Reklama

Reklama

Operace Slon

  • USA Operation Dumbo Drop (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Danny Glover (Smrtonosná zbraň, Grand Canyon, Maverick) a Ray Liotta (Zhoubná vášeň, Útěk z Absolomu) v hlavních rolích válečné komedie se skutečně originální zápletkou! Dobrosrdečný černošský kapitán Sam Cahill (Glover), jenž to má „za pár”, a jeho přezíravý nástupce T. C. Doyle (Liotta) jsou pověřeni provedením supertajné operace. Musejí do vzdálené horské vesnice dopravit obrovského slona. Nesnadná cesta vede po souši, po vodě i vzduchem, číhají na ní nejrůznější nástrahy i zákeřný nepřítel. Nebezpečí na každém kroku však členy stmelí a s trochou nezbytného štěstí nakonec společně dokáží, že nic není nemožné! Tato skvělá komedie, natočená podle skutečné události, pobaví určitě celou rodinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (35)

Juto 

všechny recenze uživatele

Nadpriemerná komédia.Danny a Ray sa skvelo doplňujú. Ide z nich dobrá energia. Ray Liotta ma prekvapil lebo on hrá skôr drsňáka alebo veľmi gestikuláčného pojašeneho chlapíka. Réžia je trošku slabšia, ale herci do vynahradia. Scenár je praštený, ale čo ja viem o Vietnamskej kultúry.Kto vie všetko je možné. 6/10 ()

SamMarlowe 

všechny recenze uživatele

Toto bylo celkem příjemné překvapení. Hranej disney ve mně vždy vyvolával rozpaky, ale Disney z vietnamské války? No to nezní jako dobrá kombinace, ale světe div se, ono to funguje, navíc známí herci, povedené triky a když pominu pár scén a trochu toaletního humoru, tak je to dobrá komedie na ukrácení odpoledne, které pak nebudete považovat za ztrátu času. I když asi úplně pro děti to tak není. ()

Reklama

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem jít s davem a hodnotit to jako průměr, ale nakonec to neudělám. I když začátek působí dobře a občas se objeví něco humornějšího, tak je to nuda. Ten slon je navíc úplné dřevo. Nejhorší herec. U památné scény skoku slona z letadla, jsem si musel klepat na čelo, jestli tohle myslí vážně. Blbina. 2+* ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie, u které jsem se často smál i když měla občas slabší scény. Danny Glover a Ray Liotta zde hrají celkem slušně a výsadek se slonem ke konci filmu byl celkem zdařilý. Celkově vzato slušná komedie, která byla natočena v době kdy Disney točil ještě dobré filmy a takové nízké hodnocení si zde nezaslouží. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Pamätám si, že keď tento film šiel do našich kín (alebo len českých?), dostal v Cineme krátku recenziu s hodnotením a tuším 40%. Proste nič, na čo by ste závratnou rýchlosťou utekali do kina. V roku 2023 ma ale snímka začala neviem prečo lákať, zohnal som si ju a hlásim spokojnosť. Veľdielo to fakt nie je, ale inak ma milo prekvapilo, ako exoticky film pôsobí. Jasné, akčné scény nie sú gigantické, ale na výprave sa nešetrilo, je tu džungľa, dediny, mestá, rieky, vojenské základne, vojaci takí aj onakí, zoskoky padákmi a samozrejme slon. Postavy mi prirástli k srdcu, takže som sa bál, že to niektorá schytá. Našťastie je to ukážkový rodinný film. Áno, rodinný film umiestnený do vojny vo Vietname. Ray Liotta a Danny Glover sú dobrá dvojka (obom v polovici 9O. rokov šla karta) a i ostatní sú sympaťáci. Režisér o dva roky skôr natočil trhák Zachráňte Willyho. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Během přepravy slona po řece můžeme z rádia na lodi slyšet úryvek z „Prodané nevěsty“ od Bedřicha Smetany. (Lumberjack)
  • Film se natáčel v Chiang Mai, v Mae Hong Son a v Kanchaburi v Thajsku, v Miami na Floridě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Reklama

Reklama