Samotářský kung-fu mistr Li Pai (Dick Wei) zdokonaluje svou smrtící techniku zvanou "Shaolin Handlock". Navštíví ho starý vlk Fang (Chan Shen), který ho zabije a uprchne do Thajska. Liův syn Cheng-ying (David Chiang) a sestra Li Meng-ping (Chen Ping) sledují Fangovu stopu. Když se jim podaří dopadnout a zabít Fanga, dozví se, že Hao Ling (Lo Lieh) je mafiánský boss, který během války nutil jejich otce k pašování na černém trhu. Cheng-ying se chce za tyto činy pomstít a infiltruje se do organizace. Získává si postupně důvěru, aby se dostal blíže k bossovi. (Epistemolog)

Lacike

Kung-fu so silnym prekvapivym pribehom. Zacne sa to klasicky. Najaty zabijak zabije stareho kung-fu majstra (mladucky Dick Wei namaskovany na dedka) a majstrov syn Cheng-ying (David Chiang) sa vyda na cestu pomsty. Lenze nenasleduje nekonecny trening zakonceny finalnym zapasom. Namiesto toho sledujeme detektivne patranie Cheng-yinga. Zadavatel vrazdy mafiansky boss Hao Ling (Lo Lieh) je odhaleny dost skoro, ale az do konca filmu sa Cheng-ying snazi odhalit jeho motiv a tak sa nehca u neho zamestnat ako strazca. Co sa nepaci jeho pôvodnemu strazcovi (Michael Wai-Man Chan) s ktorym bude mat Cheng-ying mnozstvo potyciek. Ale cele sa to este postupne poriadne zamota. Hlavnym kladom filmu je tentokrat silny pribeh u ktoreho vas bude zaujimat jeho vyustenie. Dalsim kladom je vyprava. Film sa neodohrava v interieroch, ako bolo casto v tej dobe zvykom ale v nadhernych exotickych lokaciach Thajska. Bohuzial hlavnym minusom filmu su bitky, ktore su uz neskutocne zastarane. Choreografia je fazovana a tak pomala, ze by ste si medzi jednotlivymi chvatmi stihli nielen vypit ale aj uvarit čaj. Dynamickejsie pôsobia len niektore bitky. Napriklad tie s Dickom Weiom, ktory tu ale bohuzial nedostal velky priestr. Ani zlozitostou choreografie bitky prilis nevynikaju a vyzeraju ako len take poskakovanie a mavanie rukami. Sice pôsobia celkom kontaktne, ale údery evidentne postradaju tvrdost. Trapne vyzera aj zrychlena nahanacka na pomalych lodiach v snahe dodat im aspon trocha svizneho tempa. Vysledkom je kung-fu so silnym pribehom ale slabymi bitkami. 6/10. ()

TERRORDROME

Pár posledných kungfovín čo som videl nebolo bohviečo a ani tento ma nepotešil. Pravda, aspoň zo začiatku to má celkom slušný dej kde dáky číňan ( číňan v čínskom filme? Zvláštne... ) hľadá toho kto poslal nájomného vraha zabiť jeho otca. Keď ho nájde, nechá sa ním najať ako osobný strážca aby sa mu mohol dostať na telo a vraziť palec do zadku... asi. Opakovaná snaha zabiť zloducha v jeho vlastnom dome a nebyť pri tom odhalený sa za chvílu stáva dosť nezáživnou a sprievodné bitky nie sú práve špičkové, skôr bez toho "š". Také toporné máchanie rukami a keď dôjde na súboj s viacerými protivníkmi naraz, pôsobí celé to spartakiádne krepčenie pomerne smiešne. Podobne vtipne vyzerá aj hrdinov špeciálny chvat nazývaný "Shaolin Handlock" a ktorý vyzerá asi tak, že preskočí lietajúcim saltom súpera a potom ho začne odzadu škrtiť. Grandiózne, na vymyslenie takej chujoviny musí človek určite stráviť pol života v Shaolinskom kláštore a čučať na holé lebky mníchov. Nakoniec sa všetci hrdinovia dozvedia že sú bratia a sestry a ja len dodám že JUPPIDÚ, na toto sa v kung-fu filmoch čaká najviac. No, po zistení že ich všetkých vyprdla jedna mater sa film konečne dostane k záverečnej bitke so zlým majstrom a tá je až prekvapivo poriadna, takže z toho človek nie je úplne nasratý. ()

Epistemolog

Dick Wei si zahrál samotářského mástra Liho, který je zavražděn a jeho syn David Chiang chce pomstu. Za zmínku stojí slepá matka Karen Yip a choreo Tanga Chia. Pokud jde o styl Handlock, tak ten ´přeskok saltem´ dabluje Wah Yuen. ()

• Natáčelo se v Clearwater, v Hong Kongu, v Číně a v provincii Auytthaya v Thajsku. (Epistemolog)