Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Palouzi (Richard Berry) se snaží v pařížské čtvrti Belleville dostat místního mafiána Massiniho. Když je zabit práskač, který ho k němu měl dovést, rychle se snaží najít si nového. Volba padne na bezvýznamného zlodějíčka Dédého (Philippe Léotard), který se kdysi zamiloval do Massiniho chráněnky Nicole (Nathalie Baye), a která Dédého nyní živí tím, že šlape chodník. Policisté začnou pár tvrdě zpracovávat a Dédému i Nicole brzy dojde, že to pro ně nemůže nikdy dopadnout dobře. Byli obětování v zájmu zachování rovnováhy mezi policií a mafiány. (mortak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

mortak 

všechny recenze uživatele

Schizofrenní film. Na jednu stranu se natáčením přímo na dané lokaci (Belleville) snaží o realističnost, na druhou stranu nezapře inspiraci snímky typu Francouzská spojka. Policajti mají všude plakáty akčních filmu, všichni mluví o tom, že ve filmech je to jinak než ve skutečnosti, ale závěrečná čtvrthodina je poněkud přehnaná. Nechybí ani melodramatická zápletka, jenže takhle to mezi pasákem a putain nefunguje. Slušný průměr, mladý Karyo je slušný psychopat, ale ty tři Caesary moc nechápu. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

V kontextu francouzských krimi docela slušná akce a tempo, realistické vylíčeké policistů jako tvrďáků, kteří vědí, že nad světem podsvětí se nedá zvítězit jinak než podrazy. A kdo na to doplatí, vždycky má sám máslo na hlavě. Výborná role pro Nathalie Baye v době vrcholu její kariéry. Výraz "La balance" zde neznamená "rovnováhu", jak by vyplývalo z popisku filmu, ale žargonové označení informátora policie. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama