Tajný život Waltera Mittyho

Předloha:

James Thurber (povídka)

Lee Garmes

David Raksin

Danny Kaye, Virginia Mayo, Boris Karloff, Fay Bainter, Ann Rutherford, Thurston Hall, Gordon Jones, Florence Bates, Konstantin Shayne, (více)

Chudák Walter to má těžké. Doma ho terorizuje matka, snoubenka, budoucí tchýně a jejich pes, nejlepší kamarád je pěknej grázl, který mu pořád dělá naschvály a navíc mu balí snoubenku a v práci má problémy se šéfem. Není se proto čemu divit, že se občas zasní a uteče do světa, ve kterém je on, Walter Mitty, hrdinou, kterého všichni obdivují. Okolí ho kvůli tomu považuje za blázna. Jednoho dne si k němu ve vlaku přisedne tajemná dáma v zeleném a Walterovy sny o hrdinství se začnou stávat skutečností, aniž by on sám tomu tak chtěl. (liquido26)

Trailer

MartinezZ

Dobrý nápad, provedení k dnešku už trochu... archaické, ve všech ohledech. No, jsem zvědav, co s tímhle udělá moderní remake. Snad se obejdou bez zpívání, protože to mě, krom jakési povrchní plytkosti (blběji to popsat neumím), štvalo na filmu nejvíc. Místo písniček mohl být čas investován víc do příběhu. ()

IQ Tiqe

Za vše mluví obsah. Bez některých pasáží, kde Walter sní, bych se obešel, fantazírování na konci mělo sice svůj smysl, ale taky mě moc nebralo. Jinak ale zábava dobrá, místy prvoplánová, jindy promyšlenější. Nezapomenu na výtečnou scénu s hledáním knížky: "Would you mind very much if I looked in your wife's corset?" Celkem mě překvapilo, že byl film v barvách. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 8 | humor 5 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

bart_

Na svou dobu snímek disponuje velice nápaditým námětem a kuriózní premisou. Jenže vše strhává flagrantní interpretace, která je absolutně neatraktivní, mnohdy až monotónně letargická, velice zapomenutelná, fádní, a nijak interesantní či zábavná - na snímku se jednoduše znatelně podepsal zub času. A páč jsem kriticky alergickej na naivitu, sentiment a kýč - což zde platí nejmíň čtyřnásob - nemohu vyloženě říct, že jsem se královsky bavil, ba naopak - nudil jsem se tak, až jsem si vyčistil brajgl z pupku. Ale určitě jsem zvědav na remake s Benem Stillerem. ()

liquido26

Chudák Walter to má těžký. Doma ho terorizuje matka, snoubenka, budoucí tchýně a jejich pes, nejlepší kamarád je pěknej hajzlík, co mu pořád dělá naschvály a navíc mu balí snoubenku a v práci má problémy se šéfem. Není se proto čemu divit, že se občas zasní a uteče do světa, ve kterém je on, Walter Mitty, hrdinou, kterého všichni obdivují. Jednoho dne si k němu ve vlaku přisedne tajemná dáma v zeleném a sny se začnou stávat skutečností. Celkově pro mě tahle komedie byla hodně příjemným překvapením - nápad docela originální, herecké obsazení vynikající (pravda, Boris Karloff tam mohl být mnohem víc) a scénář je plný bláznivých situací a hlášek, u kterých prostě nejde se nesmát. Jediné, co to trochu kazí jsou ty Walterovy snové sekvence. Některý se docela povedly, ale např. ta s těma kloboukama je naprosto děsná. Škoda, že byla z finální verze filmu vystřižena ta, ve které se objeví Boris Karloff opět coby Frankensteinovo monstrum. ()

kaylin

Starý Walter Mitty, tedy ten původní, je hodně jiný než nová Stillerova verze. To, že se jedná o naprosto odlišné filmy, z nich dělá odlišné zážitky. Tohle je větší taškařice, která má napínavou zápletku až ve druhé polovině. Tím vás celkem dostane, budete se bavit, smát, těch silných emocí zde ale jako v případě novějšího filmu tolik není. ()

• Podle časopisu Empire se jedná o jeden z 500 nejlepších filmů všech dob. (Innuendo1987)
  • Natáčení probíhalo od začátku dubna do 21. srpna 1946, premiéra bylo až o zhruba rok později. (Cheeker)
  • Autor předlohy James Thurber nabídl producentovi filmu Samuel Goldwynovi 10 000 amerických dolarů, pokud film nenatočí. (IQ Tiqe)

Související novinky

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

30.06.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli…