Bílá vdova

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

• Mrkvič

Lákat na tohle jako na komedii je dost zrádné. Za první hodinu je jeden slabší moment k pousmání. Je to spíš v lehce dramatické rovině s náznaky krimi. Potom se ale objevil Bill Bailey a hned mě začal film zajímat. Pár minut po něm Tchéky Karyo a už to nabralo na "opravdovosti". Ne že by se na filmu něco extra změnilo. Vtipu pořád moc nebylo, drama už žádné a krimi takové prostě jen, aby to o něčem bylo. Prostě nijak objevný film, který může unudit, ale někoho třeba i bavit.(10.10.2011)

Normálně se začínám těšit na důchod - pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt, tma, reinkarnace, růst, důchod, pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt a pořád dokola a dokola a dokola. Ještě se naučit voodoo a budu spokojenej. Jak se říká - make love, not war.(14.9.2013)

Vtipné, milé a příjemné. Klasická venkovská milá komedie. Dílko u kterého se člověk usmívá a přeje zločinnému podnikání . Vdova se svým zahradníkem pěstuje trávu a my jí velmi fandíme, aby se vše povedlo, vlastně nejen samotný divák, ale celá vesnice, která čeká, jak vše dopadne. Skvělé herecké obsazení - úžasná Brenda Blethyn. Skvělé okamžiky -první zkoušení trávy na pobřeží, vesnické kino před hospodou pozorující rožnuté skleníky ... prostě Bravo ! ....(9.10.2011)

Je to takový příjemný, milý, laskavý anglický film s trochou inteligentního a velmi vkusného humoru - stylem bych ho přirovnal k novější a známější Universální uklizečce, což mimo jiné znamená, že nejde o komedii v pravém slova smyslu, takže pokud někdo čeká, že se při ní bude svíjet smíchy, tak bude nutně zklamán...(29.8.2008)

Starší žena potřebuje splatit dluhy, tak začne pěstovat trafku. Zajímavý námět, ale zpracování je nudné a nevyužité. Ani pohled na zhulené důchodkyně mě nepřesvědčil, že by se jednalo o nějak závratné dílko. A ten happyend je úděsný. Skoro to vypadá, jak kdybych chtěl hodnotit někde kolem odpadu, to zas ne, párkrát jsem se zasmál a vydržel až do konce. Pár kamerových záběrů na venkovní prostranství a především obsah skleníku vypadá krásně až lákavě. :)(24.2.2004)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)