Spisovatel komiksových knih Pierre (Jean-Pierre Cassel) a jeho manželka a ilustrátorka Jacqueline (Claudine Auger) mají finanční potíže, protože jejich komiksové knihy se neprodávají tak, jak by chtěli a potřebovali. Přijmou však pozvání od excentrického mladého playboye Boba Neumana (Michel Duchaussoy) a navštíví jeho luxusní dům v Neuchatel ve Švýcarsku, kde žije Bob i se svou bohatou a majetnickou matkou (Eléonora Hirt). Říká jim, že si přečetl všechny jejich komiksy a tvrdí, že potřebuje prožít nějaké dobrodružství z jejich komiksových příběhů. Pierre, inspirovaný Bobovým anarchistickým životním stylem, vytvoří novou komiksovou postavu, kterou nazve "Zabiják Neuchatel". Bob se však se svým komiksovým alter-ego příliš identifikuje a jednotlivé příběhy ze „svého" komiksu začne praktikovat i v reálném životě. Své hosty tak v domě stále více vtahuje do svých nebezpečných halucinací. Všechno se zkomplikuje, když Bob unese Jacqueline. (oficiální text distributora)

liquido26

Zápletka nebyla vůbec špatná, ale něco tomu prostě chybělo. Možná více krimi prvků, možná víc komedie. Nevím. Film nenudil, příjemně odsýpal, ale prostě jsem tam celou dobu čekal na něco, co nepřišlo. ()