Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Scény s trávou či o ní se mi dosud nelíbily v žádném filmu, takže do dalšího jsem šla s celkem jasným očekáváním. A ono ejhle, snímeček mne tak nějak nenápadně, takřka plíživě, dostal. Ne snad, že by se mi výše zmíněné scény začaly líbit, to ne, ale......musím připustit, že ne všechny mi vadily. Ergo kladívko, nenápadný, leč moc příjemný počin. :-)(1.7.2008)

Normálně se začínám těšit na důchod - pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt, tma, reinkarnace, růst, důchod, pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt a pořád dokola a dokola a dokola. Ještě se naučit voodoo a budu spokojenej. Jak se říká - make love, not war.(14.9.2013)

Je to takový příjemný, milý, laskavý anglický film s trochou inteligentního a velmi vkusného humoru - stylem bych ho přirovnal k novější a známější Universální uklizečce, což mimo jiné znamená, že nejde o komedii v pravém slova smyslu, takže pokud někdo čeká, že se při ní bude svíjet smíchy, tak bude nutně zklamán...(29.8.2008)

Slusny britsky film o tom, ale slecna/pani zacina v skleniku pestovat omamne a psychotropne latky, teda konkretne marihuanu. A dufa, ze Buh/Allah/Jehova sa zmiluje a da jej dobru urodu /aby to mohla predat a aby mala na rok z coho platit fucktury, to je jasne/. Teda fascinujuce, aj tematika, aj film a aj samotna Brenda Blethyn, ktora bola proste skvela. Taketo filmy potesia dusu nejedneho obstarozneho mentalneho invalida - ako som ja : 69 %(1.12.2015)

Pokud by jste chtěli návod, jak udělat svět mnohem veselejší, tak tady ho máte jako na dlani, stejně jako návod jak pěstovat marušku, trávu, konopí… ze kterého se dá ubalit brčko, hulčo, špek… Kdo miluje anglický humor, stejně jako já, tak tahle komedie je ho plná včetně postavičky „přitroublého“ policajta přes „huliče“ v kůži s Korvetou, který poslouchá tyrolské šlágry až po armádu nefalšovaného ženského spolku… A teď trochu vážně: milé dámy. Všimněte si prosím scény onoho klasického setkání manželky a milenky. Manželka trochu pozdě zjistí, že v posteli byl její zesnulí pěkný divoch. Ano milé dámy, jestli vás to v posteli nebaví a nebo vám to stačí jednou za týden… potom se nedivte že máte doma „lenocha“ nebo si najde jinou.(20.4.2011)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)