Reklama

Reklama

Zvíře

  • Francie La Bête (více)
Trailer

Obsahy(1)

Velmi volná adaptace klasického příběhu Kráska a zvíře v době svého uvedení šokovala snad po celém světě. Francouzské kritika film okamžitě označila za žánr erotické fantazie. Příběh je poměrně je jednoduchý: Markýz se rozhodne oženit svého postiženého syna s bohatou Američankou. Ta je již od svého příjezdu přitahována olbřímím penisem koně pářícího se na místním statku. Pravé zoofilní orgie vypukají až ve snu, avšak začnou přetékat i do reality. Borowzcyk ironizuje nadutost církve, poukazuje na plíživé nebezpečí pederastrie mezi kněžími a vůbec odhaluje celou řadu tabuizovaných sexuálních praktik. Jako asi většina režisérových celovečerních erotických filmů i tento má pečlivý prolog založený více na rozhovorech než na ději plném zvratů. Nicméně po zhruba čtyřecetipěti minutách se divácká trpělivost zúročí ve scénách vyplněných zvířecím spermatem, tryskajícím v ponuré a chladné atmosféře porozpadlého šlechtického sídla. Walerian Borowczyk se narodil v Polsku v roce 1923 a zemřel v Paříži v roce 2006. Byl všetranným umělcem. André Breton označil jeho představivost za neuvěřitelně pronikavou, čehož příkladem je i Zvíře. Tento snímek se stal zajímavým pro devianty stejně jako pro cudné intelektuály. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Už úvodná vcelku detailná scéna súložiacich koňov naznacila, že The Beast nebude "obyčajný film":) Príbeh v podstate nie je dôležitý, snád niekto v tom vidí nejakú filozofiu a inotaj. Podla mňa Borowczyk chcel najmä a predovšetkým šokovat a v tomto smere sú podstatné snové pasáže o tom ako príšera nahána ženskú po lese a následné scény oscilujúce medzi pornom a zoofíliou:))) Must see pre všetkých úchylov, perverzákov, zvrátených dekadentných umelcov, prípadne fanúšikov Johna Watersa. Už som si myslel, že som vo filme videl všetko, The Beast ma kruto presvedčil o opaku! Zaujímalo by ma, či sa toto vôbec (aspoň scenzúrované) niekedy dostalo do kín a ak hej,tak by som fest chcel vidieť reakcie divákov!:))) ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Myslím, že aj sám pán Freud by mal problém s analýzou sna, v ktorom odporná zvieracia ohava uspokojuje v lesíku náhodne vyskytujúcu sa slečnu. Herecké výkony v tomto prípade ani nemožno hodnotiť, keďže sa to celé malo tváriť ako erotický úlet. aj keď sa mi to v podstate ani trochu nepáčilo, hodnotim hlavne odvahu a herecké výrazové prostriedky the beast... ()

Reklama

Cushing 

všechny recenze uživatele

Bizarérie a pochybná erotika, jinak jedno z povedenějších (protože humorných) filmových zpracování tématu potlačeného libida a variace na pohádku Krásku a zvíře, u nás jen o trochu více pohádkově (ale ne o moc, prostě famózně) zpracovanou v Panně a netvorovi Jurajem Herzem. Kopulující koně jsou na pohled dost strašní a podle mého soudu se do filmu nehodí, zato nadržená, prýštícím semenem slynoucí chlupatá příšera, co po lese honí frustrovanou slečnu, ta je moc roztomilá a inspirativní, jen tak dál! Borowczyk byl divnej pták, a škoda, že neudělal víc filmů jako Behind the Convent Walls. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

'Markýz se rozhodne oženit svého postiženého syna s bohatou Američankou. Ta je již od svého příjezdu přitahována olbřímím penisem koně pářícího se na místním statku. Pravé zoofilní orgie vypukají až ve snu, avšak začnou přetékat i do reality.' (otrlydivak.cz) Taková trošku groteskní zvrhlost, ale nečekejte nic extra pobuřujícího. Témat zoofilie se to dotýká jen lehce, i když dojde na celkem tvrdé scény nadrženého zvířete (nadpřirozeného, ne skutečného) a nějaké šlechtické paničky. Tyhle scény měly velký potenciál být šokující, ale nejsou, jelikož jsou značně odlehčeny. Takže docela zábavná taškařice a i když hlavní náplní filmu je snaha markýze oženit svého syna a ne nějaké orgie, dá se na to celé v pohodě koukat. ()

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Skutečně je to film pouze pro otrlé diváky. Kdy film začínal, ale člověk viděl první scény, tak mi bylo skoro na blití a byl jsem opravdu zděšen, co to je za kousek. Naštěstí se to potom trošku zklidnilo a další "drsnější" scény působily spíše komicky a rozhodně ne tolik nechutně. Pravdou je, že nevím jestli jsem plně pochopil, co tím chtěl autor říci, ale musím uznat, že film docela rychle utekl aniž bych se u něj vyloženě nudil. Mělo to i jakýsi děj, který dával trošku smysl a mělo to docela zajímavé charaktery postav. Především pan farář byl opravdu děsivou postavičkou. Borowczyk je jednoznačně magor, ale zase bych to s tímhle neviděl tak černě. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama