Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Velmi příjemný film o zralé obyvatelce malebného anglického městečka, která žila svůj spořádaný život až do chvíle, co její manžel zemřel a zanechal jí dluhy. Poradila si s velkou životní lehkostí, odvahou, optimismem, s podporou dobrých přátel... takže tenhle film oplývá silnou životní energií. Konec se maličko zvrhnul, čekala jsem trošku víc serióznosti, takže jsou to slabší čtyři, ale hezký filmový zážitek.(14.3.2011)

Neviem, prečo je to pod žánrom komédia. Toto má od komédie veľmi ďaleko, skôr je to dráma, a s dosť zdĺhavým rozjazdom, pekných 40 minút ničoty. A už vôbec by som tento film nezaradila do svojho zoznamu "huličských komédií". Možno je film "inteligentný", ale hrozne nudný. V lepšom prípade ma uspí, v horšom položí do deprimujúcej nálady. Plus z celého filmu, herec z Nikity.(5.8.2015)

Když jsem šel na ten film do kina a nebudu sám, čekal jsem komedi o mládeži a zhulenecký kecy. Mírný zklamání, že se nic takového nekonalo, ale na druhou stranu jsem byl mile překvapen. Ze začátku jsem se nudil ale pak se vše obrátilo, a ani mi nevadila britská produkce, kterou moc nevyhledávám. Konec byl suprovej úlet.(4.4.2013)

Pátou hvězdičkou trochu přidávám, ale podle mne si ji film zaslouží pro výkon Brendy Blethyn v hlavní roli. Velice příjemná, mírně napínavá komedie o tom, že všechna stanovená pravidla je dobré dodržovat jen potud, pokud lidem slouží. Jestliže by se měla obrátit proti nim, pak je třeba je porušit, ať před takovým rozhodnutím stojí, dlužník, policicista, kněz nebo lékař, zkrátka každý, kdo se chce mít za hodného člověka.(30.9.2012)

Ježiš to bylo pěkný :-) příběh o tom jak jedna milá paní prodávala ve velkém trávu (i když z dobrýho důvodu) a zbohatla na tom...No neni to ohromnej film? :-) Film má pohodovou - takřka rodinnou atmosféru a pobaví zaručeně všechny. Scény, kdy celé městečko zajásá když se v noci rozsvítí obrovský skleník plný marihuany jsou k pokukání...nebo zhulené staré prodavačky čaje...moc fajnová britská komedie, kterou bych chtěl co nejdříve opět vidět!(6.3.2008)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)