Bouřlivé výšiny (TV film)

Wuthering Heights

Búrlivé výšiny

Romantický / Drama

Velká Británie, 1998, 120 min

David Skynner

Předloha:

Emily Brontë (kniha)

Na TV film to není špatné, jen mi vadilo to pojetí. Heathcliff je tu podán jako nesympatický maniak bez špetky citu a když se to tak vezme, Cathy z toho nevychází o moc líp. Takže to potom nevyzní jako příběh jedné tragické osudové lásky, ale jako drama o dvou lidech, kteří ve své sobeckosti jen ničili všechny lidi ve svém okolí.(11.9.2007)

• Verafly

Když jsem knihu četla, Heathcliffa jsem si představovala jako obrovského, silného, uhrančivého chlapa, schopného čehokoliv pro pomstu stejně tak jako pro svou milovanou. Avšak cokoliv filmový Heathcliff udělal nevyznělo jako čin z obrovské lásky ke Cathy, ale spíš jako čin žárlivého, majetnického maniaka, který je ještě ke všemu ubohým citovým vyděračem, takže "vyfintěnec" Edgar se nakonec stal mým favoritem. Navíc Cathy s Heathcliffem furt běhali po krajině, hrozně se u toho smáli, Cathy vlály vlasy a sukňa a Heathcliffových pár vlasů taky nějak poplandávalo. Takhle si znázornění drsné krajiny a nespoutanosti hlavní dvojice opravdu nepředstavuju, takže za mě jen 2*, a to za příběh samotný (kniha patří mezi mé nejoblíbenější, na tu nedám dopustit). Doporučuji Větrnou hůrku od Petera Kosminskeho a nebo knihu samotnou :)(27.12.2009)

Musím přiznat, že u mě vždy neuvěřitelné trápení a rány osudu Catherine a Heathcliffa představovala verze z roku 1992, ale tato pozdější, shlédnutá v originále bez titulků, není vůbec špatná, přestože si představuji herečku pro Cathy mladší (aby se obhájila její výbušnost, dětinskost a nestrojenost). Děj se pěkně drží předlohy, Větrná hůrka není sice moc nóbl panství, ale ta zpustlost má svůj šmrnc.. Heatcliffovi opravdu kouká z očí ďábel a v Haretonu Earnshawovi člověk s překvapením pozná zádumčivého Matthewa MacFadyena, kterého bych sice na takovou roli netipovala, ale zahrál to s takovým gustem, že bych ho z fleku brala i s tím štěnětem..(25.5.2012)

Príšerne nesympatické a neskutočne hysterické a protivné postavy. Čo je ale chyba knižnej predlohy, neobsahujúcej snáď JEDINÚ normálnu postavu. Brontëovej knižka je proste hrozná. Film až taký hrozný nie je. Kasting je síce dosť mimo (fakt jeden nesympaťák vedľa druhého, vrátane žien a psov), ale tragický príbeh a pôsobivá výprava/atmosféra majú čo-to do seba.(15.9.2007)

Velmi pěkný příspěvek a další pokus o zachycení až chorobné lásky dvou lidských bytostí. Vzhledem k tomu, že na absolutní (pro mě) verzi stále čekám a mé nejoblíbenější jsem nedala pět hvězd, tak zde dávám tři. Zobrazit osud lidí, kteří ničí sebe, ale ve velké a hojné míře i všechno a všechny kolem sebe a přitom je udělat alespoň trochu sympatické a zároveň fascinující, je těžké a zde se to povedlo částečně.(25.9.2007)