Můj život ve vzduchu

S hlavou v oblakoch

Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Narozdiel od dvoch nasledujúcich filmov Rémiho Bezançona to nebolo až tak silno realistické, ale typický štýl podania príbehu bol aj v tomto prípade jasne v Rémiho réžii. Trochu mi prekážala tá absurdnosť vývoja deju a niektorých scén, no ako celok to bol veľmi príjemný a v podstate aj napínavý film. Tá letecká zápletka v podobe traumy a strachu tam zohrala veľkú rolu, no a potom samozrejme romantická zápletka s dilemou o tom kto je "tá pravá". Ale rozhodne to bol nadpriemerný film. Francúzi to proste v tomto žánri vedia a americká kinematografia môže len a len závidieť, pretože väčšina komédií z USA vyznieva dosť trápne a chýba im ten príjemný dôvtip.(29.6.2014)

Po dlouhý době jsem si pustil francouzskou komedii v originále (naposledy snad Drž hubu) a nelitoval jsem ani vteřinku. Dala mi neotřelý životní moudra, skvěle vrstvenej příběh, ohromně přirozený herecký výkony a pořádnou dávku neodolatelnýho úsměvu Marion, kterou jsem dneska tolik potřeboval. Merci beaucoup!(16.11.2012)

Úprimné, romanticke, vtipne, inspirujuce, jednoducho francuzske. Muzi zaiste ocenia dverovy test, ktory im ulahci vyber zivotnej lasky....a zeny sa zase dozvedia vyhody prehltania :) Dalsi z tych filmov, ktory vo mne nieco zanechal. No a neda mi nespomenut tuto milu definiciu postele: '' The bed is something private. You make love, dream and there you take your last breath. You run to bed, when you are a kid to cry yourself out. You share your deepest secrets with it. The bed is blessed.''(18.6.2013)

Docela předvídatelná a jednotvárná komedie, kdy člověk ani moc nepřemýšlí, myslím, že na zahnání odpoledne dobré, tenhle film měl docela hodně negativ, myslím, že například jeho návrat k jeho bývalé lásce, to však velmi lehce přebíjí konec, kdy se všechno vyřeší a Yann, tak ten překoná svůj strach z létání.(13.1.2015)

Příjemná francouzká komedie plná netuctového, konverzačního humoru, který tolik postrádám v současných amerických komediích - "Co s tím chlapem děláš, nedokáže říct dvě slova za sebou".."Moc toho nenamluvíme". Podpořená výbornými hereckými výkony všech a především zlatovlásky Alice (moje zbožňovaná Marion Cotillard - která jednoduše zahrát nepřirozeně, či dokonce špatně neumí). Prostě pohodový filmový zážitek, kterému do plnému počtu chybí jen málo, možná to, že jsem film viděl v dabingu, který byl ovšem celkem vydařený. 85%(19.8.2010)

• - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)