Můj život ve vzduchu

S hlavou v oblakoch

Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Celkom vydarená romantická komédia na francúzsky spôsob. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale prikláňam sa k 4, lebo som sa počas pozerania filmu zopárkrát schuti zasmial. Film má aj svoje slabé miesta, ale to dobré prevažuje. Navyše hlavný hrdinovia sú sympatický a Marion Cotillard ma ešte nikdy nesklamala. Odporúčam.(23.10.2007)

Snáď si nikto pred pozretím filmu neprečíta ten "oficiálny text distribútora". Vysvetľuje totiž celú zápletku. Zápletku skutočne bohatú na nenásilný humor a francúzsky štandard v podobe šarmantnej atmosféry, ktorá z filmu vyžaruje po celú dobu. No dobre, takmer po celú dobu... Každopádne ako romantická komédia jeden z najkvalitnejších zástupcov tejto svojej kategórie.(4.10.2008)

Vcelku příjemný snímeček o nacházení dospělosti, místy vtipný, místy nevýrazný. Trochu mě ale mrzel takový ten britský styl - flashbacky, krátké prostřihy, komentáře hrdiny - , který kdysi odstartoval Trainspotting. Nic proti, ale od francouzského filmu čekám spíš francouzský šarm. Kam se poděl pověstný galský patriotismus? Tahle inspirace mi přišla trochu zbytečná.(14.11.2011)

Úprimné, romanticke, vtipne, inspirujuce, jednoducho francuzske. Muzi zaiste ocenia dverovy test, ktory im ulahci vyber zivotnej lasky....a zeny sa zase dozvedia vyhody prehltania :) Dalsi z tych filmov, ktory vo mne nieco zanechal. No a neda mi nespomenut tuto milu definiciu postele: '' The bed is something private. You make love, dream and there you take your last breath. You run to bed, when you are a kid to cry yourself out. You share your deepest secrets with it. The bed is blessed.''(18.6.2013)

Kdybych si mohl létat po světě zadarmo, tak si vyšlápnu na nejednu pyramidu, nechám se očarovat od kdejaké indiánky a postavím si víkendovou chatrč na Havaji. Takový Yann má však drobné výhrady k občasným pádům letadel, proto nelétá a řeší své trable výhradně na zemi. Nic proti tomu, je přitom poměrně hodně dobrá zábava, ale kdybych si měl vybrat mezi jeho osudovými Alicí a Charlotte, tak raději půjdu s Ludem na nějakou trapnou párty, protože ani jedna z holek mne nezaujala a to je u romantické komedie poměrně problém.(21.8.2014)

• - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)