poster

Polibek draka

 • USA

  Kiss of the Dragon

 • Francie

  Le Baiser mortel du dragon

 • Slovensko

  Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Siegmund
  ****

  Myslím, že nemá cenu tady opakovat slova chvály těch, kteří se k filmu již vyjádřili. Já akční filmy moc nemusím, ale o to víc jsem byl překvapen, že jsem u sledování filmu vydržel, nenudil se a dokonce jsem nadšeně sledoval všechny ty peckovačky. Je to úžasná pohádka pro dospělé. I přes předvídaný děj se divák rozhodně nenudí. (pátek 23.10.2009)(23.10.2009)

 • HateBreeder
  ****

  Parádní akční film, ve kterém dominují Jet Li a Tchéky Karyo. Jet ztvárnil klasicky tichého a málomluvného hrdinu, který přišel odnikud a nikdo jej nezná. Tchéky zas předvedl záporáka, který se jen tak nevidí, jeho cholerické záchvaty byly skutečně perfektní. Tento film určitě patří k Jetovým lepším počinům, jednak díky dobrým hercům (Bridget Fonda, Burt Kwouk) ale taky příběh není jen bezduchá akce, ale má hlavu i patu. Ve svém žánru patří k nejlepším. Říká se tomu, Polibek draka. Polib mi prdel!(27.7.2006)

 • terunka003
  ****

  Bojové, akční, napínavé, Jet Li, zrazující, jehličkové. Velmi prostý příběh, kdy jde dobrá strana proti té zlé, do toho se klaďas snaží zachránit i "chodící důkaz" a jeho dceru ze spárů zloducha. Jet Li se svým sympatickým obličejíkem, malým běhacím a kopacím tělem v tomto filmu exceloval. Jinak na to nebyla ani obyčejně zajímavá Bridget Fonda. Film, který nenudí. (pokud se na něj ovšem nedíváte v noci na jedné z komerčních televizí a neusínáte u reklam). ..ty akupunkturní jehličky, to bylo teda fakt něco..(10.9.2010)

 • Reiniš
  ***

  Další ze scénaristických pokusů Luca Besona nepřináší nic nového. Stokrát ohrané téma alespoň nepostradá choreografické vychytávky a dobré obsazení. Jet Li dobře kope, Bridget Fonda má pěkné dlouhé nohy a Tchéky Karyo se pro roli záporáka snad narodil. Přesto to tomuhle filmu bude na zaprášené poličce ve videopůjčovně nebo v Tv víc než slušet.(27.7.2006)

 • Morien
  **

  Film nejvíc funguje jako němá groteska, takže ideálně odstranit všechny mluvící pasáže a potom se jenom bavit štěněcím pohledem Jeta Liho. Kdyby slečnu hrála opravdová charismatická herečka, možná by se dalo o tom mluvení smlouvat, ale takhle zatím ne. A zbožňuji ten finální souboj se zabijáckými dvojčaty.(29.4.2017)

 • - Scéna, v níž je Jet Li přepaden francouzskou policií, se natáčela v tunelu, ve kterém zemřela princezna Diana. (D3VIL)

 • - Režisér Chris Nahon musel bojové scény mezi Jetem Li a Cyrilem Raffaellim zpomalit, protože jejich pohyby byly pro kameru příliš rychlé. (D3VIL)

 • - Scéna, ve které Jet Li napadne Lupa (Max Ryan), měla být natočena odděleně. Nejdříve dialog, až pak bojová scéna. Režisér však po skončení dialogu neřekl "cut", a tak Jet Li zaútočil. Vystrašený výraz Maxe je tedy opravdový. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace