Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jean Debart, violoncellista a člen orchestru, vyžaduje od svých dvou dětí nesmírnou zanícenost a oddanost k hudbě a s ní související kázeň. Mladší z obou dětí, Alexandre, talentovaný pianista, otcův přístup bezvýhradně příjímá a tvrdě na sobě pracuje. Jeho sestra Adele, vynikající violoncellistka, naopak otci začíná čím dál víc vzdorovat. Jejich neshody vyvrcholí v okamžiku, kdy se Adele během příprav na konkurs zaručující studia na prestižní hudební škole zamiluje do svého hudebního doprovodu, mladého pianisty Thomase. Začne upřednostňovat lásky před hudbou, což se v hudební rodině Debartů netoleruje. (claudel)

(více)

Recenze (1)

claudel 

všechny recenze uživatele

Film určený milovníkům vážné hudby. Nedá se hovořit o nějakém ději, hudba zde zabírá téměř polovinu stopáže a před námi se odvíjí lehce dramatický příběh jedné rodiny poznamenané tragédií a přehnanými ambicemi. Richard Berry předvádí výtečný výkon a jeho postava "ukazuje" vztyčený prst všem rodičům, kteří si své vlastní komplexy a zklámání léčí nadměrnými požadavky na své děti. ()

Zajímavosti (1)

  • Režisér tohoto snímku, Denis Dercourt, je sám skvělý violoncellista, takže prostředí hudebníků, v němž se děj odehrává, je mu značně blízké. (claudel)

Reklama

Reklama