Raumpatrouille - Die phantastischen Abenteuer des Raumschiffes Orion (TV seriál)

Sci-Fi

Západní Německo, 1966, 60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

„The whole thing was a nightmare, wasn´t it, Atan? Worse! It was science fiction!“ V daleké budoucnosti představuje loď Orion pod vedením kapitána Cliffa Allistera McLanea mnohdy to jediné, co stojí mezi lidstvem a jeho zničením ze strany zlovolných mimozemšťanů zvaných „Žabáci“. V mezičase se špičkují, užívají si rozmařilého života a s obzvlášť velkou oblibou se věnují bizarním tancům. Což nebylo to jediné, co mě jako diváka na tomto obstarožním kousku bavilo, jelikož i přes silnou naivitu zde není vše tak jednoduše černobílé, jak na první pohled vypadá, a mnohdy Orion udivil zajímavějším postřehem či myšlenkou. A obzvlášť mě bavilo pohrávání si s mými očekáváními v podobě různých zlosyny nenadále zmařených plánů prezentovaných mi jako jimi nepostřehnuté. Slabší 4*.(19.7.2017)

Trikovo, na pôvod krajiny a na tú dobu, naprosto dokonalé. Naivnučké dialógy a herecké výkony, ale sci-fi kult, ktorý mal vo svojej dobe konkurenciu snáď len v STAR TREKU.(29.8.2010)

• m62

Na Slovensku asi neznámy seriál, ale v Nemecku a Maďarsku to bol v šesťdesiatych rokoch kult. Z dnešného hľadiska strašne naivné a smiešne, ale titulná skladba je famózna. Hodnotiť ho neviem, lebo patrí medzi najskoršie filmové zážitky a kvôli nostalgii je mi ťažké byť objektívnym.(16.10.2012)