poster

Freeman - plačící drak

 • český

  Plačící drak

 • Kanada

  Crying Freeman

 • slovenský

  Plačúci drak

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 1995, 97 min

 • genetique
  ***

  Perfektné a hlavne solídne béčko, ktoré by s lepším rozpočtom a lepším štábom a bez toľkej naivnosti malo na oveľa viac, pretože nápad, poetickosť a formálna stránka sú na pomerne dobrej úrovni. Spomalené akčné zábery niekedy nie sú kvalitné a nehodia sa ani do kvalitnejších filmov, no tu boli celkom príjemným doplnkom. 55%.(22.9.2006)

 • M.Macho
  ***

  Hezké, stylové - stylistické a stylizační poetické vyprávění podle über brutální mangy. Pomalé, rozvláčné záběry se střídají s efektními bojůvkami. Jako krvavá báseň to má správný nájezd, ale něco tomu chybí - naopka nechybí patos a katany. Mlhavé tempo mi vůbec nevadilo, naopak tomu dalo rozměr lyrického spíše než epického eposu o pomstě. Ale chyběl mi jeden Freemenův fígl - kdy mezi dva prsty na nohách vložil nůž a sekal obličeje i s brýlemi...(3.10.2007)

 • kinderman
  ****

  Řemeslně velmi dobře zvládnutý akční film, na který mě nalákala jeho předloha. První díl mangy Kazuo Koikeho Crying Freeman: Plačící drak vydala v češtině CREW. P.S. Právě jsem dočetl poslední (pátý) svazek a taková přehlídka násilí spojeného se sexem v precizní kresbě R.Ikegamiho, to se hned tak nevidí.(27.8.2011)

 • Mi Nü-Chai
  *

  Tady si měl někdo uvědomit, že nacpat mangu do hodiny a půl filmu nemusí dopadnout nejlíp...a taky, že to nedopadlo. Slušná kamera, hlavní hrdina, hudba a pár akčních scén (žel opravdu jen pár), zbytek je hodně špatný - jakoby překombinovaný a přitom z toho okatě kouká, že dost věcí chybí, některá zásadní vysvětlení, přiblížení motivů, událostí etc. - zhuštěno příliš mnoho na příliš malou plochu. Herci až na samotného Freemana trága (a přitom někteří nejsou žádní nýmandi, že by dostali málo zaplaceno..?) a větší část soubojů je nudná až k pláči. Btw. dvě poznámky pod čarou; Mark Dacascos je sice poměrně charismatický a jako jeden z mála v tomhle těatru nepůsobil jako zahradní dekorace, ale bez pohledu na jeho zadek v prádle model "teplá buchta" bych se celkem obešla; a zdejší žena jeho srdce nechť opustí hereckou profesi a jde se živit jako hnojivo, má pro to ty nejlepší předpoklady.(6.6.2008)

 • B!shop
  ***

  Divny. Nefunkcni ani jako jak tu mnozi zminujou poetickej film o stretu dvou kultur, ani jako akcnak. Prvni problem je mizernej pribeh, i kdyz v podstate on tu vlasne zadnej poradnej neni. No a cely tempo je dost utahany, navic se to utapi v hromade zbytecnejch spomalovacek. Jediny co stoji za pozornost jsou sem tam paradne udelany souboje a cool Dacascos v hlavni roli. Slabsi 3*.(14.12.2008)

 • - Titulnú úlohu mal pôvodne dostať Jason Scott Lee, ten však bol viazaný zmluvou na 3 filmy s Universal Pictures, a tak sa na natáčanie nemohol uvoľniť. Preto jeho miesto zaujal Mark Dacascos, s ktorým bol režisér Christophe Gans tak spokojný, že ho angažoval aj do svojho ďalšieho projektu. (beso74)

 • - Mark Dacascos se během natáčení nikdy nenechal zastupovat kaskadérem. (Othello)

 • - Choreografii závěrečného souboje na meče vytvořili Christophe Gans a Mark Dacascos společně. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace