Polibek draka

Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

• Dudek

Řekněme, že je to slušný film. Alespoň pokud se v něm nebudeme nimrat, což bych dělal jen velmi nerad. Má děj, povedené akční pasáže a pár skvělých scének (kulečníková koule), které jej vytahují z těch nejhorších bažin průměrnosti. Přesto se však jedná jen o slabě nadprůměrný kousek, který nijak výrazně neutkví v paměti. 60%(27.7.2006)

Tenhle film mi dal opravdu polibek draka a usadil mě k němu, tak jak jsem si přál.... WoW ... tohle byl prostě nářez ... Ale Cyrila mi bylo strašně líto :((20.5.2009)

První povedený snímek Jeta Li v západní produkci. Obyvykle výborný Karyo zde přehrává až ostudně. Čímž poněkud paradoxně film vlastně zachraňuje.(16.11.2004)

Furt se jedná o průměrné akční dílo, nepříliš zajímavé, ale v hollywoodské kariéře Jeta Li se jedná určitě o nadprůměr.(22.10.2005)

Parádní podívaná. Jet Li je poprvé v US produkci v té nejlepší formě. Snímek je, co se atmosféry týče, kombinací Bessonova Leona a Liho HK mlátiček. Choreografie je bezvadná, Karyův padouch bezchybný ... Pěkně jsem se pobavil. Tedy chci říct, mnohem více než u podprů,ěrného Jedinečného!(14.2.2003)

• - Scéna, ve které Jet Li napadne Lupa (Max Ryan), měla být natočena odděleně. Nejdříve dialog, až pak bojová scéna. Režisér však po skončení dialogu neřekl "cut", a tak Jet Li zaútočil. Vystrašený výraz Maxe je tedy opravdový. (D3VIL)

• - Poslední natáčecí scéna byla rvačka s plnou tělocvičnou karatistů. (adams89)

• - Scéna, v níž je Jet Li přepaden francouzskou policií, se natáčela v tunelu, ve kterém zemřela princezna Diana. (D3VIL)