Můj život ve vzduchu

S hlavou v oblakoch

Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Na francouzskou komedii velmi povedené - nikdo tam nepadá, neřve ani se tam neuráží, proto přidávám jednu *.. Hlavní hrdina mi moc sympatický nepřišel, ale všechno herecky vynahradila (tentokrát blonďatá) úžasná Marion Cotillard.. Celé se odehrává kolem letectví, ale krom trenažéru se ve filmu moc nelítá.. Jedná se především o milou romantickou komedii plnou paradoxů :-) Smíchy se neřežeš, ale celý film se usmíváš :-)(25.10.2013)

Celkom vydarená romantická komédia na francúzsky spôsob. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale prikláňam sa k 4, lebo som sa počas pozerania filmu zopárkrát schuti zasmial. Film má aj svoje slabé miesta, ale to dobré prevažuje. Navyše hlavný hrdinovia sú sympatický a Marion Cotillard ma ešte nikdy nesklamala. Odporúčam.(23.10.2007)

Příjemná francouzká komedie plná netuctového, konverzačního humoru, který tolik postrádám v současných amerických komediích - "Co s tím chlapem děláš, nedokáže říct dvě slova za sebou".."Moc toho nenamluvíme". Podpořená výbornými hereckými výkony všech a především zlatovlásky Alice (moje zbožňovaná Marion Cotillard - která jednoduše zahrát nepřirozeně, či dokonce špatně neumí). Prostě pohodový filmový zážitek, kterému do plnému počtu chybí jen málo, možná to, že jsem film viděl v dabingu, který byl ovšem celkem vydařený. 85%(19.8.2010)

Vcelku příjemný snímeček o nacházení dospělosti, místy vtipný, místy nevýrazný. Trochu mě ale mrzel takový ten britský styl - flashbacky, krátké prostřihy, komentáře hrdiny - , který kdysi odstartoval Trainspotting. Nic proti, ale od francouzského filmu čekám spíš francouzský šarm. Kam se poděl pověstný galský patriotismus? Tahle inspirace mi přišla trochu zbytečná.(14.11.2011)

Scénář: Rémi Bezançon .. Tak trochu jakoby Francouzský Yes Man (kterému americký vysoko nesahá) aneb poučná cesta k dospělosti jednoho muže. Chytře napsaná a především výborně vyprávěná romantická komedie se spoustou příjemných režijních nápadů a jedním testem (ala Bronx Tale). Velice osvěžující podívaná s příjemným výstupem. 90%.(9.4.2009)

• - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)