poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • Mrkvič
  **

  Lákat na tohle jako na komedii je dost zrádné. Za první hodinu je jeden slabší moment k pousmání. Je to spíš v lehce dramatické rovině s náznaky krimi. Potom se ale objevil Bill Bailey a hned mě začal film zajímat. Pár minut po něm Tchéky Karyo a už to nabralo na "opravdovosti". Ne že by se na filmu něco extra změnilo. Vtipu pořád moc nebylo, drama už žádné a krimi takové prostě jen, aby to o něčem bylo. Prostě nijak objevný film, který může unudit, ale někoho třeba i bavit.(10.10.2011)

 • Circo macabre
  ****

  Normálně se začínám těšit na důchod - pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt, tma, reinkarnace, růst, důchod, pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt a pořád dokola a dokola a dokola. Ještě se naučit voodoo a budu spokojenej. Jak se říká - make love, not war.(14.9.2013)

 • cachanell
  *****

  Vtipné, milé a příjemné. Klasická venkovská milá komedie. Dílko u kterého se člověk usmívá a přeje zločinnému podnikání . Vdova se svým zahradníkem pěstuje trávu a my jí velmi fandíme, aby se vše povedlo, vlastně nejen samotný divák, ale celá vesnice, která čeká, jak vše dopadne. Skvělé herecké obsazení - úžasná Brenda Blethyn. Skvělé okamžiky -první zkoušení trávy na pobřeží, vesnické kino před hospodou pozorující rožnuté skleníky ... prostě Bravo ! ....(9.10.2011)

 • Gawain
  ****

  Je to takový příjemný, milý, laskavý anglický film s trochou inteligentního a velmi vkusného humoru - stylem bych ho přirovnal k novější a známější Universální uklizečce, což mimo jiné znamená, že nejde o komedii v pravém slova smyslu, takže pokud někdo čeká, že se při ní bude svíjet smíchy, tak bude nutně zklamán...(29.8.2008)

 • TesterX
  ***

  Starší žena potřebuje splatit dluhy, tak začne pěstovat trafku. Zajímavý námět, ale zpracování je nudné a nevyužité. Ani pohled na zhulené důchodkyně mě nepřesvědčil, že by se jednalo o nějak závratné dílko. A ten happyend je úděsný. Skoro to vypadá, jak kdybych chtěl hodnotit někde kolem odpadu, to zas ne, párkrát jsem se zasmál a vydržel až do konce. Pár kamerových záběrů na venkovní prostranství a především obsah skleníku vypadá krásně až lákavě. :)(24.2.2004)

 • - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace