Tisíc a jedna noc (TV film)

Arabian Nights

Arabské noci

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2000, 180 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (20)

Pokud se jedná jenom o samotnou Šeherezádu a sultána, je všechno v pořádku. Některé Šeherezádiny příběhy taky (zvlášť ten o vtipálkovi, co umřel v jednom domě, a přehazovalo si ho deset dalších lidí), ale třeba Aladin je vážně fo pa (nejde ani tak o humor a to, že je to Asiat, ale o režisérské přehmaty, které měli Americkým dětičkám tuhle klasiku přiblížit). Suma sumárum hodnocení nemohlo vypadat jinak.(28.5.2003)

Tatarská (= mongolská) vizáž je skutečnosti mnohem bližší, než se zdá.(18.11.2003)

Tuším na Hallmarku viděný film, který byl podobný všem ostatním fantasy laděným dobrodružným filmům na této stanici. A stejně jako většina ostatních mě dokázal oslovit vizuálním pojetím stejně jako nenáročností. Samozřejmě, že lze najít mnoho chyb, ale na druhou stranu jsem se vcelku dobře bavil a jako pouhou televizní zábavu jsem nehledal více. Krom toho obsazení není zrovna špatné...(5.3.2009)

Mně to připadalo docela povedené a zejména po druhém shlédnutí se mi zdá, že je zde film podhodnocený.(8.5.2012)

Kvalitné spracovanie napínavých príbehov, ktoré sú plné fantázie a poučenia. Film má v závere veľmi pekné sekvencie s lietajúcim kobercom.(3.1.2011)

• klima777

Místy hodně dětinské a slabé. Místy zábavné. Djin [v podání Johna (konkrétně Leguizama)] a jeho názory na rodinný život však zasluhují jednu velmi speciální hvězdičku :-).(16.11.2010)

Vcelku dobré spracovanie s pôvabnou Vanessou Mae.(6.10.2004)

• B4TM4N

Američani opravdu nemají úctu před ničím. Výtvarně obstojné, ale jinak...(21.8.2008)

Nebylo to špatné, ale zvláště první půlka byla zdlouhavá a místy nudná. Naopak Aladinova lampa byla poměrně poutavá. Tři hvězdičky jsou adekvátním ohodnocením.(13.4.2008)

Některé příběhy se mi líbily, zejména ten o mrtvém šaškovi, ale některé příběhy zaváněly průserem. Celkově se jedná o slabší tři hvězdy. I na hallmarku by se našli lepší fantasy snímky(21.6.2010)

• Wolvie

Barron umí za střídmé rozpočty televizních filmů zrealizovat velmi zajímavé projekty.Žel bohu,Tisíc a jedna noc si k Merlinovým kvalitám ani nečuchne.(18.11.2012)

Jako malá jsem to viděla na Hallmarku pokaždé, když to běželo. Možná to není úplně ideální, ale zbožňovala jsem to. :-)(20.2.2011)

Televizní zpracování známé Šeherezády a její vyprávění příběhů králi Šahrijárovi rozdělené do dvou celovečerních dílů a v multikulturním provedení. Rasový kodex je hold rasový kodex. Tímhle zprzní snad všechno. Převyprávění do této podoby je očekávaně volné a uchopené k pochopení i pro malé diváky. Na dramatičnosti a kouzlu to však neubralo. Tvůrci si dali velmi záležet a je to vidět hlavně na vizuální stránce, která je na televizi v oblasti fantasy hodně na výši. Výběr nejznámějších arabských pohádek přináší zábavu i ponaučení v odpočinkové atmosféře.(1.4.2017)

Už dlouho jsem to neviděl, ale vždy jsem to měl moc rád.(13.7.2008)

Podobně jako Jáson a Argonauti další nadpruměrný Hallmark film, skvěle spracované:-) a John Leguizamo jako Dzin prostě boží:-D(21.6.2009)

Hodně povedené podání pohádek Tisíce a jedné noci v záplavě několika příběhů a filmových efektů, které mají svůj osobitý děj. Oba díly provází hlavní příběh s vyprávěním Šeherezády a nápravy sultána. I po letech jsem s chutí viděl znovu a příběhy pro mě neztratily nic ze svého kouzla. Také nechápu zdejší podhodnocené známkování, jsou horší a nudnější filmy, které dostaly lepší hodnocení. Asi šlo o špatné načasování uvedení v době, kdy kina plnila Mumie a podobné velkofilmy. Ale já dávám čtyři a půl hvězdy.(25.12.2014)

Pohádková oddychovka, která není tak špatná, jak se může zdát. Šeherezáda vypráví opravdu poutavě, a než se nadějete, je konec... Za příběh si i přes některé nesrovnalosti zaslouží 3*.(8.4.2009)

Parádní snůška klasických pohádek, která je vtipná, napínavá, atmosferická i dobře obsazená. Hallmark opět trefa, škoda že počátkem nového milenia jim asi už docházel dech nebo rozpočet a brutální pecky typu Odysseus nebo Merlin se už neopakovaly.(27.3.2014)

Náhodou skvěle povedená pohádka o síle, kterou mají dobré příběhy. Malým dětem bych to nepouštěla, není to Disney, ale jiné věkové kategorie si to užijí.(17.10.2015)

Jedným slovom-Čarovné! :)(14.4.2017)