Danny Glover (Smrtonosná zbraň, Grand Canyon, Maverick) a Ray Liotta (Zhoubná vášeň, Útěk z Absolomu) v hlavních rolích válečné komedie se skutečně originální zápletkou! Dobrosrdečný černošský kapitán Sam Cahill (Glover), jenž to má „za pár”, a jeho přezíravý nástupce T. C. Doyle (Liotta) jsou pověřeni provedením supertajné operace. Musejí do vzdálené horské vesnice dopravit obrovského slona. Nesnadná cesta vede po souši, po vodě i vzduchem, číhají na ní nejrůznější nástrahy i zákeřný nepřítel. Nebezpečí na každém kroku však členy stmelí a s trochou nezbytného štěstí nakonec společně dokáží, že nic není nemožné! Tato skvělá komedie, natočená podle skutečné události, pobaví určitě celou rodinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Blazkowicz

Chtěl jsem jít s davem a hodnotit to jako průměr, ale nakonec to neudělám. I když začátek působí dobře a občas se objeví něco humornějšího, tak je to nuda. Ten slon je navíc úplné dřevo. Nejhorší herec. U památné scény skoku slona z letadla, jsem si musel klepat na čelo, jestli tohle myslí vážně. Blbina. 2+* ()

blitzer

"Groteska, v hlavních rolích slon, frantík a čtyři kašpaři"... netradiční film z prostředí války ve Vietnamu, bohužel jsem se ale poměrně nudil (což se dalo ale od Disneyovky, která je určena jiné věkové kategorii, čekat). Tři hvězdičky za pěkné exteriéry, povedený soundrack a pár vtipných momentů (ten nejvtipnější si tvůrci nechali na konec: "inspired by a true story " :-)) ()

kingik

Tohle bylo tak nějak o ničem. V podstatě si zde dali dostaveníčko známí herci, kteří asi věděli v čem hrají a hodně rychle svoje party strojově odehráli a k výsledku se už asi ani raději nehlásili. Nevěřím, že nějaký chcíplý slon, i když posvátný, by ve vietnamské válce trhal žíly americké armádě. Ta by tak maximálně vesnici nakrmila olovem a ne, aby pracně sestavovala kdo tam těm primitivům dopraví nového slona. Jenže ani jako válečná komedie tenhle film moc neobstojí. Gagy se úplně vytratily a možná ani v ději nebyly nijak zakomponované, protože nevím v kterém úseku nudného a roztahaného děje vystačícího si se zápletkou na pár minut, by pro ně mělo být rezervované místo. Je to zkrátka těžkotonážní nuda, která neutkví moc dlouho v paměti. 40% ()

Fiftis

Celkom pekná komédia o strastiplnej ceste amerických vojakov a jedného slona. U tejto komédie sa zasmeje temer každá veková kategória a je tiež skvele herecky obsadená. Dodnes si pamätám, ako som ju raz v televízií videl prvý krát niekedy koncom tisícročia a pamätám si aj presne čo som pri tom filme robil a kde sedel, čo sa často nestáva. Tak sa mi vryla do pamäte. Možno to síce nieje dobrý znak, pretože som sa asi na ňu až tak nesústredil, ale pamätám si z nej dosť, takže mňa nesklamala. ()

Malarkey

Výborná komedie, u které jsem se často smál i když měla občas slabší scény. Danny Glover a Ray Liotta zde hrají celkem slušně a výsadek se slonem ke konci filmu byl celkem zdařilý. Celkově vzato slušná komedie, která byla natočena v době kdy Disney točil ještě dobré filmy a takové nízké hodnocení si zde nezaslouží. ()

• Film se natáčel v Chiang Mai, v Mae Hong Son a v Kanchaburi v Thajsku, v Miami na Floridě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Během přepravy slona po řece můžeme z rádia na lodi slyšet úryvek z „Prodané nevěsty“ od Bedřicha Smetany. (Lumberjack)