Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Konečně jeden film o hulení, na který se dá dívat a bavit se i pokud právě neproděláváte těžkou pubertu, nemáte po kapsách konopí, THC vám nekoluje po těle, případně vám neztvrdl mozek. Jinými slovy - podstatně příjemnější, než typické prvoplánové huličské teen komedie, kde je nějaká "sranda" povinně aspoň co dvě minuty až je z toho absolutní křeč a všichni jsou tak cool, že by v reálu zastavili i globální oteplování. Britská pohodovka. Jo, a zářící skleník neměl chybu:)...(13.8.2009)

Další ukázka typického černého anglického humoru. Vdova, kterou zanechal manžel po své smrti s hromadou dluhů, se rozhodne vyřešit svou finanční situaci svérázným způsobem. Pěstěním konopí. A jelikož je botaničkou celý život, její produkt je prvotřídním zbožím. Jednoduchý příběh a sympatičtí herci. Není víc, co bych dodal. Zkrátka skvělá komedie, která rozhodně pobaví mnohé. 80%(18.8.2014)

Žádná velká sláva Bílá vdova nebyla, minimálně na poměry britský komediální produkce byla dost slabá. Britskej humor byl podávanej jenom v malejch dávkách, stejně jako vtipný scény. Možná to bylo tim, že se místama snažila být až moc inteligentní zábavou, což prostě v případě "huličský komedie" nemůže dost dobře vyjít. Pochválit lze jen pár scén (závěrečnej taneček) a slušný herce, tři slabší hvězdy.(7.6.2012)

• Monrico

Zachraňte Grace bylo pro mne jedno z největších filmových zklamání. Do kina mě lákala chytrá plakátová kampaň v ulicích Prahy s nápisem „Bílá vdova“ a s fotografií slušné paličky. Nechal jsem se zlákat. Dodnes si nemůžu odpustit, že jsem v jednom kině vyměnil dvě stokoruny za lístek na tohle. Není to úplná pitomost, je to anglický film.  O tom, jak začne slušná britská důchodkyně pěstovat marihuanu jelikož se dostane do těžké finanční situace. Je v tom opravdu dobrá a tak se ani nebudete divit, že se v závěru filmu, v jedné kolektivní scéně, objeví celá Graceina vesnice zhulená, včetně strážníka. Můj pocit z filmu? Veselá, anglická, trapná komedie. Omlouvám se všem kteří ji pochopili a srdečně se smáli, ale já si šel po filmu zapálit špeka. Teprve pak jsem se začal smát.(12.6.2003)

Moc příjemná britská (toto je třeba zdůraznit, pochybuju, že by něco takového natočili jinde) komedie, kterou bych rozhodně každému doporučil. Byť spíše než komedie, i když se několikrát více či méně zasmějeme, se hodí napsat humorný film. Snímek je svižný, nenudí a opírá se o prvotní dobrý a ne zcela typický nápad - stačí si přečíst obsah. Z filmu přímo čiší nadhled a ani občasné pěkné záběry na okolní krajinu nejsou na škodu. Ovšem nebylo by to ono, kdyby hlavní roli neztvárnila skvělá, sympatická a jako vždy velmi přirozená Brenda Blethyn, jeden z nejlepších výhonků britské herecké školy. :-)(19.2.2011)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)