poster

Shanks

 • USA

  Shanks

Fantasy / Horor / Sci-Fi / Drama

USA, 1974, 93 min

Režie:

William Castle

Scénář:

Ranald Graham

Kamera:

Joseph F. Biroc

Hudba:

Alex North

Střih:

David Berlatsky

Scénografie:

Boris Leven

Kostýmy:

Guy C. Verhille
(další profese)
 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Hudba(19.4.2004)

 • kaylin
  ***

  Snímek „Shanks“ není tak dobrý jako dřívější Castlovy filmy, není tak vtipný a ani tak děsivý, jako kdyby se William Castle rozhodl, že bizarnost a zvláštní, tiché pojetí budou mluvit samy za sebe. Ale není to prostě tak silné, nedovede to na diváka tak zapůsobit. Je to škoda, přece jen jsem od tak novátorského tvůrce čekal víc než jen zvláštní atmosféru. Příběh za mě trochu strádá.(1.11.2017)

 • Allan

  Tu čest vidět film jsem bohužel neměl, protože náš drahý Vláďa Železný se tenkrát v srpnu 1999 rozhodl pro nespolupráci s ČNTS a film už nebyl nikdy uveden. A ze současného vývoje na českém televizním rybníku mám pocit, že ani v budoucnu uveden nebude. Nicméně z upoutávky a různých recenzí na internetu si lze snadno domyslet, že se jedná minimálně o zajímavý počin a to i z hlediska výtvarného a především hudebního. Možná se mýlím, možná se jedná jen o takový ten idealizovaný povzdech nad něčím, co za to ani nestojí, ale možná že ne. Pokud někdo měl možnost film vidět, prosím napište sem na ČSFD svou recenzi. Velice by mě zajímal názor zasvěcených.(13.2.2005)

 • midget
  *****

  William Castle meets Marcel Marceau. Podivnost originálního nápadu s ovládáním mrtvých pomocí dálkového ovladače, který řídí elektrické impulsy v jejich tělech je ještě umocněná tím, že většina rolí připadla mimům v čele s Marcelem Marceauem. Jediné, co téhle morbidní pohádce/hororu ubírá na poetičnosti je možná až moc přímočarý závěr s nájezdem motorkářů. Jinak je tahle chůze proti žánrovému větru celkem hodně sebejistá.(28.9.2014)