poster

Hloupý Ivánuška

 • Sovětský svaz

  Kak Ivanuška-duračok za čudom chodil

 • Sovětský svaz

  Kak Ivanushka-durachok za chudom khodil

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Как Иванушка-дурачок за чудом ходил

  (Sovětský svaz)

Fantasy / Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1977, 85 min

 • Pohrobek
  ****

  Když selský hoch Ivánek (Oleg Dal) zpívaje kráčel skrz les, natrefil na balík s podivuhodnými zlatými předměty, jež zloděj ukradl z domu bohatého Marka. Protože Ivánuška není jen naivní a důvěřivý, nýbrž i pravdě věrný, odnese lup zpět. V Markově domě se seznámí s Markovou dcerou Nastěnkou (Jelena Proklowa) a vznikne nám z toho samozřejmě láska jako trám... Krásná ruská pohádka na vysoké úrovni.(29.3.2005)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Když Ivánek kráčel skrz les, svou bezelstnou dobrotou vystrašil zloděje tak, že nechal lup lupem a pelášil pryč, Ivánek, neznámo jak, zjistil, komu uloupené věci patří a šel je vrátit jejich majiteli. V domě bohatého kupce se seznámí s jeho dcerou Nastěnkou. Vrácený poklad způsobí paranoiu u kupce a od jeho přesvědčení, že ho Ivánek chce rafinovaně sňatkem s Nastěnkou připravit o majetek se odvíjí další děj. Ivánek svou bezelstnou laskavostí vyvede z míry zloděje koní, čaroděje i babu Varvaru. Koho z ničeho vyvádět nemusí je Baba Jaga, která je hodná a laskavá už ze své podstaty. Jediné kouzlo téhle pohádky je, kolik zápletek se bez triků a pitvoření dokázalo dostat do děje (ano, tahle pohádka má děj) trvajícího necelou hodinu a půl.(1.1.2012)

 • omega_SK
  *

  Nostalgická hodnota snáď - pre niekoho (najskôr komanča:). Mne to len šlo na pozadí, lebo ma to až tak nenadchlo, aby som tomu venoval plnú pozornosť. Konkurovať velikánom ako " MOROZKO = Mrázik " či " FiNiST - JASNÝ SOKOL " toto proste nemôže. A pre novodobé decká to už nieje ani omylom. Striga = chabá, kúzla = biedne, humor = nevšimol som si nič také, príbeh = nezáživný.....a tak ďalej. Jednoducho pre mňa .... e-e ..... a to mám rozprávky rád. Toto má ďaleko k lahôdkam typu Pyšná princezna ... Byl jednou jeden král ..... 3 oříšky pro Popelku .......(1.8.2010)

 • drankeryth
  *

  Ku sledovanosti filmu ma uputalo zaradenie filmu ku zanru fantasy, ale ked som vedel, ze je to z produkcie byvaleho Sovietskeho zvazu, tak som bol na pochybach, ci to nebude nejaky spatlany brak a velmi som sa ani nemylil a nebol som ani daleko od pravdy. Dokopy sa vo filme nic neobjavilo zo sveta fantasy, len obcasne a hlavne nepatrne prvky, ako bola kuzelna tabulka s kriedou a trapne kikimorky, ktore ukazali dvakrat vo vysokom poraste. Od samotneho carodejnika Lukomora som toho cakal viac, ale na moje nemile prekvapenie to bol len unaveny dedusko, ktory uz bol na odpocinku a nic sa mu nechcelo robit. Podla mna je to az prilis malo na tento zaner, pretoze obkecavanie medzi postavami ma moc nebralo, ale aj ked sem tam to aj bolo zaujimave, ako bolo to prebrodenie rieky na druhy breh do druheho kralovstva. Ten Ivanuska zas tak nebol blby, ako si o nom druhy mysleli. Obcas mu to aj palilo v tej hlave.(1.9.2013)

 • Orlau32
  ***

  Klasická ruská pohádka s hudbou, pěkným scénářem, ale chudá na filmové efekty, které děti tolik milují. Ŕežisér se soustředil na překrásnou ruskou přírodu, a ta jak známo, předčí všechny kulisy. Děj je velmi jednoduchý, hlavní hrdina prosťáček Ivanuška s laskavým a bezelstným srdcem a krásná Nastěnka, která bojuje s čarodějem o svou lásku.(9.9.2010)