Samuraj Yo Hinomura (MARK DACASCOS) je nájomný vrah, ktorý pracuje pre tajnú čínsku organizáciu. V podsvetí ho prezývajú Plačúci drak, pretože údajne vyroní slzy ľútosti nad každou svojou zabitou obeťou. Intenzívny boj o moc vo vedení Jakuzy vyústi do nájomnej vraždy starého bossa. Snaha o pomstu sa jeho prisluhovačom nevyplatí, už čoskoro si celé podsvetie uvedomí omyl, keď podcenilo smrtonosné majstrovstvo Plačúceho draka. Svedkom poslednej akcie Plačúceho draka, neľútostnej a elegantnej popravy troch gangstrov Jakuzy na kalifornskom pobreží, je krásna umelkyňa, výtvarníčka Ema O´Hara (JULIE CONDRAOVÁ), ktorá tam práve pracovala. Už dlhší čas žije v ústraní, ďaleko od ľudí, pretože mafia zabila jej otca, počestného sudcu, ktorý nekompromisne potieral zločin. Spôsob, akým Drak rozsieva smrť, ju však fascinuje a paradoxne sa zamiluje do vznešeného ale kontroverzného bojovníka. Drak vidí, že jeho čin má svedka, a ten nesmie nikdy prehovoriť. Je jasné, že táto žena bude jeho nasledujúca obeť. Po policajnom vyšetrovaní gangsterskej vraždy sa Emu vracia do Vancouveru. Mieri tam aj Plačúci drak, ktorý ju musí umlčať a navyše má zabiť aj krstného otca tamojšej mafie... Príbeh Plačúci drak nakrútili s hviezdou akčných filmov Markom Dacascosom podľa námetu obľúbeného japonského komiksu a populárnych animovaných akčných sérií. (oficiální text distributora)

Lateef

Dacascos s drakem na zádech působí určitě charizmaticky, ale co do působivosti jeho filmových postav Kenjiro Sanga zůstává o kousek výš. Stejně tak akce (především závěrečná samurajská vybíjená s akrobatickými vložkami) vypadá celkem slušně, ale filmy jako Mistr neznámého boje nebo Šílená jízda pouští z vodítka mnohem dynamičtější verzi Dacascose. Ten zde používá spíše bouchačky s autodestrukcí a svůj oblíbený horizontální vrut s dalšími bojovými technikami si bohužel schová až na konec. Poetický, trochu zmatený, příběh narušují zpomalovačky, mnohdy zařazené velice zbytečně, kde vůbec nejsou třeba a celý film se tak zdá příliš dlouhý. Snímek bych podruhé asi nedal, to bych si snad radši nechal na záda vytetovat jedno dračí křídlo. ()

choze

Japonská komiksová předloha, francouzský režisér, kanadské exteriéry a americké prachy. Klasická zabijácká story o zabijákovi, co ušetří svou oběť a zamiluje se do ní, vytuněná ucajdanou poetikou a parádními přestřelkami, ve kterých je fest cítit Hongkong. Podobný případ jako Dacascosova o dva roky pozdější Šílená jízda. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Markom Dacascosom. Má slušný príbeh o špičkovom zabijakovi v službách mafie, pri ktorého poslednej akcii nechal žiť nevinnú ženu, ktorá ho videla a tak ju má navždy umlčať, ale miesto toho sa do nej zamiluje, pričom je to obojstranné a tak sa ju rozhodne udržať nažive. Ale v podsvetí práve začala robiť problémy jakuza a tak je povolaný, aby problém vyriešil. Spracovanie sa mi páči, ale je potrebné sa mu prispôsobiť. Ako čistokrvný akčný film funguje len čiastočne, na to mu chýba potrebná dynamika, takže po tejto stránke moc neuspokojí, ale miesto toho je tu plno prvkov navyše, ktoré to vynahradzujú, celý film má takú zvláštnu poetickú atmosféru a je príjemne umelecky ladený. Dej sa síce vo svojej strednej časti trochu zhorší, časť venujúca sa začiatku vražednej kariéry hlavnej postavy ma moc nezaujala, ale inak dovtedy a aj odvtedy ma film dosť bavil. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj dosť vydarená. Rovnako ako aj zvyšok filmu je tiež pomerne umelecky ladená, ale našťastie dostatočne uspokojí aj akčného fanúšika. Jedine ma čiastočne mrzí, že filmu aj napriek prítomnosti Dacascosa takmer úplne chýbajú nejaké tie súboje, ale akciou tvoria hlavne prestrelky. Ale akcia celkovo je výborne natočená, väčšinou aj obsahovo zaujímavá a zabití sa počítajú na desiatky. Ešte spočiatku pôsobí akcia dosť slabo, úvodná naháňačka po lese, alebo vystrieľanie ochranky pred súdom ma vôbec nezaujalo, ale potom sa to už výrazne vylepší, dobre sú zvládnuté aj menšie akčné scény ako ochrana ženy pred zabijakmi v jej byte alebo zabijakov vražedný debut, ale akčným vrcholom filmu sú dve posledné akčné scény, veľmi dobrá akcia v sídle jakuzy alebo výborné finále v lese, kde už konečne Dacascos niečo predvedie aj zo svojich bojových schopností. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Mark Dacascos v hlavnej úlohe, veľmi príjemná Julie Condra, ale aj dobre zvolené vedľajšie a záporné postavy ako Byron Mann, Tchéky Karyo, jedine Masaya Kato mi na hlavného záporáka až tak moc nesedí, ale tiež je na tom dobre. Réžia a technická stránka sú skvelé, myslím, že film dopadol presne tak, ako aj bolo v pláne. A chválim aj veľmi dobrú hudbu. Freeman- plačúci drak je veľmi zaujímavý akčný umelecky ladený film a jeden z tých pár s Dacascocom, ktoré v jeho filmografii určite stoja za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 69%, film sa páči mne na 77%. ()

klerik

Triler so skvelým Dacascosom a slabým scenárom (veľa vecí rieši voice over). Bitiek je málo (v podste len jedna - finálna), strieľania veľa. Škoda, že prestrelky nie sú trochu lepšie natočené, film tak mohol viac vyťažiť zo svojho "woovského" potenciálu. Ale tú japonskú poetiku si určite zapamätáte... ()

B!shop

Divny. Nefunkcni ani jako jak tu mnozi zminujou poetickej film o stretu dvou kultur, ani jako akcnak. Prvni problem je mizernej pribeh, i kdyz v podstate on tu vlasne zadnej poradnej neni. No a cely tempo je dost utahany, navic se to utapi v hromade zbytecnejch spomalovacek. Jediny co stoji za pozornost jsou sem tam paradne udelany souboje a cool Dacascos v hlavni roli. Slabsi 3*. ()

• Choreografii závěrečného souboje na meče vytvořili Christophe Gans a Mark Dacascos společně. (Othello)
  • Film byl natočen podle manga komiksu „Crying Freeman“. Též vznikl na jeho motivy anime film Kuraingu furîman. (Othello)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga