Amy Heckerling režírující Michaela Keatona v parodii na gangsterky přesně takové, jaké milovali generace s Jamesem Cagneyem? Ano, skutečně, takový film existuje :) Nebezpečně vtipný, chytrý a typický pro Amy v mnoha ohledech. Krásná práce. Budu si muset udělat čas i na ta zbylá bílá místa v její filmografii, protože bez ohledu na hvězdy, se kterými pracuje (má Keaton jedinou slabou roli?), nebo na téma, ona ať dělá cokoli, má pro to výjimečný cit. Originální přístup, díky kterému vědomě překračuje konvenční práci se střihem nebo způsob překračování 4. stěny je už jen takový bonbonek. Amy Heckerling vyrostla z hravých 80. let a my můžeme jen litovat, že točí dodnes tak málo.(6.2.2019)

Předchůdce Jane Austen's Mafia! je narozdíl od něj spíše parodiíí na mafiánské a gangsterské prostředí celkově než snahou obsáhnout a s nadsázkou zesměšnit co nejvíce slavných scén z těch nejznámějších filmů. O to více jej asi dokáže ocenit i neznalec žánru a vychutnat si spoustu povedených scén a gagů.(10.1.2011)

Tato parodie na retro-kriminálky stylu Čínská čtvrť je podle mého názoru dost vydařená. Michael Keaton prokázal (ne poprvé) svůj komediální talent k čemuž mu dopomohl i povedený scénář, oplývající mnoha gagy. Do paměti se mi zapsala hlavně hláška jednoho gangstera, jenž pokaždé, když mu někdo něco udělal, tak říkal: "Tohle už mi víckráít nedělej. Moje babička (dědeček, bratr, sestra aj.) mi tohle udělala jen jednou, rozumíš, jen jednou !" :)(27.8.2002)

Tak tuhle pecičku jsem fakt hltal. Pouštěli to v půl druhý ráno (takže to běželo cca do tří), já byl absolutně nejvíc vytuhlej (a druhej den jsem musel vstávat v 6:00 přesně), ale stejně jsem to dokoukal celý a absolutně jsem se tomu podal. Tenhle film je docela zapadlej klenot. Ne že by to bylo perfektní, ale prostě to má celou dobu koule, a přestože se dá do předu trošku odhadnout děj, různé drobné vtipy a sarkastické narážky tu úroveň prostě drží. Old-schoolová parodie jak má být. 85%(12.3.2012)

Celkem vtipná parodie na mafiánské filmy se slušným příběhem, který by možná mohl obstát i jako normální mafiánský film.Herci nejsou špatní a i pár vtipků se vydařilo.Jako jednorázové pobavení film docela poslouží, dokonce jsem původně chtěl dát 4 hvězdičky, ale k těm něco málo chybí, takže moje hodnocení je lehce pod 70 %(4.1.2011)