poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • messiah
  ***

  Byla jednou jedna babička a ta již neměla pražádnou radost ze života. Už dokonce ani její kytičky jí neuspokojovali a tak, jednoho dne, rozhodla se najmout zahradníka aby se o ten plevel staral. Zásadní okamžik - zahradník přinesl magickou květinu která babičce vrátila chuť do života. A z babičky se stala smažka :D Pohádka by mohla končit větou "A jestli neumřeli, hulej dodnes".(28.3.2008)

 • Sindymindy
  ****

  Velmi příjemný film o zralé obyvatelce malebného anglického městečka, která žila svůj spořádaný život až do chvíle, co její manžel zemřel a zanechal jí dluhy. Poradila si s velkou životní lehkostí, odvahou, optimismem, s podporou dobrých přátel... takže tenhle film oplývá silnou životní energií. Konec se maličko zvrhnul, čekala jsem trošku víc serióznosti, takže jsou to slabší čtyři, ale hezký filmový zážitek.(14.3.2011)

 • LadyDevil
  ****

  Hahaa, tohle byla skvělá podívaná! Řešení finanční krize a přímý řešení problému postarší dámy a vůbec její změna způsobu myšlení po ovdovění je zkrátka kouzelná..Postupná přeměna konzervativního skleníku v marihuanové doupě s noční světelnou září, kšefty v Londýně, první okusení jointa plus vrcholení na konci filmu (obzvlášť kamarádky, co si ochutnají "magický čaj" a je to na nich pak hodně znát) snad nemůžou nikoho nechat bez úsměvu:-)(8.2.2009)

 • majec4
  ****

  Prijemna anglicka komedia, ktora si ma ziskala takou pravou komedialnou atmosferou, doplnenou jemnou naivitou a klasickym anglickym humorom. Brenda Blethyn bola fakt skvela. Svoju Grace zahrala super, radost pozerat na jej vyrovnanost. Spolu so zahradnikom tvorili riadnu dvojku. Ide o starsi film a velmi sa mi to podoba na "Do naha". To vsak bolo trosku z ineho sudka, no tiez boli voditkom financne problemy, anglicko a pozitivna energia, ktoru by clovek aj napriek tomu ze je to komedia, necakal az v takych mnozstvach.(21.5.2018)

 • Milano182
  *****

  Naprosto skvělej film, kterej jsem viděl už jako malej (utkvěly mi v paměti dvě babičky, který si udělaly čaj z konopí) a nedávno jsem si na něj vzpomněl a pustil jsem si jej.. Nejlepší byl v celým filmu Bill Bailey, ten je prostě bezkonkurenční, vždycky, když si ho představím jako Mannyho, hned se musím smát.(31.1.2011)

 • - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace