Film Všechno je úplně jinak scenáristky a režisérky Liny Wertmüllerové zobrazuje v úsměvné mozaice životní osudy několika mladých lidí moderní Itálie. Přišli z venkova na sever a věří, že velký průmyslový Milán jim umožní najít nové uplatnění v životě. Střetnutí se skutečností je však pro ně velkým rozčarováním, jejich bláhové ideály se postupně mění, když se zařadí do početné společnosti těch, kteří mají jako oni málo nebo vůbec nic. Pokusí se najít východisko v tom, že vytvoří jednu velkou rodinu a nastěhují se do společného bytu. Společně překonávají překážky, které se jim staví do cesty, pozvolna však poznávají, že všechno je úplně jinak – v lásce, přátelství, v práci i rodinném životě. (NFA)

Svadbos

Pôsobivá tragikomédia o rôznych mužoch a ženách z pracujúcej triedy a čo sa stane, keď sa presťahujú do milánskeho apartmánu. V USA bol film premietaný v roku 1976 pod názvom "All Screwed Up". Lina Wertmüller dokončila tento film začiatkom roku 1974, ešte než začala pracovať na filme „Swept Away“. Je to hlučná, natiahnutá, incidentmi preplnená komédia zo života, o korupcii Siciliánov, ktorí idú do Milána. Niektoré aspekty filmu, ako ostrý hrdina Carletto (Nino Bignmini) a scéna ukazujúca monotónnu dehumanizáciu práce, sú spomienkami na film „A Nous La Liberté“ (1931) René Claira (ktorý taktiež ovplyvnil Chaplinov film „Modern Times“). Ale Wertmüllerovej uhol pohľadu je chaotický. Ženské robotníčky sú zobrazované ako buržoázne intrigánky ktoré manipulujú svojími proletárskymi mužmi. Ďalej je tu balet na jatkách, ktorú obsahuje v sebe istú komickú bravúru, ale je taký mnohoznačný, že nás nabáda smiať sa nad mŕtvymi zvieratami. Lina Polito, ktorá hrala tmavú Tripolinu v „Love And Anarchy“, je tu chudá a blond, ako ľúbezná Mariuccia, ktorá má pätorčatá: Isa Danieli je tmavá dáma s tvárou Elizabeth Taylor, ktorá sa stane prostitútkou. ()