Platba předem

• Rusko Plaču vperjod! (více)

Populární herec Mikhail Raspyatov se dostal do potíží: tři ženy, které nechtěl, aby se někdy společně sešly, se nakonec seznámí. Nyní je na něm, aby si vybral mezi loajální a laskavou manželkou, mladou a atraktivní milenkou nebo bohatou producentkou. Přijme manželka od svého muže 100 000 dolarů jako odstupné, aby ji mohl opustit? Vezme si Mikhail milion dolarů za to, že stráví rok se ženou, která ho miluje? Vyhraje mladá a atraktivní dívka boj s pomocí své svůdné krásy? (Filmbox)

Vesecký

Co mě dostalo, byl výraz "skromný bankovní ředitel"... Ten film vypadal, a možná že také byl, jako doslovný přepis divadelní hry. Vlastně se to všechno odehrává v jedné místnosti, v bytě herců Raspjatovových. Michail se probudí po kocovině s cizí ženskou ve své posteli, Olympiáda na něm vyžaduje snídani do postele, načež mu oznámí, jak krásné to s ním v noci bylo, byť on si na nic nevzpomíná; žádá na něm dokonce rok strávený ve společném manželství za úplatu miliónu dolarů... Vtom se vrací žena, která se chystá odjet za dcerou a zapomněla doma odšťavňovač... Spousta gagů vrcholí ve chvíli, kdy přichází ona mladá dívka, která neví, zda je v jináči s Michailem nebo tím skromným bankéřem, do něhož je přecejen o ždibíček více zamilovaná... Místy zdlouhavé a příliš statické, předpůlnoční silvestrovská bouřka se už do filmu moc nehodila, zvláště pak ten teatrální konec, Michalova smrt a jeho Ikarův let nad Petrohradem.,.. Trochu bláznivé, ale shlédnout se to opravdu dá. ()