Akvanauti

• slovenský

Akvanauti

Sci-Fi

Sovětský svaz, 1979, 80 min

Šlo to v kině a já na to jako kluk koukal s otevřenou hubou.Spolužáci,když jsem jim o tom nadšeně vyprávěl,se mi posmívali,že prý jsem ideologicky na výši. Šeredně se spletli,-tehdy jeden z mála dostupných čistokrevně dobrodružných filmů.Jako by nekoukali třeba na Jen počkej,nebo na něco.(17.5.2009)

Sice mám pro filmy s "podvodní" tématikou slabost, ale toto nebylo úplně povedené. Nejvíc to na mě působilo jako nepovedený sestřih z něčeho značně delšího. Jako dítě jsem to neviděl, takže mě k tomu ani nostalgie neváže. Tři.(8.4.2017)

• vitekpe

Je uznavam, ze podmorska rise neni zrovna to, co by me bavilo... Takze bohuzel, me tento film o potapeci a motorkarce nezaujal. :-((1.4.2014)

• Braddy

Popravdě příliš nechápu tak vysoké hodnocení filmu. Coby fanoušek starších i východoevropských sci-fi bych měl mít možná pro film větší pochopení, ale nejde to. Pozitivní byla maximálně tak krátká stopáž filmu. Což se bohužel ale odrazilo ve velmi chaotickém a zrychleném ději zejména v první třetině filmu, kam tvůrci museli nacpat všechny důležité informace, aby pozdější děj odehrávající se pod vodou dával smysl. Hlavní postava akvanauta Soboleva je nesympatická, asi stejně jako jeho podmořský kolega. Než se stačíte s postavami seznámit a trochu je pochopit, už je konec filmu. Vědecko-fantastický prvek filmu je opravdu směšný a skoro bych se zdráhal film označit za sci-fi (viz. stručný obsah uvedený výše, s malým upřesněním, manta čip nespolkla ale "strčila hlavu do kopírovacího zařízení a to překopírovalo záznam do jejího mozku"). Dvě hvězdičky jsou tedy za hudební složku a za vcelku realistickou umělou mantu. Pokud chcete zajímavější podmořský film, pusťte si radši klasiku Člověka obojživelníka.(27.8.2012)

• corpsy

Nebyť skvelých podvodných záberov a slušnej výpravy, asi by sa pri tomto ´´easteurope scifičku´´ zívalo s veľkou pravidelnosťou. Zrejme pri hodnotení ostatnými užívateľmi panovala veľká nostalgia. Chápem, stáva sa to i mne.(19.2.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Sergeje Pavlova. (Hans.)