Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Žádná velká sláva Bílá vdova nebyla, minimálně na poměry britský komediální produkce byla dost slabá. Britskej humor byl podávanej jenom v malejch dávkách, stejně jako vtipný scény. Možná to bylo tim, že se místama snažila být až moc inteligentní zábavou, což prostě v případě "huličský komedie" nemůže dost dobře vyjít. Pochválit lze jen pár scén (závěrečnej taneček) a slušný herce, tři slabší hvězdy.(7.6.2012)

Pátou hvězdičkou trochu přidávám, ale podle mne si ji film zaslouží pro výkon Brendy Blethyn v hlavní roli. Velice příjemná, mírně napínavá komedie o tom, že všechna stanovená pravidla je dobré dodržovat jen potud, pokud lidem slouží. Jestliže by se měla obrátit proti nim, pak je třeba je porušit, ať před takovým rozhodnutím stojí, dlužník, policicista, kněz nebo lékař, zkrátka každý, kdo se chce mít za hodného člověka.(30.9.2012)

Může první britská (a možná vůbec) komedie při jejímž natáčení bylo úředně povoleno použití skutečné marihuany vysloužit nižší než průměrné hodnocení?:) Z toho jak se přiblble usmívám, je vám asi odpověď jasná:) No a když přidáte famózní lady v nesnázích Brendu Blethyn a jejího věrného zahradníka Craiga Fergussona (nezapomenutelné Sebevědomí z Red Dwarfa), přimícháte klasický lehký British humor, francouzského maffiosa Tchékyho Karya a všechno osvítíte tajemnou září nad Atlantikem, je zaděláno na pohodovou čtyřhvězdičkovou záležitost. Jak říkával už Bob Marley - Do not drink and drive, smoke and fly.:)(1.3.2004)

Mám ráda anglické filmy, ale tento jsem si zamilovala! Pokaždé mě rozveselí a při každém dalším shlednutí už jen čekám, kdy to příjde, ty vtipné scény, nemůžu se jich zkrátka dočkat. Film je zajímavý tím, že je to komedie a začíná velice špatnými zprávami a krásný v tom, že hlavní hrdinka se elegantně, ale především velmi vtipně a kuriózně se situací popere. Opravdu velmi vyvedený snímek a možná kouzelný i tím, že se opravdu mohl stát! :)(25.11.2011)

• Monrico

Zachraňte Grace bylo pro mne jedno z největších filmových zklamání. Do kina mě lákala chytrá plakátová kampaň v ulicích Prahy s nápisem „Bílá vdova“ a s fotografií slušné paličky. Nechal jsem se zlákat. Dodnes si nemůžu odpustit, že jsem v jednom kině vyměnil dvě stokoruny za lístek na tohle. Není to úplná pitomost, je to anglický film.  O tom, jak začne slušná britská důchodkyně pěstovat marihuanu jelikož se dostane do těžké finanční situace. Je v tom opravdu dobrá a tak se ani nebudete divit, že se v závěru filmu, v jedné kolektivní scéně, objeví celá Graceina vesnice zhulená, včetně strážníka. Můj pocit z filmu? Veselá, anglická, trapná komedie. Omlouvám se všem kteří ji pochopili a srdečně se smáli, ale já si šel po filmu zapálit špeka. Teprve pak jsem se začal smát.(12.6.2003)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)