GAVIN17

Tohle byl jeden z mých vůbec prvních digitálních filmů, který jsem měl nahrán dřív než jsem měl internet od kamaráda z Moravy - Velice svižný prázdninový příběh šesti kamarádů, věku let dvanácti, kteří se poprvé vydávají sami tábořit do přírody. Jejich rodiče se obávají, jak to tam jejich synové povedou a tak podplatí místní obyvatele, aby toho kterého chlapce sledovali. Kluci se seznámi s synem převozníka Sankem a bratry Petrem a Pavlem a v druhé půli filmu se rozdělí na dvě party, jedna má sídlo na pevnině a druhá na ostrově, jak rozhodl los a následuje velká hra. Příběh se mi hned při prvním shlédnutí velice zalíbil a viděl jsem ho od té doby několikrát. Škoda, že je jen v maďarském originále, ale děj je i tak dobře pochopitelný. Výše nejsou chlapci jako herci uvedeni, takže je hrají: Szyniak (Zsolt Pápai), Bádogos (Laszo Király), Palánk (Zoltán Fenyvessy), Cseppcsányi ( Mihály Bilki), Tuka (György Krajcsár), Kece (Péter Müller), Sankó (Tamás Barna), Péter (János Kálmán), Pál (Károly Metlágel). Velice je humorná i jedna linie i ta, že jeden z chlaců je "tuzexový" synek a podle toho ho rodiče na táboření vybavili. Vynikající příběh svého žánru a jednoznačně 5 hvězdiček. ()