Třaslavec (festivalový název)

The Tingler

Horor / Sci-Fi

USA, 1959, 82 min

Výborný Price i někteří ostatní. Příběh se vymyká námětem i provedením, opravdu docela provokativní horror. I zápletka s LSD dávala docela smysl. Navíc i některé nečekané prvky (jako třeba kolorovaná krev)...(12.9.2012)

Neznámé ale překvapivě atmosferické a napínavé. Mnohem lepší než některé daleko známější klasické horory.(20.3.2013)

Naivné riadne zastaralé béčko s absurdnou meta-scénou v kine, skvelým Vincentom Priceom (i keď ten mal i lepšie role) a námetom ako od Cronenberga. Slabých 60%.(19.6.2016)

Srát na 3D, hurá interaktivním projekcím s kolektivním ječením, svítícím kostlivcem, filmu odehrávajícímu se v sále a třaslavcům házeným do publika. Ať žije Otrlák a Cameron ať zbankrotuje.(19.2.2012)

V úvode nás producent a režisér v jednej osobe domyselne pripraví na nevídaný príbeh plný strachu a napatia, samotný film je však oveľa "znesiteľnejší", ako sú jeho sľuby. Nechcem tým samotný film degradovať, dobre sa na to pozerá, je to zábavné a príde aj k napínavým scénam. Béčko ako vyšité.(17.11.2013)

• - Scéna s vanou plnou krve je jediná barevná scéna ve filmu. (Goldbeater)

• - Instaloval také pod vybraná sedadla vibrující bzučáky, které se spustili při scéně Tinglera v kinosále. Vyvolávaly tím dojem, že mají lidé Tinglera pod sedadlem. Tím souběžně ječeli lidé ve filmu i v jevišti. (Goldbeater)

• - Nejstarší film zobrazující účinky drogy LSD.