poster

Freeman - plačící drak

 • Česko

  Plačící drak

 • Kanada

  Crying Freeman

 • Francie

  Crying Freeman

 • Slovensko

  Plačúci drak

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 1995, 97 min

 • darkrobyk
  ***

  Pro znalce comicsové předlohy nic překvapujícího, jelikož film se jí drží poměrně důsledně. Comics je úžasný a kupodivu mnohem akčnější než film. Chápu, že tvůrci se obrazovou poetikou snažili předloze co nejvíce přiblížit, jenže comicsová zkratka se do filmu moc dobře nepřenáší. Přesto forma vítězí nad obsahem a já jsem si obrazy svým způsobem užil. Velmi dobrá hudba připomíná v jistých pasážích Vangelise, ale není to na škodu. Škoda ovšem je, že tvůrci nepřidali do soubojů rudé gejzíry tak, jak je známe z japonské a čínské klasiky, a proto bylo v tomto ohledu nutné počkat si až na Tarantinův Kill Bill. Zvláštní atmosféra snímku si zaslouží hvězdu navíc.(25.10.2017)

 • klerik
  ***

  Triler so skvelým Dacascosom a slabým scenárom (veľa vecí rieši voice over). Bitiek je málo (v podste len jedna - finálna), strieľania veľa. Škoda, že prestrelky nie sú trochu lepšie natočené, film tak mohol viac vyťažiť zo svojho "woovského" potenciálu. Ale tú japonskú poetiku si určite zapamätáte...(11.3.2006)

 • MaedhRos
  ***

  Mám velmi ráda Gansův vizuál a režijní styl, jehož výrazná východní orientace mi vždycky byla ohromně sympatická. Mám velmi ráda Marka, ten je mi tuze sympatický od hlavy až k patě. Přesto to nebylo úplně ono. Crying Freeman není nejhorší film, ale odmítá přesvědčivě držet pokupě a měl být buď o hodinu delší, anebo (domnívám se) poněkud dějově přímočařejší.(18.8.2012)

 • Flipnic
  *****

  V ČR nedoceněný špičkový akční film, oplývající úžasnou atmosférou, propletencem východní a západní kultury, nádhernými a dokonalými akčními scénami, intrikami a brutalitou. Marc Decascoss předvádí maximální výkon jak herecký, tak fyzický (v osobním životě je to špička v oblasti bojových umění), Tchéky Karyo je pak jako vždy naprosto bezkonkurenční záporák. Film má pomalejší výpravu a děj, ovšem vše se postupně a nezadržitelně blíží k úžasnému boji v japonském lesíku. Režisér Gans později dokázal, že opravdu umí, v případě zfilmované videohry "Silent Hill"...(7.12.2007)

 • kinderman
  ****

  Řemeslně velmi dobře zvládnutý akční film, na který mě nalákala jeho předloha. První díl mangy Kazuo Koikeho Crying Freeman: Plačící drak vydala v češtině CREW. P.S. Právě jsem dočetl poslední (pátý) svazek a taková přehlídka násilí spojeného se sexem v precizní kresbě R.Ikegamiho, to se hned tak nevidí.(27.8.2011)

 • - Choreografii závěrečného souboje na meče vytvořili Christophe Gans a Mark Dacascos společně. (Othello)

 • - Juliu Condra a Marka Dacascosa natáčanie tak zblížilo, že sa o 3 roky neskôr, v roku 1998 zosobášili. (beso74)

 • - Film byl natočen podle manga komiksu „Crying Freeman“. Též vznikl na jeho motivy anime film Kuraingu furîman. (Othello)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace