Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Tom Hardy

Prozatím jasně nejlepší americká Liovka. Li konečně dostal možnost, aby se trochu předvedl (pokud možno bez vylepšených záběrů) a své šance náležitě využil. Tchéky Karyo je mu protihráčem více než důstojným a jedinou výtku bych měl k obsazení Bridget Fonda, místo které bych osobně raději viděl Miru Sorvino. Vytípnout si pak rozhodně zaslouží soundtrack Craiga Armstronga - bez pořádného zvuku nemá vůbec smysl Polibek draka sledovat.... ()

Matty

Pro zajímavost jsem si během filmu zapisoval přibližnou délku akčních (A) a konverzačních (K) sekvencí, které se střídaly v nepravidelných intervalech: 10K, 10A, 15K, 5A, 10K, 5A, 10K, 5A, 10K, 10A. Konverzace = 55min., Akce = 35min. 60% Zajímavé komentáře: Cival, Marius, JohnnyD , genetique ()

Cival

Scénář stojí stejně jako u Kurýra za úplnou bačkoru, ale na Jetovy bleskurychlý pacičky je jednoduše radost pohledět. Nebýt tolik povrchních a citově vyprahlých pasáží, které jsem prozíval (a s vypětím všech nepoužil FF), mohl to být parádní nářez - akce je výstavní. Ale Karyo a jeho dialogy jsou jak z hodně špatnýho céčka. ()

Djkoma

Jet-Li jako můj velký oblíbenec nezklamal a je jednoznačně tím nejlepším ž celého filmu. Ten jak je zvykem u Bessonových scénářů trpí stabilní a uvěřitelnou kostrou a staví do popředí efektnost a akční pojetí. Když muž převlečený za pilota vytáhne z poměrně malé taštičky dva super vybavené samopaly Uzi s laserovým zaměřovačem a začne okolo sebe kropit kulky možná jen zavrtíte hlavou. Vykopnutí koule z billiardové díry a její odkopnutí(mezi tim se stihla koule přemístit natolik, aby se Jet mohl chytit stolu :)) muže se samopaly jednoznačně uzemní. Ještě, že se na tu akci dá chvílemi koukat a Jet je ve formě. Konec je trochu spackaný, ale o zábavu je postaráno. ()

Lima

Docela příjemné překvapení. Sice béčko, ale na nic hlubokomyslnýho si to nehraje, má to šmrnc a spád a hlavně - Jet Li se nefláká a v závěrečné bitce proti skupině cvičenců evokuje dávné časy Bruce-Leeho. Dokonce se i v rámci možností snaží hrát. Tcheky Karyo je charismatický záporák jak má být a Bridget Fonda hraje jako o život. Kdyby produkční dílna Luca Bessona chrlila jenom takovýhle oddechovky, tak nemám sebemenších námitek. ()

• V sirotčinci je dcera Jessicy zaznamenána jako "Isabel Kamen". Isabel je skutečné jméno herečky (Isabelle Duhauvelle), Kamen je potom příjmení jednoho z tvůrců filmu - Roberta Marka Kamena. (D3VIL)
  • V celém filmu je použito pouze sedm pomocných lan. (D3VIL)
  • Scéna, ve které Jet Li napadne Lupa (Max Ryan), měla být natočena odděleně. Nejdříve dialog, až pak bojová scéna. Režisér však po skončení dialogu neřekl "cut", a tak Jet Li zaútočil. Vystrašený výraz Maxe je tedy opravdový. (D3VIL)