poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • Koryntos
  *****

  Tenhle film mi opravdu sedí svou náturou. Je o obyčejných lidech s obyčejnými zájmy, z obyčejného města, s kladným vztahem ke kytičkám. :oD Všimli jste si, že věčně zkouřenej hipík, co testuje kvalitu hulení, je náš starej známej Manny z Black Books? Tenhle film je jeden z mála, který můžu v jakémkoliv množství kdykoliv a kdekoliv. Peace hippies.(15.3.2012)

 • Compadre
  ****

  Ježiš to bylo pěkný :-) příběh o tom jak jedna milá paní prodávala ve velkém trávu (i když z dobrýho důvodu) a zbohatla na tom...No neni to ohromnej film? :-) Film má pohodovou - takřka rodinnou atmosféru a pobaví zaručeně všechny. Scény, kdy celé městečko zajásá když se v noci rozsvítí obrovský skleník plný marihuany jsou k pokukání...nebo zhulené staré prodavačky čaje...moc fajnová britská komedie, kterou bych chtěl co nejdříve opět vidět!(6.3.2008)

 • TesterX
  ***

  Starší žena potřebuje splatit dluhy, tak začne pěstovat trafku. Zajímavý námět, ale zpracování je nudné a nevyužité. Ani pohled na zhulené důchodkyně mě nepřesvědčil, že by se jednalo o nějak závratné dílko. A ten happyend je úděsný. Skoro to vypadá, jak kdybych chtěl hodnotit někde kolem odpadu, to zas ne, párkrát jsem se zasmál a vydržel až do konce. Pár kamerových záběrů na venkovní prostranství a především obsah skleníku vypadá krásně až lákavě. :)(24.2.2004)

 • Monrico
  *

  Zachraňte Grace bylo pro mne jedno z největších filmových zklamání. Do kina mě lákala chytrá plakátová kampaň v ulicích Prahy s nápisem „Bílá vdova“ a s fotografií slušné paličky. Nechal jsem se zlákat. Dodnes si nemůžu odpustit, že jsem v jednom kině vyměnil dvě stokoruny za lístek na tohle. Není to úplná pitomost, je to anglický film.  O tom, jak začne slušná britská důchodkyně pěstovat marihuanu jelikož se dostane do těžké finanční situace. Je v tom opravdu dobrá a tak se ani nebudete divit, že se v závěru filmu, v jedné kolektivní scéně, objeví celá Graceina vesnice zhulená, včetně strážníka. Můj pocit z filmu? Veselá, anglická, trapná komedie. Omlouvám se všem kteří ji pochopili a srdečně se smáli, ale já si šel po filmu zapálit špeka. Teprve pak jsem se začal smát.(12.6.2003)

 • Pohrobek
  ***

  Komedie asi není pro tento film tím nejlepším označením, i když k závěru zde komediální ladění jednoznačně převládá. Samotný příběh, většina dialogů i jednotlivých zápletek je spíše vystavena zdánlivě jakoby milý, inteligentní obraz staré Anglie, tak jak jsme si ji rozhodně nepředstavovali, avšak kdoví, zda tak už ve skutečnosti dlouho nevypadá. Hlavní účinnost zde zajišťuje ne tak neobvyklá konfrontace dvou, zdánlivě naprosto protichůdných prostředí, která se nakonec ukáží jako vcelku provázaná a spokojené koexistence schopná. Kultivovaná paní středního věku, šikovná zahradnice z anglického venkova jako pěstitelka marihuany a posléze dokonce dealerka: to sice zaručuje vydatnou porci možností k ztrapnění všech možných postav (i toho se tady dočkáme) , ale zase tu vyvstává patrné nebezpečí sklouznutí do tupé frašky,čehož se díky aplikaci jemného anglického humoru Bílá vdova celkem statečně vyvarovala.(20.1.2005)

 • - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace