poster

Freeman - plačící drak

 • Česko

  Plačící drak

 • Kanada

  Crying Freeman

 • Francie

  Crying Freeman

 • Slovensko

  Plačúci drak

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 1995, 97 min

 • klerik
  ***

  Triler so skvelým Dacascosom a slabým scenárom (veľa vecí rieši voice over). Bitiek je málo (v podste len jedna - finálna), strieľania veľa. Škoda, že prestrelky nie sú trochu lepšie natočené, film tak mohol viac vyťažiť zo svojho "woovského" potenciálu. Ale tú japonskú poetiku si určite zapamätáte...(11.3.2006)

 • Vavča
  ****

  Tenhle film má osobitost, výtvarné cítění, atmosféru, které nemají mnohé filmy podobné ranku ani zdálky. Vynikající kamera, práce s celky, polocelky, barvami. Vynikající Mark Dacascos v hlavní roli, je vynikajicí, nejen jako akční hrdina, ale i jako herec. Akce je na vysoké úrovni, často různé stylizované, inspiruje se mnoha zdroji. I zbytek obsazení je celkem fajn, příběh je dost zajímavý. Neznám původní mangu, ale znám ještě hk adaptaci z roku 1990 http://www.csfd.cz/film/175001-gong-chang-fei-long/ která téma pojímá poněkud jinak. Celkově je Crying Freeman film, který neprávem zapadnul.(17.12.2011)

 • Lateef
  **

  Dacascos s drakem na zádech působí určitě charizmaticky, ale co do působivosti jeho filmových postav Kenjiro Sanga zůstává o kousek výš. Stejně tak akce (především závěrečná samurajská vybíjená s akrobatickými vložkami) vypadá celkem slušně, ale filmy jako Mistr neznámého boje nebo Šílená jízda pouští z vodítka mnohem dynamičtější verzi Dacascose. Ten zde používá spíše bouchačky s autodestrukcí a svůj oblíbený horizontální vrut s dalšími bojovými technikami si bohužel schová až na konec. Poetický, trochu zmatený, příběh narušují zpomalovačky, mnohdy zařazené velice zbytečně, kde vůbec nejsou třeba a celý film se tak zdá příliš dlouhý. Snímek bych podruhé asi nedal, to bych si snad radši nechal na záda vytetovat jedno dračí křídlo.(24.12.2009)

 • cubajz
  **

  velké zklamání - na tento film jsem se těšil děsně dlouho, ale bohužel se jedná jen o nemastnou-neslanou akčňárnu, která je moc kýčovitá na seriózní kriminálku a naopak málo odvázaná než aby mohla stát po boku samurajským manga adaptacím. Navíc jediného pěstního souboje se dočkáme až na konci (jaké plýtvání Dacascosovo talentem!) a ten stejně stojí za prd...(9.12.2008)

 • kinderman
  ****

  Řemeslně velmi dobře zvládnutý akční film, na který mě nalákala jeho předloha. První díl mangy Kazuo Koikeho Crying Freeman: Plačící drak vydala v češtině CREW. P.S. Právě jsem dočetl poslední (pátý) svazek a taková přehlídka násilí spojeného se sexem v precizní kresbě R.Ikegamiho, to se hned tak nevidí.(27.8.2011)

 • - Mark Dacascos se během natáčení nikdy nenechal zastupovat kaskadérem. (Othello)

 • - Titulnú úlohu mal pôvodne dostať Jason Scott Lee, ten však bol viazaný zmluvou na 3 filmy s Universal Pictures, a tak sa na natáčanie nemohol uvoľniť. Preto jeho miesto zaujal Mark Dacascos, s ktorým bol režisér Christophe Gans tak spokojný, že ho angažoval aj do svojho ďalšieho projektu. (beso74)

 • - Juliu Condra a Marka Dacascosa natáčanie tak zblížilo, že sa o 3 roky neskôr, v roku 1998 zosobášili. (beso74)