Reklama

Reklama

Freeman - plačící drak

  • Česko Plačící drak (více)

Obsahy(1)

Samuraj Yo Hinomura (MARK DACASCOS) je nájomný vrah, ktorý pracuje pre tajnú čínsku organizáciu. V podsvetí ho prezývajú Plačúci drak, pretože údajne vyroní slzy ľútosti nad každou svojou zabitou obeťou. Intenzívny boj o moc vo vedení Jakuzy vyústi do nájomnej vraždy starého bossa. Snaha o pomstu sa jeho prisluhovačom nevyplatí, už čoskoro si celé podsvetie uvedomí omyl, keď podcenilo smrtonosné majstrovstvo Plačúceho draka. Svedkom poslednej akcie Plačúceho draka, neľútostnej a elegantnej popravy troch gangstrov Jakuzy na kalifornskom pobreží, je krásna umelkyňa, výtvarníčka Ema O´Hara (JULIE CONDRAOVÁ), ktorá tam práve pracovala. Už dlhší čas žije v ústraní, ďaleko od ľudí, pretože mafia zabila jej otca, počestného sudcu, ktorý nekompromisne potieral zločin. Spôsob, akým Drak rozsieva smrť, ju však fascinuje a paradoxne sa zamiluje do vznešeného ale kontroverzného bojovníka. Drak vidí, že jeho čin má svedka, a ten nesmie nikdy prehovoriť. Je jasné, že táto žena bude jeho nasledujúca obeť. Po policajnom vyšetrovaní gangsterskej vraždy sa Emu vracia do Vancouveru. Mieri tam aj Plačúci drak, ktorý ju musí umlčať a navyše má zabiť aj krstného otca tamojšej mafie... Príbeh Plačúci drak nakrútili s hviezdou akčných filmov Markom Dacascosom podľa námetu obľúbeného japonského komiksu a populárnych animovaných akčných sérií. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

choze 

všechny recenze uživatele

Japonská komiksová předloha, francouzský režisér, kanadské exteriéry a americké prachy. Klasická zabijácká story o zabijákovi, co ušetří svou oběť a zamiluje se do ní, vytuněná ucajdanou poetikou a parádními přestřelkami, ve kterých je fest cítit Hongkong. Podobný případ jako Dacascosova o dva roky pozdější Šílená jízda. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Dacascos s drakem na zádech působí určitě charizmaticky, ale co do působivosti jeho filmových postav Kenjiro Sanga zůstává o kousek výš. Stejně tak akce (především závěrečná samurajská vybíjená s akrobatickými vložkami) vypadá celkem slušně, ale filmy jako Mistr neznámého boje nebo Šílená jízda pouští z vodítka mnohem dynamičtější verzi Dacascose. Ten zde používá spíše bouchačky s autodestrukcí a svůj oblíbený horizontální vrut s dalšími bojovými technikami si bohužel schová až na konec. Poetický, trochu zmatený, příběh narušují zpomalovačky, mnohdy zařazené velice zbytečně, kde vůbec nejsou třeba a celý film se tak zdá příliš dlouhý. Snímek bych podruhé asi nedal, to bych si snad radši nechal na záda vytetovat jedno dračí křídlo. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

V ČR nedoceněný špičkový akční film, oplývající úžasnou atmosférou, propletencem východní a západní kultury, nádhernými a dokonalými akčními scénami, intrikami a brutalitou. Marc Decascoss předvádí maximální výkon jak herecký, tak fyzický (v osobním životě je to špička v oblasti bojových umění), Tchéky Karyo je pak jako vždy naprosto bezkonkurenční záporák. Film má pomalejší výpravu a děj, ovšem vše se postupně a nezadržitelně blíží k úžasnému boji v japonském lesíku. Režisér Gans později dokázal, že opravdu umí, v případě zfilmované videohry "Silent Hill"... ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Divny. Nefunkcni ani jako jak tu mnozi zminujou poetickej film o stretu dvou kultur, ani jako akcnak. Prvni problem je mizernej pribeh, i kdyz v podstate on tu vlasne zadnej poradnej neni. No a cely tempo je dost utahany, navic se to utapi v hromade zbytecnejch spomalovacek. Jediny co stoji za pozornost jsou sem tam paradne udelany souboje a cool Dacascos v hlavni roli. Slabsi 3*. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Perfektné a hlavne solídne béčko, ktoré by s lepším rozpočtom a lepším štábom a bez toľkej naivnosti malo na oveľa viac, pretože nápad, poetickosť a formálna stránka sú na pomerne dobrej úrovni. Spomalené akčné zábery niekedy nie sú kvalitné a nehodia sa ani do kvalitnejších filmov, no tu boli celkom príjemným doplnkom. 55%. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Film byl natočen podle manga komiksu „Crying Freeman“. Též vznikl na jeho motivy anime film Kuraingu furîman. (Othello)
  • Titulnú úlohu mal pôvodne dostať Jason Scott Lee, ten však bol viazaný zmluvou na 3 filmy s Universal Pictures, a tak sa na natáčanie nemohol uvoľniť. Preto jeho miesto zaujal Mark Dacascos, s ktorým bol režisér Christophe Gans tak spokojný, že ho angažoval aj do svojho ďalšieho projektu. (beso74)
  • Mark Dacascos se během natáčení nikdy nenechal zastupovat kaskadérem. (Othello)

Související novinky

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české…

Reklama

Reklama