Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Jemná,britská komedie o problémech s financemi a řešení jich pěstovaním trávy. Snímek jede podle schématu uzavřené komunity se zvýrazněnými charaktery což zde není vůbec na škodu. Postavy jsou vybrány velice zajímavé ať už samotná Grace, její zahradník Mathew s přítelkyní, místní doktúrek, hipiesacký hulič. Musím povědět že Billu Baileyovi sedí role lidí s trošku ujetým vkusem. Abych to zhrnul je to příjemná komedie říznutá britským konzervatismem a humorem,tudíž nečekejte žadné fujtajbly, s možná lechce moralizujícím koncem který moc neruší. Pro mne slabší 4*.(10.7.2008)

Hahaa, tohle byla skvělá podívaná! Řešení finanční krize a přímý řešení problému postarší dámy a vůbec její změna způsobu myšlení po ovdovění je zkrátka kouzelná..Postupná přeměna konzervativního skleníku v marihuanové doupě s noční světelnou září, kšefty v Londýně, první okusení jointa plus vrcholení na konci filmu (obzvlášť kamarádky, co si ochutnají "magický čaj" a je to na nich pak hodně znát) snad nemůžou nikoho nechat bez úsměvu:-)(8.2.2009)

Ze zajímavého a pro komedii přímo vítečného námětu vzešla nicneříkající, průměrná komedie. Brenda Blethyn je jako vždy skvělá. Bohužel zbylé herecké obsazení sice není špatné, ale nějak se sem nehodí (kromě hipísackého dealera). Bílá vdova měla v základu velký potenciál, ale nepodařilo se jejím tvůrcům film pořádně ukočírovat (scénarista nedokázal základní kostru námětu zajímavěji rozvést a režisér zas scénář pořádně uchopit-neustále rve do filmu malebné záběry anglické vesničky s příšerným dokolečka hrajícím hudebním motivem, co mě po chvíli začal srát).Bílá vdova je film na jedno podívání, který bude divákovi líto.(14.4.2009)

Na příběhu se mi líbila příjemná komunitní pospolitost lidí v městečku, kde se film odehrává, a jejich, Čechovi sympatický sklon, nedodržovat a nebo rovnou porušovat zákony. Vlídná a kurážná Grace se rozhodne řešit dluhy tím, že začne pěstovat marihuanu. Všichni zainteresovaní se těší na sklizeň, až tedy na Matthewovu přítelkyni Nicky, která je těhotná a chtěla by, aby její přítel byl zodpovědnější. Nakonec se to všechno trochu zamotá, když se do příběhu dostanou londýnští dealeři a vymahač dluhů, a mezi nimi i skvělý Bill Bailey, jako dealer - starostlivej taťka, ale všechno nakonec dopadne dobře. A celkové kladné vyznění filmu mi nezkazila ani faktická chyba, a sice že z čaje připraveného z listů marihuany, se nelze zhulit. Ale ty zhulené babky byly tak boží, že jim to odpustím.(19.6.2016)

Velmi příjemný film o zralé obyvatelce malebného anglického městečka, která žila svůj spořádaný život až do chvíle, co její manžel zemřel a zanechal jí dluhy. Poradila si s velkou životní lehkostí, odvahou, optimismem, s podporou dobrých přátel... takže tenhle film oplývá silnou životní energií. Konec se maličko zvrhnul, čekala jsem trošku víc serióznosti, takže jsou to slabší čtyři, ale hezký filmový zážitek.(14.3.2011)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)