poster

Můj život ve vzduchu

 • francouzský

  Ma vie en l'air

 • slovenský

  S hlavou v oblakoch

 • anglický

  Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

 • Aljak
  ****

  Narozdiel od dvoch nasledujúcich filmov Rémiho Bezançona to nebolo až tak silno realistické, ale typický štýl podania príbehu bol aj v tomto prípade jasne v Rémiho réžii. Trochu mi prekážala tá absurdnosť vývoja deju a niektorých scén, no ako celok to bol veľmi príjemný a v podstate aj napínavý film. Tá letecká zápletka v podobe traumy a strachu tam zohrala veľkú rolu, no a potom samozrejme romantická zápletka s dilemou o tom kto je "tá pravá". Ale rozhodne to bol nadpriemerný film. Francúzi to proste v tomto žánri vedia a americká kinematografia môže len a len závidieť, pretože väčšina komédií z USA vyznieva dosť trápne a chýba im ten príjemný dôvtip.(29.6.2014)

 • Thomick
  *****

  Po dlouhý době jsem si pustil francouzskou komedii v originále (naposledy snad Drž hubu) a nelitoval jsem ani vteřinku. Dala mi neotřelý životní moudra, skvěle vrstvenej příběh, ohromně přirozený herecký výkony a pořádnou dávku neodolatelnýho úsměvu Marion, kterou jsem dneska tolik potřeboval. Merci beaucoup!(16.11.2012)

 • arnybossy
  ****

  Úprimné, romanticke, vtipne, inspirujuce, jednoducho francuzske. Muzi zaiste ocenia dverovy test, ktory im ulahci vyber zivotnej lasky....a zeny sa zase dozvedia vyhody prehltania :) Dalsi z tych filmov, ktory vo mne nieco zanechal. No a neda mi nespomenut tuto milu definiciu postele: '' The bed is something private. You make love, dream and there you take your last breath. You run to bed, when you are a kid to cry yourself out. You share your deepest secrets with it. The bed is blessed.''(18.6.2013)

 • suzanne1997
  ***

  Docela předvídatelná a jednotvárná komedie, kdy člověk ani moc nepřemýšlí, myslím, že na zahnání odpoledne dobré, tenhle film měl docela hodně negativ, myslím, že například jeho návrat k jeho bývalé lásce, to však velmi lehce přebíjí konec, kdy se všechno vyřeší a Yann, tak ten překoná svůj strach z létání.(13.1.2015)

 • kajda.l
  ****

  Příjemná francouzká komedie plná netuctového, konverzačního humoru, který tolik postrádám v současných amerických komediích - "Co s tím chlapem děláš, nedokáže říct dvě slova za sebou".."Moc toho nenamluvíme". Podpořená výbornými hereckými výkony všech a především zlatovlásky Alice (moje zbožňovaná Marion Cotillard - která jednoduše zahrát nepřirozeně, či dokonce špatně neumí). Prostě pohodový filmový zážitek, kterému do plnému počtu chybí jen málo, možná to, že jsem film viděl v dabingu, který byl ovšem celkem vydařený. 85%(19.8.2010)

 • - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)