Operace Slon

Scénografie:

Paul Peters

Kostýmy:

Rosanna Norton

Na moje prekvapenie toto nebolo až také zlé. Áno je to typický rodinný film. Áno nič svetoborné sa v ňom neudeje, ale scenár predsa len niečím zaujme. Film zaujme svojím dejom aj neplnoleté decká. Je to síce očividná propaganda v štýle "buďte s Američanmi, a armáda sa pre Vás aj pretrhne". O vydarených fóroch sa tu dá dosť ťažko písať, lebo bol len jeden. Disney studio by sa malo radšej držať pôvodných kreslených filmov. Film neurazí ani nenadchne a decká uvidia letiaceho slona. Na hodinu a pol ich to ale zabaví. Hviezda navrch za skutočný príbeh.(14.4.2011)

Toto bylo celkem příjemné překvapení. Hranej disney ve mně vždy vyvolával rozpaky, ale Disney z vietnamské války? No to nezní jako dobrá kombinace, ale světe div se, ono to funguje, navíc známí herci, povedené triky a když pominu pár scén a trochu toaletního humoru, tak je to dobrá komedie na ukrácení odpoledne, které pak nebudete považovat za ztrátu času. I když asi úplně pro děti to tak není.(10.4.2016)

"Groteska, v hlavních rolích slon, frantík a čtyři kašpaři"... netradiční film z prostředí války ve Vietnamu, bohužel jsem se ale poměrně nudil (což se dalo ale od Disneyovky, která je určena jiné věkové kategorii, čekat). Tři hvězdičky za pěkné exteriéry, povedený soundrack a pár vtipných momentů (ten nejvtipnější si tvůrci nechali na konec: "inspired by a true story " :-))(22.5.2009)

Nadpriemerná komédia.Danny a Ray sa skvelo doplňujú. Ide z nich dobrá energia. Ray Liotta ma prekvapil lebo on hrá skôr drsňáka alebo veľmi gestikuláčného pojašeneho chlapíka. Réžia je trošku slabšia, ale herci do vynahradia. Scenár je praštený, ale čo ja viem o Vietnamskej kultúry.Kto vie všetko je možné.(21.12.2017)

• kingik

Tohle bylo tak nějak o ničem. V podstatě si zde dali dostaveníčko známí herci, kteří asi věděli v čem hrají a hodně rychle svoje party strojově odehráli a k výsledku se už asi ani raději nehlásili. Nevěřím, že nějaký chcíplý slon, i když posvátný, by ve vietnamské válce trhal žíly americké armádě. Ta by tak maximálně vesnici nakrmila olovem a ne, aby pracně sestavovala kdo tam těm primitivům dopraví nového slona. Jenže ani jako válečná komedie tenhle film moc neobstojí. Gagy se úplně vytratily a možná ani v ději nebyly nijak zakomponované, protože nevím v kterém úseku nudného a roztahaného děje vystačícího si se zápletkou na pár minut, by pro ně mělo být rezervované místo. Je to zkrátka těžkotonážní nuda, která neutkví moc dlouho v paměti. 40%(5.12.2011)

• - Film se natáčel v Chiang Mai, v Mae Hong Son a v Kanchaburi v Thajsku, v Miami na Floridě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Během přepravy slona po řece můžeme z rádia na lodi slyšet úryvek z „Prodané nevěsty“ od Bedřicha Smetany. (Lumberjack)