Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 101 min

Gabby, Jack a Charlie jsou obyčejná (americká) rodinka. Sice jim to občas skřípe, ale komu ne. Zvlášť když Jack je muzikant. Až jednou o vánocích se v něm hne svědomí, a místo s kapelou je chce strávit se svou rodinou. Jedna nehoda, a Charlie ztratí tátu... O rok později zahraje Charlie na kouzelnou flétnu (ehm) a jeho táta se vrátí. Sice do velkého sněhuláka, ale což .. sranda musí být... Pokud je vám méně než nějakých 12, nebo se tak cítíte, nebo máte v tomto věku děti .. klidně si pár hvězdiček přičtěte. Pokud se cejtíte hrozně dospělí, zajímají vás jen psychologické oskarové filmy, tak si zas pár hvězdiček odečtěte. Jack Frost si nehraje na nic jiného, než být filmem pro celou rodinu, ale hlavě pro děcka... Škoda, že je léto...(26.6.2004)

50%. Vynikající nápad. Ovšem zpracování slabší. Z takového nápadu se dala vytřískat komedie plná vtipných situací a scének. Těch jsme se ovšem nedočkali, místo toho je to takový ten rodinný film. To je velká škoda nevyužít takový potenciál. Na druhou stranu se na to celkem pěkně kouká a je to takové milé. Škoda, že je tam tak málo humoru. :-( Howgh!(28.12.2009)

Vánoce bez sněhu, zima bez sněhu, tak jsem nucena koukat alespoň na bílou sněhovou peřinu ve filmech. A Jack Frost má sněhu opravdu haldy. Mrtvý otec se díky zahrání na foukací harmoniku převtělí do sněhuláka svého syna a asi má něco na světě dodělat, co za života zanedbal. Jako bych podobný námět už někde viděla, ale nemůžu si vzpomenout. Herci byli fajn. Trikově se mi sněhulák líbil. Jen to bylo přeslazené, přemoralizované. I přes očekávatelnost konce jsem brečela a líbil se mi soundtrack. To ale nemění nic na průměrnosti Frosta.(22.12.2015)

Tak rozhodně tato rodinná a údajně vánoční komedie není pro oči náročných diváků, jelikož jako pohádka tento snímek spadá do podprůměru, ale jako nenáročný rodinný fantasy film je to průměrně obstojné. A jelikož se zde jedná o obživlého sněhuláka tak malý školáček to samozřejmě bude alespoň ve většině případech hltat.(30.9.2016)

• djbarrel

Jo to se tak občas člověk splete a místo hororu si stáhne rodinnou komedii ... Chvíli jsem v cosi doufal, ale už po pár minutách mi došlo, že jsem udělal botu. No, ale tak nakonec jsem film dokoukal a i když tohle není můj šálek čaje, tak jsem vydržel do konce bez poškození zdraví. Film má poměrně dobré digitální efekty a Frost jako sněhulák byl fakt super, ale jinak víceméně film o ničem. Prostě Vánoční rodinný film, který sice neurazí, ale díru do světa neudělá. 38 %(28.1.2012)

• - Film se natáčel v Truckee, v Los Angeles, v Burbanku, v Long Beach a Tahoe City v Kalifornii a v Renu v Nevadě v USA. (rafix)

• - Tento film bol uvedený necelé 2 roky po filme s identickým názvom Jack Frost (horor o zmutovanom snehuliakovi). (rador)

• - Pôvodne si mal zahrať hlavnú úlohu George Clooney. (rador)