Láska u carského dvora

• Německá říše Der letzte Walzer (více)

NinadeL

Ach ty vícejazyčné verze :) Konečně jsem si po čase jen tak mimochodem udělala dobře, ačkoli se jinak už trochu dusím snahou o kompletní pochopení filmografie Jarmily Novotné. Udělala jsem si trochu volno a zamyslela jsem se nad jazykovými verzemi jejích filmů a až Láska u carského dvora mi otevřela oči. Totiž v této verzi hraje Veru Camilla Hornová, ve francouzské a anglické právě Novotná a o to je celá věc pikantnější, protože neexistují dvě herečky, které by byly tolik odlišné. V této verzi nic nenaznačuje tomu, že by role byla určena pro zpěvačku naturelu Novotné, natolik je Hornová svébytnou umělkyní. Ale je to skutečně rozkošný film, Adela Sandrocková hraje tetinku čtyřem neteřím, Veře, Katence, Sašence a Dašence, a tu nejstarší se snaží provdat. Vera věnuje svůj poslední valčík Dimitriji Sarrasowovi a celý život se jí tím rázem změní... Ivan Petrovič je dostatečně sexy, aby si svou úlohu zasloužil, konečně ve stejné době dělal dobře Anny Ondře ve verzi Polské krve a příští rok si ho nenechala ujít ani Novotná v Kozákovi a slavíkovi. Z ostatních rolí jsem nemohla spustit oči z rozkošné Susi Lanner, to je panečku panenka. Inu svět operet Oscara Strause na té nejlepší úrovni. ()