Zvíře

Scénografie:

Jacques D'Ovidio

Kostýmy:

Piet Bolscher

Už úvodná vcelku detailná scéna súložiacich koňov naznacila, že The Beast nebude "obyčajný film":) Príbeh v podstate nie je dôležitý, snád niekto v tom vidí nejakú filozofiu a inotaj. Podla mňa Borowczyk chcel najmä a predovšetkým šokovat a v tomto smere sú podstatné snové pasáže o tom ako príšera nahána ženskú po lese a následné scény oscilujúce medzi pornom a zoofíliou:))) Must see pre všetkých úchylov, perverzákov, zvrátených dekadentných umelcov, prípadne fanúšikov Johna Watersa. Už som si myslel, že som vo filme videl všetko, The Beast ma kruto presvedčil o opaku! Zaujímalo by ma, či sa toto vôbec (aspoň scenzúrované) niekedy dostalo do kín a ak hej,tak by som fest chcel vidieť reakcie divákov!:)))(8.9.2006)

'Markýz se rozhodne oženit svého postiženého syna s bohatou Američankou. Ta je již od svého příjezdu přitahována olbřímím penisem koně pářícího se na místním statku. Pravé zoofilní orgie vypukají až ve snu, avšak začnou přetékat i do reality.' (otrlydivak.cz) Taková trošku groteskní zvrhlost, ale nečekejte nic extra pobuřujícího. Témat zoofilie se to dotýká jen lehce, i když dojde na celkem tvrdé scény nadrženého zvířete (nadpřirozeného, ne skutečného) a nějaké šlechtické paničky. Tyhle scény měly velký potenciál být šokující, ale nejsou, jelikož jsou značně odlehčeny. Takže docela zábavná taškařice a i když hlavní náplní filmu je snaha markýze oženit svého syna a ne nějaké orgie, dá se na to celé v pohodě koukat.(24.2.2008)

Freud by s tim měl možná sice opravdu velký problémy, ale já se po pěti pivech v natřískanym kině bavil královsky. :-)(24.2.2008)

• nunka

Myslím, že aj sám pán Freud by mal problém s analýzou sna, v ktorom odporná zvieracia ohava uspokojuje v lesíku náhodne vyskytujúcu sa slečnu. Herecké výkony v tomto prípade ani nemožno hodnotiť, keďže sa to celé malo tváriť ako erotický úlet. aj keď sa mi to v podstate ani trochu nepáčilo, hodnotim hlavne odvahu a herecké výrazové prostriedky the beast...(3.3.2006)

• Campbell

Sakra co bylo zase tohle prvních 5 minut koukám na koňský penis, pak koukám na přírodu a dál už nevím, nějaký barvy nějací lidé, nějaké jebání. Pro mě se jedná o šílenou nepochopitelnou nudu. Nikdy víc.(14.1.2011)

[Festival otrlého diváka 2008] Kráska a zvíře ve velmi netradičním pojetí. Borowzcyk je sice katolík, ale zásadně nesouhlasí s chováním církevních hodnostářů. V jeho dílech se největší zvěrstvo děje vždy s požehnáním církve.(12.3.2008)

• 5150

50% // Festival Otrlého diváka 2008(25.2.2008)

Skutečně je to film pouze pro otrlé diváky. Kdy film začínal, ale člověk viděl první scény, tak mi bylo skoro na blití a byl jsem opravdu zděšen, co to je za kousek. Naštěstí se to potom trošku zklidnilo a další "drsnější" scény působily spíše komicky a rozhodně ne tolik nechutně. Pravdou je, že nevím jestli jsem plně pochopil, co tím chtěl autor říci, ale musím uznat, že film docela rychle utekl aniž bych se u něj vyloženě nudil. Mělo to i jakýsi děj, který dával trošku smysl a mělo to docela zajímavé charaktery postav. Především pan farář byl opravdu děsivou postavičkou. Borowczyk je jednoznačně magor, ale zase bych to s tímhle neviděl tak černě.(11.2.2019)

• Cushing

Bizarérie a pochybná erotika, jinak jedno z povedenějších (protože humorných) filmových zpracování tématu potlačeného libida a variace na pohádku Krásku a zvíře, u nás jen o trochu více pohádkově (ale ne o moc, prostě famózně) zpracovanou v Panně a netvorovi Jurajem Herzem. Kopulující koně jsou na pohled dost strašní a podle mého soudu se do filmu nehodí, zato nadržená, prýštícím semenem slynoucí chlupatá příšera, co po lese honí frustrovanou slečnu, ta je moc roztomilá a inspirativní, jen tak dál! Borowczyk byl divnej pták, a škoda, že neudělal víc filmů jako Behind the Convent Walls.(5.5.2008)

Bozi obskurnost, ktera pobavi divaka s otevrenou mysli... :) Eroticka zanrovka, nic vic, nic min.(15.5.2017)

Po 45 minutách naprosté nudy přijde konečně něco, z čeho má člověk který se považuje za přiměřeně normálního divný pocit. Zjistíme, že soulož se zvířetem je vlastně docela fajn.(22.8.2011)

parodie na zvířecí porno? Genialní, řezal jsem se jak blbééé :)(20.6.2017)