Polibek draka

Le Baiser mortel du dragon

Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Myslím, že nemá cenu tady opakovat slova chvály těch, kteří se k filmu již vyjádřili. Já akční filmy moc nemusím, ale o to víc jsem byl překvapen, že jsem u sledování filmu vydržel, nenudil se a dokonce jsem nadšeně sledoval všechny ty peckovačky. Je to úžasná pohádka pro dospělé. I přes předvídaný děj se divák rozhodně nenudí. (pátek 23.10.2009)(23.10.2009)

Parádní akční film, ve kterém dominují Jet Li a Tchéky Karyo. Jet ztvárnil klasicky tichého a málomluvného hrdinu, který přišel odnikud a nikdo jej nezná. Tchéky zas předvedl záporáka, který se jen tak nevidí, jeho cholerické záchvaty byly skutečně perfektní. Tento film určitě patří k Jetovým lepším počinům, jednak díky dobrým hercům (Bridget Fonda, Burt Kwouk) ale taky příběh není jen bezduchá akce, ale má hlavu i patu. Ve svém žánru patří k nejlepším. Říká se tomu, Polibek draka. Polib mi prdel!(27.7.2006)

Bojové, akční, napínavé, Jet Li, zrazující, jehličkové. Velmi prostý příběh, kdy jde dobrá strana proti té zlé, do toho se klaďas snaží zachránit i "chodící důkaz" a jeho dceru ze spárů zloducha. Jet Li se svým sympatickým obličejíkem, malým běhacím a kopacím tělem v tomto filmu exceloval. Jinak na to nebyla ani obyčejně zajímavá Bridget Fonda. Film, který nenudí. (pokud se na něj ovšem nedíváte v noci na jedné z komerčních televizí a neusínáte u reklam). ..ty akupunkturní jehličky, to bylo teda fakt něco..(10.9.2010)

Další ze scénaristických pokusů Luca Besona nepřináší nic nového. Stokrát ohrané téma alespoň nepostradá choreografické vychytávky a dobré obsazení. Jet Li dobře kope, Bridget Fonda má pěkné dlouhé nohy a Tchéky Karyo se pro roli záporáka snad narodil. Přesto to tomuhle filmu bude na zaprášené poličce ve videopůjčovně nebo v Tv víc než slušet.(27.7.2006)

• Morien

Film nejvíc funguje jako němá groteska, takže ideálně odstranit všechny mluvící pasáže a potom se jenom bavit štěněcím pohledem Jeta Liho. Kdyby slečnu hrála opravdová charismatická herečka, možná by se dalo o tom mluvení smlouvat, ale takhle zatím ne. A zbožňuji ten finální souboj se zabijáckými dvojčaty.(29.4.2017)

• - Scéna, v níž je Jet Li přepaden francouzskou policií, se natáčela v tunelu, ve kterém zemřela princezna Diana. (D3VIL)

• - Režisér Chris Nahon musel bojové scény mezi Jetem Li a Cyrilem Raffaellim zpomalit, protože jejich pohyby byly pro kameru příliš rychlé. (D3VIL)

• - Scéna, ve které Jet Li napadne Lupa (Max Ryan), měla být natočena odděleně. Nejdříve dialog, až pak bojová scéna. Režisér však po skončení dialogu neřekl "cut", a tak Jet Li zaútočil. Vystrašený výraz Maxe je tedy opravdový. (D3VIL)