poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • antragus
  ****

  Konečně jeden film o hulení, na který se dá dívat a bavit se i pokud právě neproděláváte těžkou pubertu, nemáte po kapsách konopí, THC vám nekoluje po těle, případně vám neztvrdl mozek. Jinými slovy - podstatně příjemnější, než typické prvoplánové huličské teen komedie, kde je nějaká "sranda" povinně aspoň co dvě minuty až je z toho absolutní křeč a všichni jsou tak cool, že by v reálu zastavili i globální oteplování. Britská pohodovka. Jo, a zářící skleník neměl chybu:)...(13.8.2009)

 • Slartibarkfast
  ****

  Další ukázka typického černého anglického humoru. Vdova, kterou zanechal manžel po své smrti s hromadou dluhů, se rozhodne vyřešit svou finanční situaci svérázným způsobem. Pěstěním konopí. A jelikož je botaničkou celý život, její produkt je prvotřídním zbožím. Jednoduchý příběh a sympatičtí herci. Není víc, co bych dodal. Zkrátka skvělá komedie, která rozhodně pobaví mnohé. 80%(18.8.2014)

 • Kingjiri
  ***

  Žádná velká sláva Bílá vdova nebyla, minimálně na poměry britský komediální produkce byla dost slabá. Britskej humor byl podávanej jenom v malejch dávkách, stejně jako vtipný scény. Možná to bylo tim, že se místama snažila být až moc inteligentní zábavou, což prostě v případě "huličský komedie" nemůže dost dobře vyjít. Pochválit lze jen pár scén (závěrečnej taneček) a slušný herce, tři slabší hvězdy.(7.6.2012)

 • Monrico
  *

  Zachraňte Grace bylo pro mne jedno z největších filmových zklamání. Do kina mě lákala chytrá plakátová kampaň v ulicích Prahy s nápisem „Bílá vdova“ a s fotografií slušné paličky. Nechal jsem se zlákat. Dodnes si nemůžu odpustit, že jsem v jednom kině vyměnil dvě stokoruny za lístek na tohle. Není to úplná pitomost, je to anglický film.  O tom, jak začne slušná britská důchodkyně pěstovat marihuanu jelikož se dostane do těžké finanční situace. Je v tom opravdu dobrá a tak se ani nebudete divit, že se v závěru filmu, v jedné kolektivní scéně, objeví celá Graceina vesnice zhulená, včetně strážníka. Můj pocit z filmu? Veselá, anglická, trapná komedie. Omlouvám se všem kteří ji pochopili a srdečně se smáli, ale já si šel po filmu zapálit špeka. Teprve pak jsem se začal smát.(12.6.2003)

 • N.Strauber
  *****

  Moc příjemná britská (toto je třeba zdůraznit, pochybuju, že by něco takového natočili jinde) komedie, kterou bych rozhodně každému doporučil. Byť spíše než komedie, i když se několikrát více či méně zasmějeme, se hodí napsat humorný film. Snímek je svižný, nenudí a opírá se o prvotní dobrý a ne zcela typický nápad - stačí si přečíst obsah. Z filmu přímo čiší nadhled a ani občasné pěkné záběry na okolní krajinu nejsou na škodu. Ovšem nebylo by to ono, kdyby hlavní roli neztvárnila skvělá, sympatická a jako vždy velmi přirozená Brenda Blethyn, jeden z nejlepších výhonků britské herecké školy. :-)(19.2.2011)

 • - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace