Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Byla jednou jedna babička a ta již neměla pražádnou radost ze života. Už dokonce ani její kytičky jí neuspokojovali a tak, jednoho dne, rozhodla se najmout zahradníka aby se o ten plevel staral. Zásadní okamžik - zahradník přinesl magickou květinu která babičce vrátila chuť do života. A z babičky se stala smažka :D Pohádka by mohla končit větou "A jestli neumřeli, hulej dodnes".(28.3.2008)

Velmi příjemný film o zralé obyvatelce malebného anglického městečka, která žila svůj spořádaný život až do chvíle, co její manžel zemřel a zanechal jí dluhy. Poradila si s velkou životní lehkostí, odvahou, optimismem, s podporou dobrých přátel... takže tenhle film oplývá silnou životní energií. Konec se maličko zvrhnul, čekala jsem trošku víc serióznosti, takže jsou to slabší čtyři, ale hezký filmový zážitek.(14.3.2011)

Hahaa, tohle byla skvělá podívaná! Řešení finanční krize a přímý řešení problému postarší dámy a vůbec její změna způsobu myšlení po ovdovění je zkrátka kouzelná..Postupná přeměna konzervativního skleníku v marihuanové doupě s noční světelnou září, kšefty v Londýně, první okusení jointa plus vrcholení na konci filmu (obzvlášť kamarádky, co si ochutnají "magický čaj" a je to na nich pak hodně znát) snad nemůžou nikoho nechat bez úsměvu:-)(8.2.2009)

Prijemna anglicka komedia, ktora si ma ziskala takou pravou komedialnou atmosferou, doplnenou jemnou naivitou a klasickym anglickym humorom. Brenda Blethyn bola fakt skvela. Svoju Grace zahrala super, radost pozerat na jej vyrovnanost. Spolu so zahradnikom tvorili riadnu dvojku. Ide o starsi film a velmi sa mi to podoba na "Do naha". To vsak bolo trosku z ineho sudka, no tiez boli voditkom financne problemy, anglicko a pozitivna energia, ktoru by clovek aj napriek tomu ze je to komedia, necakal az v takych mnozstvach.(21.5.2018)

Naprosto skvělej film, kterej jsem viděl už jako malej (utkvěly mi v paměti dvě babičky, který si udělaly čaj z konopí) a nedávno jsem si na něj vzpomněl a pustil jsem si jej.. Nejlepší byl v celým filmu Bill Bailey, ten je prostě bezkonkurenční, vždycky, když si ho představím jako Mannyho, hned se musím smát.(31.1.2011)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)