedie. Kombinace hororu s komedií způsobila, že výsledek zastaral méně, než se to stává klasickým hororům z téže doby. Boris Karloff je jako šílený vědec (opět) perfektní, režisérova manželka Anna Lee je mu báječnou partnerkou s perfektním citem pro načasování. Navíc její vědkyně byla na svou dobu až překvapivě nezávislá.(14.7.2008)

 • soldiersn
  *****

  Tento snímek jsem viděl na 43. MFF a musím uznat, že to byla bomba! Po pravdě řečeno vidět ho v roce kdy byl vydán, tak ho hodnotím jako perfektní horor, o 25 let později jako hrozné „Bčko“ a nyní ho hodnotím jakožto perfektní komedii. Dialogy byli občas hodně komické (což nebyl jen můj názor, ale podle reakcí lidí v kině to bylo kolektivní). Navíc miluju ty neuvěřitelně trapné scény, kde figuruje herec s naprosto kamennou tváří a dělá, že to nic opravdu něco je. Celkově tak 90%.(10.7.2008)

 • Campbell
  ***

  Výborný Karloff v né tak moc výborném filmu. Scénář je klišé a já si po čase ťukal na čelo proč se v 30 až 60 letech tolik zajímaly o takovýhle nápady. Film sice příjemně uteče ale sem tam jsou scény které vyloženě uspávají. Aspoň že konec je skvěle vygradovaný a patří k tomu lepšímu co film nabízí. Ale Karloff je bez tak v tomhle filmu famózní.(26.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace