Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cam Bleeker (Fess Parker) uprchne z vězení, aby doma nalezl francouzskou vdovu Jeanne Dubois (Nicole Maurey) a hrob své ženy. Vdově a jejím dvou dětem chvíli pomáhá, než je znovu zajat. Místo vězení, ho čeká zajímavá nabídka od guvernéra.  Má se vloudit do bandy Luka Darcyho (Jeff Chandler), který chce ovládnout celý Kansas, a pomoci ho chytit. Krom prominutí trestu ho guvernér motivuje informací, že Darcy je odpovědný za smrt jeho ženy.  Bleeker se rychle stane Darcyho pravou rukou a postupně podléhá jeho vlivu, ale občasné setkání s Jeanne mu umožňují vidět svět zas z jiného úhlu. (Jezinka)

(více)

Recenze (7)

T2 

všechny recenze uživatele

veľmi dobre dramaticky spracovaný western, minimum strieľania ale za to príbeh má hlavu a pätu /80%/ ()

Dixie_Cara 

všechny recenze uživatele

Western, kde se zbytečně nestřílí. Nenajdeme zde žádné poutavé přestřelky ve stylu Sergia Leoneho či drsně vypadající padouchy, který jsou pro tento žánr tak typičtí, tady je hlavní záporák idealista vládnoucí spíše hlasem než koltem. Dějově bohatý film postupně sbírající svá pro a proti zakončení příběhu tím či oním způsobem. Takřka dokonce divák může jen hádat jak se hlavní klaďás nakonec rozhodne. Ačkoliv zpracování westernu tímto způsobem bylo zajímavé čas od času diváka napadne, že nějaká ta přestřelka by se snesla. Závěrečná bum bum scéna to bohužel nespraví. ()

Reklama

Mol 

všechny recenze uživatele

Velice povedený western a oproti jiným opravdu vyniká svou netypickou zápletkou. Fess Parker vypadá jako Gregory Peck a záporná postava Luka Darcyho nejde nenávidět, ale spíš tiše obdivovat. Jean byla po dlouhé době ženou, která ve filmu není na obtíž a byla opravdu rozkošná. Ani ty její dětičky mi nevadili a to je co říct. LONG LIVE KANSAS! ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Opat jeden z westernov, kde sa prilis nestriela, skor sa hovori. Reziser Melvin Frank /Zajatec 2. avenue/ natocil sympaticky western, ktory ubehne rychlo. tempo namakane, dialogy vyborne, lebo tie obycajne prevazuju a to dodrzuje aj tento film. Slusne je to aj herecky - Dzef Cendler /Zlomeny Sip, The Flags West/ hraje odusu, Fess Parker /The Hounter 1950, Them 1954/ vyborny, Nicole Maurey /Dennik venkovskeho Farare/ bola doslova skvela, a pozeram, ze toto bol aj jej posledny kvalitny film. No a videl som aj Henry Silvu /Viva Zapata, Poiziotti Violenti, Milano odia - La Polizia non puo Sparare/mal len vedlajsiu rolu, este bol vsak mlady herec, len sa rozbiehal. Slusny film, mainstreamom trestuhodne ignorovany . 85 % ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • "Kansas Jayhawkers" naozaj existovali, tak ako je to vo filme zobrazené. Bola to voľne organizovaná skupina, ktorá neustále podnikala nájazdy do Missouri na misie s cieľom upáliť, plieniť a vraždiť obyvateľov Missouri, v snahe odradiť ich od podpory otroctva. Počas občianskej vojny pokračovali vo svojich nájazdoch do Missouri s využitím autority Únie. Vo svojej taktike teroru pokračovali aj nejaký čas po vojne, ešte ako federálne jednotky. (westerns)

Reklama

Reklama