Můj život ve vzduchu

S hlavou v oblakoch

Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Scénář: Rémi Bezançon .. Tak trochu jakoby Francouzský Yes Man (kterému americký vysoko nesahá) aneb poučná cesta k dospělosti jednoho muže. Chytře napsaná a především výborně vyprávěná romantická komedie se spoustou příjemných režijních nápadů a jedním testem (ala Bronx Tale). Velice osvěžující podívaná s příjemným výstupem. 90%.(9.4.2009)

Veselý životní příběh, kdy do sebe všechno zapadá. Žádné monstrozní záběry, ale jen cesta životem, která je plná náhodných setkání , nenásilného humoru a nečekaných myšlenkových pochodů, které vlastně každý má. U téhle komedie jsem se neřehtala, ale culila při smutných i napínavých scénách, protože vlastně nikdy nevíte, jak to dopadne.(11.2.2009)

Zdravej rozum by si řekl: "Dobře, je to komedie, nebudu očekávat průkopnický scény a raději se budu bavit." No jo, jenže můj mozek je magor, a ten když nedostane potřebnou dávku překvapení, tak jde všechno do háje. A i když tady tryská zápal pro věc, zůstal jsem netečnej. Až na scény s Marion Cotillard, která by si měla pořídit zbrojní pas na svůj úsměv!(26.10.2009)

• Plangi

Nevím, zda to bylo mým momentálním rozpoložením nebo pozdní hodinou, popřípadě kombinací těchto dvou faktorů, ale mě to prostě moc nebavilo. Sám mám neskutečnou fóbii z létání, takže jsem to prožíval v tomto ohledu s hrdinou, který pouze kvůli té pravé nastoupí do letedla a odletí si pro ni. Než ale odletí, uplyne hodina a půl, ve které není ani moc míst k zasmání, ani jedinci chtiví romantiky si na své příliš nepřijdou. Pár režisérských vychytávek a dobré obsazení rolí to bohužel nespraví. Bezançonovi více sedí drama, jak předvedl o tři roky později v Le Premier Jour du Reste de ta Vie.(31.1.2010)

Kdybych si mohl létat po světě zadarmo, tak si vyšlápnu na nejednu pyramidu, nechám se očarovat od kdejaké indiánky a postavím si víkendovou chatrč na Havaji. Takový Yann má však drobné výhrady k občasným pádům letadel, proto nelétá a řeší své trable výhradně na zemi. Nic proti tomu, je přitom poměrně hodně dobrá zábava, ale kdybych si měl vybrat mezi jeho osudovými Alicí a Charlotte, tak raději půjdu s Ludem na nějakou trapnou párty, protože ani jedna z holek mne nezaujala a to je u romantické komedie poměrně problém.(21.8.2014)

• - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)