Polibek draka

Le Baiser mortel du dragon

Bozk draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 98 min

Tak Jetovi to konečne začalo mlátiť aj mimo Hong Kong. Závan starého dobrého sa po Hollywoodskych trapošinách dostavil z Francúzka (Raffaelli - hip hip). Keby Nahon zo svojich krajanov nespravil úplných debilov a vyškrtali so scénaru zbytočnú Bridget mohlo to byť oveľa lepšie. Karyo, ako vždy lahôdkový. 75%(29.5.2005)

Ked nedokazali americania vyuzit na platne Jetove schopnosti naplno, tak sa do toho obul Luc Besson, aby im ukazal ako sa to robi. Holt bolo to v dobe, ked produkoval jeden kvalitny akcny vyplach za druhym. Zapletku tvori jednoduchy a miestami az naivny pribeh, ale vdaka snahe hercom to funguje dokonale. Jet si divakov ziska nielen bojovymi schopnostami ale aj svojou ostychavostou pred zenami. Bridget Fonda hra kurvu, ktoru mate chut z jej mizerneho zivota zachranit. No a Tchéky Karyo prehrava svojho zaporaka natolko az je skôr vtipny ako hrôzu nahanajuci. Hlavne ked zabija svojich vlastnych ludi, ktorym sa nechce skocit za Jetom do sachty na pradlo. Nastastie ma dostatok poskokov na to, aby sa mal s kym pobit aj Jet. Zo vsetkych bitiek je najlepsia hromadna bitka s karatistami, ktora evidentne odkazuje na Jetov majstrstyk Fist of Legend. Dalsou je uchvatna bitka s blondatymi dvojickami, ktore hraju Cyril Raffaelli a Didier Azoulay. Skoda, ze trochu viac neste nezapracovali na scene, ked jeden z nich zacne prehravat, lebo sa mu nedari kopat v obmedzenom priestore. Taketo vychytavky ma bavia. Pôsobivu bitku ma Jet aj s jednym namakanym cernochom. Ale takto by som mohol vypichnut väcsinu bitiek. Konecne Jet nepouziva pomocne lana a vsetky bitky pôsobia realne. Naviac su casto podkreslene skvelou pesnickou. Skoda len, ze su obcas snimane trochu neprehladne. Bonusom nakoniec je taky ten zabavny oldschool kung-fu kusok s nazvom Bozk draka. Danny the Dog ma podla mne este o triedu lepsie bitky, ale dovtedy bol toto najlepsi neazijsky Jetov film. 7/10.(18.3.2017)

Docela krvavá a místy i vtipná akční podívaná. Jde tu hlavně o akci a ukázku skvělých schopností Jeta Li, děj je jen jakýmsi doplňkem, lépe ho nepitvat. U podobných filmů vůbec nevadí, že ho vidíte několikrát za život, pokaždé si ho maximálně užijete. Spousta lidí je rozsekáno netradičními způsoby a krutý padouch zemře ošklivou smrtí. V rámci tohoto žánru je to jeden z těch povedenějších kousků. 70%(22.2.2010)

Nabušený akupunkturista Jet Li ve své vrcholné formě postupně zbouchá desítky chlápků, úplatný poliše, specnazy, pasáky, aby vše završil vyboucháním celé jedné pařížské fízlárny včetně tělocvičny plné bouchačů v kimonech. Jelikož na scénáři pracoval zběsilec Besson, připravte se na totálně šílenou jízdu, ve které příslušníci francouzské policie (prolezlé dealery, vrahouny a psychopaty) střílí běžně po městě ze samopalů a granáty hází jako rajčata bez ohledu na civilní (i vlastní) oběti. Film sice není tolik zábavný jako některé nejlepší Chanovky, ale zábavný je přesto nadprůměrně a oproti Chanovkám je i krvavější (i když ne výrazně). Bridget Fonda v roli příliš upovídané sentimentální flundry je svým žvaněním trochu otravná, ale vyšinutý magor Karyo válí a v jedné z vedlejších rolí mě potěšil "žlutá opice" Kato, hned jsem toho legendárního rákosníka poznal!(11.7.2019)

Jet Li v nejlepší formě! Nesmrtelná scénka s kulečníkovou koulí! Ušpiněná Bridget Fonda, která si chtěla hrát s koulema všech! (Nedostalo se jí bohužel, ani maličkých žlutých kuliček hlavního hrdiny). Příjemných 98 minut filmu! Parádní scénář plný akce od Luca Bessona! A když k tomu připočtu ještě nádherně zlomeného Cyrila Raffaelliniho do tvaru písmena Z, tak zde máme kvalitní akční pecku, která stojí za nejedno zkouknutí! 75%(11.1.2015)

• - V sirotčinci je dcera Jessicy zaznamenána jako "Isabel Kamen". Isabel je skutečné jméno herečky (Isabelle Duhauvelle), Kamen je potom příjmení jednoho z tvůrců filmu - Roberta Marka Kamena. (D3VIL)

• - Poslední natáčecí scéna byla rvačka s plnou tělocvičnou karatistů. (adams89)

• - Scéna, v níž je Jet Li přepaden francouzskou policií, se natáčela v tunelu, ve kterém zemřela princezna Diana. (D3VIL)