Můj život

My Life

Môj život

USA, 1993, 117 min

Jeden z filmů, na kterém je od počátku jasná snaha vyždímat na vás svůj emocionální potenciál. Ale i díky této upřímnosti jeden z filmů kterým to můžete bez problémů dovolit. Film nevyniká nápaditým scénářem či hereckými výkony, vše plyne v pomalu budované atmosféře ke svému nevyhnutelnému a očekávanému konci. Ten je ale podle mě zároveň největší slabinou filmu a ubírá celému hodnocení tak jednu hvězdičku. Pro milovníky zvlhlých kapesníků však i tak jednoznačné doporučení.(14.3.2005)

Trefa do černého.Sem hold citovka a rodinné vztahy na filmovém plátně jsou něco pro mě.Příběh byl geniální a už jenom si přečíst děj filmu musí dámské publikum rozplakat lítostí.Ztvárnění zase ta geniální nebylo,ale nadprůměr to je,a silnej.Škoda jeno té moc velké přecitlivělosti,krapet bych ubral a bylo by to o.k.(30.1.2006)

Civilné, komorné, svieže, nežné a (vzhľadom na nevďačne emočnú zápletku s video denníkom, ktorý nakrúca umierajúci muž pre svojho ešte nenarodeného synai) aj prekvapivo nesentimentálna snímka o nádeji a zmierení, to všetko z produkcie Jerryho Zuckera. Výslednú kvalitu dotvárajú sympaticky neafektované herecké výkony Nicole Kidmanovej a Michaela Keatona (ona hrala v treťom BATMANOVI, on v prvých dvoch).(7.2.2006)

Má solidní kariéru, hezkou ženu a na cestě prvního potomka. Jenže má rakovinu, která prorůstá jeho tělem a zdá se, že už definitivně zvítězila. Lékaři nemají moc dobré zprávy, čínský lékař zázraky rovněž nesvede, alespoň však Michaela Keatona navede na cestu, která má mít za cíl nalezení rovnováhy a pojmenování jeho menších či větších bolístek. Vezme do ruky kameru a začne nenarozenému synkovi radit – jak má chlap chlapovi ideálně podat ruku, jak se má správně holit a hlavně, kdo je/byl vlastně jeho otec. A sám sobě ukáže věci, které by si jinak jen těžko přiznal. Ač se pochopitelně držíme hollywoodských pravidel hry, nejednou nás tvůrci mile překvapí a i to domácí video je poměrně osvěžujícím prvkem. Zatímco Nicole Kidman je krapet upozaděná, Keaton je slušně uvěřitelný. Natočené citlivě, emočně funkční. Takže ty čtyři hvězdy nakonec vlepím.(22.4.2018)

Tenhle film mi připomenul jeden článek otištěný v Blesku před pár měsíci, kdy malá holčička před tím než zemřela, psala svým rodičům vzkazy a schovála je na nejrůznějších místech domu. Dávala je jim třeba i do oblečení. Po její smrti nacházeli rodiče vzkazy na všech možných i nemožných místech. Oba dva si přáli, aby nenastal den, kdy najdou ukrytý poslední, protože pak jim odejde navždy a bude jen v jejich vzpomínkách. Ta malá musela být neskutečně silná a chytrá osobnost. Michael keaton žádné vzkazy nepsal. Nahrál je svému synkovi na video. Při scéně, kdy si malý hraje a Michael mu čte dětskou říkanku mi vždycky tečou slzy po tvářích.(14.1.2010)