Polibek draka

Le Baiser mortel du dragon

Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Asi preháňam, ale pocit z filmu je super. Nechápem ako je možné, že som to ešte nevidel. Li predvádza výborný výkon. Na dobrú akciu si chvíľu počkáme, ale potom už to ide naplno. Záporáci sú super. Na čele s Karyom. Ale potešia aj svalnatý černoch, Raffaelli, jednooký debil a Didier Azoulay (nechápem, prečoho neobsadzovali častejšie, taký ksicht sa hodí, do každého akčného filmu). Fonda je tu trochu otravná, ale čert to vezmi. Keď spojím unikátnu akciu umocnenú parádnym záverom a pár vtipných situácií (videl tron ten istý film?) dávam 90%. Poteší aj akupunktúra. Sám som zažil paralyzovanú ruku, takže viem, že aspoň časť z toho, čo tam Li predvádzal je reálna.(1.7.2012)

Konečně jsem viděl pro mě hodně dlouho očekávaný film "Polibek draka", který mě bohužel zklamal. Prostředí, režie, scénář- nic mi nesedlo. Jediné co tu můžeme najít jsou bitky a ty jsou místy opravdu skvělé-) Dalo by se říct, že u kung-fu či bojových filmů se setkáme s podprůměrným scénářem, ale tady to mě prostě extrémě nebavilo - bohužel) Jindy se to dá překousnout)(14.9.2010)

"Co Čínská čtvrť? - Tam budeme nápadný. - Vem si paruku a kimono!" Hledání mrňavého asiata s rychlýma končetinama uprostřed nekonečného množství podobných týpků je úkolem hodným pařížské kriminálky. Jedině policie je totiž schopná dodat organizovanému zločinu tu správnou štábní kulturu, ale vyřešit tento malý žlutý problém bude patrně nad její síly. Přiznám se, že mám rád akční filmy, ve kterých "ten správný" vymetá podlahu s "těmi mocnými", ale tady nemohu jít s hodnocením výše, neboť akce byla rušena přehnaným množstvím zbytečně slzopudných okamžiků.(16.3.2016)

Kto tomuto písal dialógy tak ja by som ich napísal dva krát lepšie. Napriek výraznému nedostatku kvalitných dialógov film nie je až tak zlý, čo sa vlastne nad tým čudujem a prekvapuje ma to. Súboje sú rutinné okrem súboja ku koncu filmu kde je vidieť aj aká taká bojová taktika v spleti tých kopancov a svištiacich pestí (súboj v policajnej kancelárii). Príbeh je tiež úplne priemerný. Otázka znie teda čo baví na tomto filme? No zrejme je to dobre mixovaná akcia s príbehom a kratšia stopáž tiež filmu pomohla nenudiť po celú dobu. Posledné súboje sú teda najlepšie s filmu, preto zostáva po ňom dobrý pocit.(22.5.2015)

Myslím, že nemá cenu tady opakovat slova chvály těch, kteří se k filmu již vyjádřili. Já akční filmy moc nemusím, ale o to víc jsem byl překvapen, že jsem u sledování filmu vydržel, nenudil se a dokonce jsem nadšeně sledoval všechny ty peckovačky. Je to úžasná pohádka pro dospělé. I přes předvídaný děj se divák rozhodně nenudí. (pátek 23.10.2009)(23.10.2009)

• - Scéna, ve které Jet Li napadne Lupa (Max Ryan), měla být natočena odděleně. Nejdříve dialog, až pak bojová scéna. Režisér však po skončení dialogu neřekl "cut", a tak Jet Li zaútočil. Vystrašený výraz Maxe je tedy opravdový. (D3VIL)

• - V celém filmu je použito pouze sedm pomocných lan. (D3VIL)

• - Režisér Chris Nahon musel bojové scény mezi Jetem Li a Cyrilem Raffaellim zpomalit, protože jejich pohyby byly pro kameru příliš rychlé. (D3VIL)