poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • N.Strauber
  *****

  Moc příjemná britská (toto je třeba zdůraznit, pochybuju, že by něco takového natočili jinde) komedie, kterou bych rozhodně každému doporučil. Byť spíše než komedie, i když se několikrát více či méně zasmějeme, se hodí napsat humorný film. Snímek je svižný, nenudí a opírá se o prvotní dobrý a ne zcela typický nápad - stačí si přečíst obsah. Z filmu přímo čiší nadhled a ani občasné pěkné záběry na okolní krajinu nejsou na škodu. Ovšem nebylo by to ono, kdyby hlavní roli neztvárnila skvělá, sympatická a jako vždy velmi přirozená Brenda Blethyn, jeden z nejlepších výhonků britské herecké školy. :-)(19.2.2011)

 • TesterX
  ***

  Starší žena potřebuje splatit dluhy, tak začne pěstovat trafku. Zajímavý námět, ale zpracování je nudné a nevyužité. Ani pohled na zhulené důchodkyně mě nepřesvědčil, že by se jednalo o nějak závratné dílko. A ten happyend je úděsný. Skoro to vypadá, jak kdybych chtěl hodnotit někde kolem odpadu, to zas ne, párkrát jsem se zasmál a vydržel až do konce. Pár kamerových záběrů na venkovní prostranství a především obsah skleníku vypadá krásně až lákavě. :)(24.2.2004)

 • Campbell
  ***

  No čekal jsem trochu víc. tyhle typy komedií mám celkem rád, ale prostě tady jsem se i dost často nudil, vtipy josu sice občas vydařené ale to nemění nic na tom že se tam občas dost nic neděje. A než se objeví "hlavní" zápletka tak si dost počkáme. Film budu považovat za průměr protože mě to fakt zklamalo.(14.8.2010)

 • Everyone
  ****

  Než Grace odjela do Londýna, tak bych býval film ohodnotil plným počtem. Bohužel "netradiční" rozuzlení stáhlo film k lepšímu průměru. ___ Brenda Blenthyn byla excelentní, z Craiga Fergusona vyzařovala (/vyzařuje - jeho show) taková pohoda a optimismus ...a vůbec celé město (všechny postavy) bylo až idylicky nad věcí, na což se dobře dívalo.(27.7.2014)

 • darm
  ****

  Mě se ten film opravdu moc a moc líbí. Brenda Bethlyn v roli Grace, která má po smrti svého manžela finační problémy, se je rozhodne řešit s pomocí Craiga Fergusona v roli Matthewa, jejího zahradníka, který si pěstuje marihuanu, ale zrovna příliš se mu to nedaří :) Tak si Grace vezme rostlinky do svého skleníku a můžeme začít... Oba hlavní hrdinové překypují sympatiemi a po celou dobu filmu jsem se skvěle bavil. Sledovat Grace při svém prvním jointu, nebo stařenky, které si udělají čaj z marihuany a sledovat pak jejich následky jako prodávající v obchodě, nebo reakci na to, když policista uvidí váš skleník plný marihuany - Ano, je to zábavné :) Takhle napsaný to možná nevypadá vtipně, ale při sledování fimu jsem se u toho fakt skvěle bavil, snad jen přibližně okolo prostředka filmu, jsem byl mírně na pochybách o tom, jestli je to opravdu tak dobré, ale další minuty filmy mě z mého mylného pochybení vyvedly :) Mooooc pěkné čtyři hvězdičky, spíš 4,5*.(19.1.2005)

 • - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace