Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 101 min

Když mi bylo tak šest sedm, běžel tenhle film u nás na videu každý den. Ten příběh mě fascinoval, na konci jsem vždy brečel a nikdy mě to prostě nepřestalo bavit. Teď už jsem tento film dlouho neviděl a ani vidět nechci - zkazil bych si totiž dojem. Určitě by mě to už nebavilo. A to nechci. Chci to mít v hlavě pořád jako ten krásná dětský příběh - a proto dávám 4*.(19.12.2008)

• andydufrsn

No vida, další film, který nás přesvědčuje (má pravdu), že nejdůležitější je rodina, láska, přátelství, zatímco svět kolem nás přesvědčuje (nemá pravdu) že nejdůležitější jsou peníze a kariera. Jako film a nápad s oživlým sněhulákem je to prima, jen je mi vždycky po shlédnutí takových filmů líto, že jsou tak odtržené od reality.(31.1.2018)

50%. Vynikající nápad. Ovšem zpracování slabší. Z takového nápadu se dala vytřískat komedie plná vtipných situací a scének. Těch jsme se ovšem nedočkali, místo toho je to takový ten rodinný film. To je velká škoda nevyužít takový potenciál. Na druhou stranu se na to celkem pěkně kouká a je to takové milé. Škoda, že je tam tak málo humoru. :-( Howgh!(28.12.2009)

Jeden z najobľúbenejších filmov môjho detstva. Dnes už iba ak kvôli krásnej a sexy Kelly Preston. Film je veľmi dojemný, pamätám si že som si veľa krát pri ňom poplakal. Je to skvelá voľba na dlhý zasnežený večer s rodinou. S odstupom času sa až čudujem že taký film je určený pre deti, keďže tým hlavným je fakt, že otec sa vráti v podobe snehuliaka rok po svojej smrti, aby dal žene a synovi zbohom. Ten film som naposledy videl asi ako 9 ročný, ale kvôli tej dojemnosti si ho zapamätám snáď navždy.(22.8.2013)

Vánoční časy patří Jacku Frostovi. Jako dárek pod stromečkem, jako bramborový salát na stole. Tak mám rád každý rok, když vidím, že v programu budou dávat Jacka Frosta. Všechno jde v tu chvíli stranou, protože ten film při vzpomenutí na něj je hrozně dojemný. Každý rok o Vánocích ten film stejně jako Marazíka na Silvestra nevynechám. Tradice, Vánoční droga, dárek zabalený v nejlepší zimní atmosféře. Příběh je skutečně dojemnej. Teď napíšu všechno, na co si vzpomenu, když se řekne Jack Frost. Ten sněhulák, který dostal od boha druhou šanci a využil toho sněhulák. Joo, ten film mám rád. Hraje tam na začátku ten týpek Michael Keaton. Fakt to je Americká romantická rodinná komedie, která si tak může říkat. Film budu navždycky milovat a hlavně budu milovat rozpustný a emociálně nabitý konec, při kterém bohužel nešlo udržet oko bez slzy. Bůh tomu filmu dal šanci a Jack Frost jí využil.(19.11.2009)

• - Pôvodný scenár napísali Sam Raimi a Ivan Raimi. (rador)

• - Pôvodne si mal zahrať hlavnú úlohu George Clooney. (rador)

• - Film se natáčel v Truckee, v Los Angeles, v Burbanku, v Long Beach a Tahoe City v Kalifornii a v Renu v Nevadě v USA. (rafix)